Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:45 28.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Спешен съветнови  
АвторПeпe (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 15:56



Здравейте! Писах за моята приятелка в една от темите по-долу. Накратко: бременна е в края на 7-ма седмица, при първоначалния преглед на частно докторката каза, че има бременност, но с опасност от аборт, защото приятелката ми беше прокървила. Още същия ден влезе в болница за задържане. Там пък лекарката, която я приема, гледайки ехографа отсича, че бременност няма. Събира се комисия, която установява все пак, че всичко е нормално - бебе има. Предписаха й Дуфастон, папаверин и още нещо, но не го запомних.
Днес отново са я гледали на ехограф (не вагинален, защото явно няма такъв) и са казали, че бебето няма сърдечна дейност и я подготвят утре да й правят аборт. За съжаление живеем в град само с една болница и няма как да се премести в друга при по-големи специалисти. Въпроса ми е: днес са й взели кръв и утре сутрин може би ще я кюртират
Не съм сигурна обаче дали наистина бебето не е живо. Предполагам на кръвните изследвания ще пишат стойностите на хормона на бременността. Бихте ли ми обяснили какво означава например 14 ден след овулация 48 (119-17) това в скобите какво означава не ми е ясно. Моля ви, помогнете ми. Може би, защото аз имам проблем със забременяването и се притеснявам толкова за нея. Исками се нещо успокояващо да й кажа.



Тема Re: Спешен съветнови [re: Пeпe]  
Автор Pyжa (цвете)
Публикувано14.04.03 16:20



Нормално (обикновено) на 14 ден след овулацията хормона е 48 Вариации в границите на 119(максимум) и 17(минимум) са приемливи.



Тема Re: Спешен съветнови [re: Пeпe]  
Авторavgust (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 16:36



Спешен отговор -Мисля че с ехограф който не е вагинален нищо не се вижда аз поне на монитора нищо не видях докторката също-Не знам дали знаеш че имам същия проблем и утре съм пак на лекар пак да гледат дали евентуално не е жив ембриона-Но аз мога да кажа че вече не се чувствам бременна не ми се гади и не ми се ядат странни неща не се чувствам като преди когато бях бременна -Само с вагинален ехограф може да се види нещо и ако ембрионна е паднал долу към шииката на матката и неплува значи не е наред после нещо се увеличава там на ехографа и не се вижда биещо сърце обаче сърцето започва да бие между 6-7 седмица по рано не евентуално по късно да -Не знам какво да ти кажа точно да иска пак комисия -Тук препоръчват да се изчака менструацията и да се изхвърли по естествен път обаче не се чака много но поне 2 седмици а и нещо друго аз се чувствам така все едно никога не съм била бременна и чакам да ми дойде цикъла но утре ще ги подюрвам да ме гледат по така и евентуално ще ходя и до друга болница за по сигурно -



Тема Re: Спешен съвет [re: avgust]  
АвторПeпe (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 16:52



Мила Август! Знам за твоя проблем и много съжалявам. Дано се установи, че всичко е наред. Всеки ден чета в клуба, регистрирана съм, но много рядко пиша. Интересното е, че миналата година, когато пак беше бременна, но стана спонтанен аборт на нея не й се гадеше, нито имаше някакви други признаци. Просто явно организма й е такъв. С първото детенце (да е живо и здраво, вече е на 11 години) пак не е изпитвала тия "екстри". Незнам. Тази вечер ще й дадат кръвните изследвания както споменах и ще ми се обади да й кажа ориентировъчни стойности. Значи частната лекарка каза (бях с приятелката ми на прегледа за кураж), че е 6 седмица от 1-вия ден на последния цикъл и че някакъв ембрионален хълм ???? трябва да се появи след около 7-10 дена. В болницата е от 1 седмица точно. . Значи по това време трябва да се появи този ембрионален хълм (незнам какво значи). Ама и аз съм се шашнала покрай нея , Благодаря ви за бързите отговори.
Август, стискам палци бебчето и ти да сте наред. Горе главата!



Тема Re: Спешен съветнови [re: Пeпe]  
Авторavgust (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 17:29



Аз вече се поуспокоих и се наревах достатъчно от време на време ми се пълнят очите но срещу природата нищо не мога да направя нали така-
Ето ти тук едни стойности които някой ми беше изпратил
относителни стойности на HCG във mIU/ml [referentni стаойности]
14 ден след овулация: 48 [119-17 ]
15 '' '' '' : 59 [147-17 ]
16 '' '' '' : 95 [223-33 ]
17 '' '' '' : 132 [429-17]
18 '' '' '' : 292 [758-70 ]
19 '' '' '' : 303 [514-111]
20 '' '' '' : 522 [1690-135]
21 '' '' '' : 1061 [4130-324]
22 '' '' '' : 1287 [3279-185 ]
23 '' '' '' : 2034 [4660-506 ]
24 '' '' '' : 2637 [10000-540]

по важното е че въпросния хормон се удвоявал на всеки два дена л
Успех на приятелката ти



Тема Re: Спешен съветнови [re: avgust]  
АвторПeпe (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 17:59



Благодаря ти. Аз също си извадих тези стойности.



Тема Re: Спешен съветнови [re: Пeпe]  
Автор Ayvi (оптимистка)
Публикувано14.04.03 21:05



Мила, Пепе, пробвай да питаш за приятелката ти в клуб Бъдещи майки.
Струва ми се логично и там да знаят нещо.

Успех!



Тема не бързайте според меннови [re: Пeпe]  
Автор Vlas (viarvashta)
Публикувано14.04.03 22:00



znachi!7.5 седмица има сурдечна дейност със сигурност, но мойе да се види само с жагинален ултразвук.Иначе НЕ.Поне моя лекар каза че е невъзможно през корема( а неговиа еьограф е супер)!!!!1
имаше тук едно момич тоби при нея ако не се лъжа откриха сурдечната дейност по-късно!Сега си лежи у тях и си носи бебо!!!!
Моят съвет е да не дава утре да я кюртират преди да се убеди че бебе нямя или не е живо!!!!!!!!
За кръвните изследвания не знам . при мен Free beta HCG (hormona na bremennosta) na 3 den zakysnenie be`e 288 (pri norma)0-3)
Стискам палци



Тема Има време!нови [re: Ayvi]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано15.04.03 07:24



Пепе, не бързайте, никой не ви е подгонил! Нека твоята приятелка не бърза защото после /като мен/ все ще се пита "Не трябваше ли да изчакам още малко." Единствено и само времето ще покаже има ли плод, жив ли е или ще трябва да има кюртаж. Но на този етап не бързайте.Успокой приятелката си и на всяка цена свикайте лекарска комисия. Добре е 2-3 доктори да преценят положението. Все пак става въпрос за живота на бебе!



Тема Re: Има време!нови [re: Aз]  
Автор lenny (щастлив)
Публикувано15.04.03 13:24



И според мен чак след 7-8 седмица може да се твърди и то при прецизен вагинален ехограф - дали има или няма бременност и дали плода е жив или не. Аз вече писах в една друга тема но пак ще го напиша - една моя състудентка навремето - забременя и получи кървене - при първото и влизане в болницата и казаха че плода е мъртъв - но майка и и баща и са медицински лица и тя благоразумно решила по техен съвет да поизчака - сега този плод / тези хора нямат сърце да наричат децата така / е 6 годишен вече разбойник и си е жив и здрав - е тя доста полежа по болници и беше на инжекции и т.н. но резултата е налице. Така че не бързай. Ако трябва идете в друг град /по-голям с по-модерна апаратура/ за консултация. Успех и стискам палци




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.