Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 05.07.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Спешно съвет , помощ ..каквото и да енови  
Автор Пипилoтa (непознат )
Публикувано07.02.03 08:30



Ужасно съм объркана и затова ви моля за съвет ..Ето и фактите :
26.12.2002 г. начало на редовен месечен цикъл, който спира на 31.12.2002 и след няколко дни на 3.1.2003 започва отново кръвотечение, което е същото като при редовен цикъл. След посещение при гинеколога и преглед на ехограф всичко е нормално : яйчници, матка, имаше големи фоликули 2 броя, лекарят ми назначава Оргаметрил за да се спре кръвотечението и след това да се регулира цикъла, трябваше да го пия по схема.Тя беше 4 дни по 3 табл/ден и след това до 20.1.2003 включително по 2 табл./ден. Някъде около 14.1.02 бях забравила една таблетка да я пия навреме и я изпих с 10 часа закъснение , това се допуска в указанията на лекарството. Обаче се появи пак кръвотечение като предишното, което спря след 2 дни.
Очаквах след приема на лекарството до 2 дни да настъпи новия цикъл, но уви ето от 20.1.2003 г. го чакам.Правих си 3 теста за бременност и те са положителни , след това един при лекаря през деня с много разредена урина (бях пила много вода заради ехографа ,ако всичко това има някакво значение ) и той е отрицателен, а на ехографа той не видя да има някакъв зародиш в матката .
Днес ми предстои пак преглед имам някакви болки около единия яйчник , вчера си правих пак тест (побърквам се с тия тестове) и той също беше положителен. От 2 дни имам някакво кръвотечение, но то е като леко зацапване от време на време с много разредена кръв (бледорозова).
Гинеколога ме подготвя психически за извънматочна бременност (тази мисъл , колкото и да съм психически устойчива , ме изпълва с ужас).
Какво да правя ????Вече претръпнах ...... Даже не желая да съм бременна.
Да видим днес какво ще стане.



Тема Re: Спешно съвет , помощ ..каквото и да е [re: Пипилoтa]  
Автор miroslavaМодератор (с късмет)
Публикувано07.02.03 09:49



Уф....Дано да не е извънматочна...Но тя също много ясно се вижда на УЗИ, много ясно! Освен това при извънматочната доколкото знам, има течение, но то е тъмно ръждиво, а не бледорозово. Може би ерозира маточната лигавица поради инпламтирането на оплодената яйцеклетка! Надявам се че твоя лекар има достатъчно мощен екограф! В медицинския център, където преглеждат Коларов и Мазнейкова, доколкото знам УЗИ-то е много добро, там при който и да отидеш от двамата ще ти каже какво става!
Много, много, много ти стискам палци! Най-важното е да не се притесняваш, преди да има за какво! Пиши какво е станало!
Мира



Тема Re: Спешно съвет , помощ ..каквото и да енови [re: miroslava]  
АвторNadia (Нерегистриран)
Публикувано07.02.03 09:57



Snam kakvo ti e , sashtoto go preshiviah-kasavaha mi, che ako... snachi imam isvanmatochna bremennost. Rasmina mi se, no niakolko dena beshe ushas. Savetite na Miroslava sa mnogo madri, satova nishto ne moga da dobavia. Prosto sam saprichastna s tova,koeto isshiviavash



Тема Благодаря ви момичета ...нови [re: Nadia]  
Автор Пипилoтa (непознат )
Публикувано07.02.03 10:51



следобяд ще ви пиша , обаче имам резервен вариант - ще посетя и друг лекар, това е задължително.
А след кой ден от бремеността може да се види на ултразвук има ли , няма ли нещо?



Тема Re: Спешно съвет , помощ ..каквото и да енови [re: Пипилoтa]  
Автор zhozho (непознат )
Публикувано07.02.03 11:21



Мирослава е права - при извънматочната бременност кръвотечението е по-скоро ръждиво до яркочервено. И още нещо много характерно при извънматочна е това, че при всяко хранене и дори пиене на течности, започваш да усешташ корема си подут и това боли.

Стискам палци да не е това, преживяла съм го и не го пожелавам на никого. Вярвам, че не е извънматочна, но трябва бързо пак да отидеш на лекар.



Тема Re: Благодаря ви момичета ...нови [re: Пипилoтa]  
Автор miroslavaМодератор (с късмет)
Публикувано07.02.03 11:37



5-6 дни закъснение и се вижда, ако лекаря е добър все пак!



Тема Re: Спешно съвет , помощ ..каквото и да енови [re: Пипилoтa]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано07.02.03 13:07



Извънматочната бременност е трудна за диагностициране. Аз съм го преживявала преди известно време. Бях приета в болница и цяла седмица не можаха да открият какво точно ми се случва /бременна ли съм, не съм ли.../. На втората седмица най-накрая предположиха, че може да е извънматочна бременност, а д-р Николай Попов от Шейново го потвърди. Той ме оперира - лапароскопия. Отиди при него. Много е добър. Мненията са, че за такива операции е най-добрият. Виж мнинията за него на 7 стр. Приема сряда след обяд. Можеш да се обадиш и на тел. 965 9420.

Стискам палци!



Тема Re: Благодаря ви момичета ...нови [re: miroslava]  
Автор Vache ()
Публикувано07.02.03 16:22



Мира, при 6-7 дни закъснение, което значи 5 гестационна седмица все още е трудно да се види плодния сак, защото той е оклоло 4 мм тогава. Дори и тогава лекарите имат съмнения, също толкова трудно е да се установи сак в тръбите. Когато мен ме гледаха на 2 ден закъснение и положителен тест докторката каза, че според нея има бременност, но може и лигавицата на матката да е набъбнала от предстояща менструация (дебелината на маточната стена също е показател за бременност). Чак на 10 ден закъснение се видя добре (моята гинеколожка е доста добра).
Дано при Пипилота да не се окаже извънматочна бременност, макар, че с толкова много положителни тестове според мен е бременна. Да се надяваме, че сакчето си е където трябва.
Поздрави!
Vache



Тема Re: Благодаря ви момичета ...нови [re: Vache]  
Автор Vlas (viarvashta)
Публикувано07.02.03 18:54



kolarov mi vidia bremennost na 5 den zakusnenie.Triabvashe da mi doide v subota a toi me gleda v chetvurtuk i kaza che ima , v matkata e , no za da se ustanovi dali ne e kuho chakah oshte 2 sedmici.Iavno zavisi pri vseki :)
Nadiavam se pipilota da e dobre.



Тема edna dobra i edna lo6a novinaнови [re: Пипилoтa]  
Автор Пипилoтa (непознат )
Публикувано07.02.03 19:16



izvynmato4na bremennost niama , niama nikakva.
takyv koktejl e stanal v organizma mi 4e testovete pokazvat +.
E kakvo da se pravi pone ve4e sym spokojna 4e niama nepriatnosti, ina4e opitite prodyljavat. Sega maj 6te si triabva da si opraviam hormonite i cikyla.A predi 3 dni izpitah takova razo4arovanie ot tova 4e ni6to ne se vijda , be6e ravnosilno na spontanen abort - 4aka6 ne6to , siguren si 4e ima , podgotvil si tialoto , uma i izvednyj .... iznenada niama bebe. kolko sylzi proliah, kakva gor4ivina izpitah, ot6tia mi se da pravia opiti, samo izkah da sym dobre , da niama uslojnenia.
Tova e ... kazah go , kolkoto i da si me4taia , kolkoto i da jelaia tova bebe neznam dali 6te moga i zanapred da sym silna i da prodyljavam s opitite.
(syjaliavam za latinicata)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.