Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:05 18.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Тревожен въпрос от Искрено и личнонови  
Автор Ayvi (оптимистка)
Публикувано02.04.03 22:51



Момичета, скоро по "Искрено и лично" стана дума пак за онзи доктор, който уморил една жена при инвитро. Мисля, че името му беше Йосиф Димитров - за фамилията не съм сигурна. Знаете ли нещо за него? Истина ли е, че се оказва убиец? И ако е така, практикува ли още? Ако още практикува и ако е виновен за смъртта на тази жена, искам да апелирам към всички, които мислят или им предстои инвитро, да внимават да не попаднат при него!!!



Тема Re: Тревожен въпрос от Искрено и личнонови [re: Ayvi]  
АвторБeни (Нерегистриран)
Публикувано02.04.03 23:10



Здравей Айви,
Аз попаднах на една статия /не много голяма/ във вестник преди 2-3 год ако не се лъжа, за въпросния случай. Наистина пишеше че жената починала от кръвоизлив при пункцията /нали и аз с това се занимавам сега, та вече ми е ясно за какво става въпрос/, но си имала някакво заболяване от преди това. Не ставаше ясно точно какво. Иначе въпросния доктор заедно с д-р Валентин Лачев са били асистенти на проф. Щерев /предполагам че си го чувала/
Нали знаеш за приказката *като ти излезе име и като го раъдуят медиите*. Верно е тук се отнася за човешки живот, но никой от нас не знае какви точно са били обстоятелствата.
Аз не мога да изкажа мнение, и-ята ми е от вестник, а там знаеш че не всичко е истина



Тема Re: Тревожен въпрос от Искрено и личнонови [re: Бeни]  
Автор Ayvi (оптимистка)
Публикувано02.04.03 23:28



В И&Л съпругът на тази жена каза, че тя е била абсолютно здрава. А като получила кръвоизлив този доктор казал на съпругът и, че нищо и няма, изгонил мъжът от стаята, заключил я!!!, и не се появил 4 часа. През това време съпругът и стоял в коридора и слушал писъците и от болка.
Това го каза лично съпругът и в предаването, а не съм го чела във вестник.



Тема Re: Тревожен въпрос от Искрено и личнонови [re: Ayvi]  
АвторБeни (Нерегистриран)
Публикувано03.04.03 00:04



Много е жалко и тъжно. Аз сега се сетих за статията, като прочетох твоя постинг. Не съм в БГ и не съм гледалоа предаването. Но вярвам на човека.
Дай боже на никой да не се случва.
Тук ме накараха да подпиша предварително, че съм запозната с рисковете /е те не включваха разбира се смърт - малко черен хумор/
Но не знам какъв коментар да направя и каква точно ти е целта
Поздрав



Тема Re: Тревожен въпрос от Искрено и личнонови [re: Бeни]  
Авторgardenia (Нерегистриран)
Публикувано03.04.03 10:06



Az hodih predi dve godini pri tozi lekar pravih inseminatzia pri nego ,ostanah dovolna beshe mnogo vnimatelen i raboteshe profesionalno i zatova kato prochetoh kakvo e stanalo s tazi jena ostanah mnogo ozadachena.



Тема Аз самата...нови [re: Ayvi]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано03.04.03 11:26



... съм журналистка и съм запозната с този случай. Става дума за едно неразумно надценяване на възможностите. Лекарят е смятал, че ще се оправи сам и е закарал жената в "Шейново" в последния момент, когато вече е било късно. Липса на правилна преценка. Иначе в други случаи може и да е бил добър.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Аз самата...нови [re: Kлep]  
Автор Ayvi (оптимистка)
Публикувано03.04.03 18:01



Клер, искрено ти се възхищавам заради професията, която си избрала, защото смятам, че тя е едно голямо предизвикателство. Сигурна съм, че си много добра в работата си. Но ти гледала ли си предаването по темата. Искам да подчертая, че изводите, които си правя се базират на думите на съпругът на тази жена, а не на слухове и коментари. Между другото въпросният доктор зощо не е пожелал да присъства!!! Или поне по телефона да се обади. Колкото до "неразумното надценяване на възможностите" смятам, че е меко казано. Точният термин може би е "престъпна небрежност", което си е престъпление. И що за доктор е този, който заключва пациентите си и изчезва за часове, още повече, че жената се е нуждаела от постоянно наблюдение. И каква е гаранцията, че утре той няма пак да си надцени възможностите, а когато става въпрос за човешки живот това надценявяне струва скъпо и се плаща скъпо.



Тема Re: Тревожен въпрос от Искрено и личнонови [re: Ayvi]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано04.04.03 04:57



Аз дори и не съм чувала за този случай, но за въпросният лекар имам много добри впечатления. Е, говоря за време повече от 6 години, за това време е възможно да е престанал да бъде специалиста и човека, а да се е превърнал в печалбар.
И двамата с брат му си ги спомням като добри и кадърни лекари.



Тема Re: Тревожен въпрос от Искрено и личнонови [re: Debora]  
АвторГинekoлor (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 07:25



Без да искам да оневинявам колегата ще ви заостря вниманието на рисковете при процедурата "ин-витро".Тези рискове би трябвало всеки да ги знае и да подпише декларация,че е съгласен с тях.

1.Риск от хиперстимулация.Най-тежкото усложнение е смърт.
2.Риск от кръвоизлив при пункцията.Най-тежкото усложнение е смърт.
3.Повишен риск от спонтанни аборти с всички протичащи след това усложнения.
4.Повишен риск от забременяване с близнаци.
5.Повишен риск за развитие на рак на яйчника.

Веднага подчертавам,че тези усложнения се случват изключително рядко,но както виждате все пак се случват.Те не могат да станат причина за отказване от този метод.
Успех!
http://go.to/doktorX



Тема Re:с мен стана същото при вадене нанови [re: Ayvi]  
АвторHиkoя (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 09:47



Не е невъзможно и опитен чавек да извърши такавма престъпна небрежност.
С мен стана същото при вадене на мъдрец преди 3 години.
Лекарят много се уплаши, от страх да не си опитни професионалното име не извика помощ, не беше подготвен въобще с инструменти, касапницата беше ужасна, сестрата много се уплаши, но нали си получава от него заплатата и не посмя нищо да направи.
Остави ме сама и хукна /лекарят/ към Мед. академия да си взима от там инструменти нелегално, аз вече бях с три упойки и огромен кръвоизлив. После две години почти не работих, поне 10 месеца лежах в къщи и изкарах тежка операция за "поправяне на вредите", но така и загубих доста възможности - да дъвча, да усещам нормално с устата и пр.
Този стоматолог хирург е

ВЪЛО БОЧЕВ


и кабинетът му е срещу Александдровска болница, до сладкарница "Лучано".

Да не си и помисляте зда се доверявате на подобни хора. После разбрах, че не съм първата, но много лековерно се бях доверила на зъболекар, който ме изпрати при него като хирург.


Моми(чета внимавайте, като бях много зле никой не смееше да ми направи спешна операция, а имах тежък остиомиелит и само за първия месец бях свалила 12 кг., лежах и се питах на 35 год. да не би да ми идва критическата - нямах сили да сатвами всичко ми спря.
Като нещата многто загрубяха всички се плашеха от мен и само едни стар професор посмя да направи операция за да чисти загноилата челюст.
Загубих 2 год от живота си в болки и мъки, колко струва да не казвам, и това само защото един елементарин човек не посмя да викне помощ за да не си развали доброто име в честния кабинет.

Бъдете внимателни и оценявайте обстановката реалистично.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.