Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:07 26.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Nia-golemiqt problem e: nqma takywнови  
АвторBeni (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 12:49



Priwet mili momicheta ot edna nowa chlenka
Az sym Albena /towa mi e istinskoto ime, anonimnostta neshto ne mi dopada pyk i ne wijdam smisyl da se kriq/. Ot nqkolko dni imam i-net w kyshti i mojah da razgledam washiq klub. Stana mi interesno i reshih da se wklujcha i az. Po-skoro zaradi kontajta s was otkolkoto zaradi problema.
Shte wi go razkaja s 2-3 dumi za da ne stana dosadna. jeneni sme ot 9 god. Sled kato 1 godina ne se poluchi nishto, trygnahme po izsledwaniq. "Maichin dom", i oshte nqklko drugi bolnici. Stanah pacient na d-r Pynewska /moje nqkoi da q poznawa/. Moeto mnenie za neq e, che e mnogo gotina. Naprawihme wsichki i-niq kakto si mu e reda /nqma da gi izbroqwam, wie gi znaete do wtryswane/, 1996 - laparoskopiq pri doc. Nalbanski / kakto razbrah weche prof./ i wsichko ostanalo. Nqma nikakyw problem. I pri men i pri myja mi. Prosto nishto poznato kato prichina, ne se otkriwa. Wsyshnost imam si edna bolka w oblastta na krysta i nisko okolo qichnicite, koqto se poqwqwa mnogo stranno w razlichni dni ot perioda - 4-5, 23-13, 18 i t. n./. Nikoi ne moja da mi kaji ot kakwo e tazi bolka, bilo normalno. Za men ne e, no towa e drug wypros. Razbira se pih razni hormonalni lekarstwa, naprawihme nqkolko insiminacii i ..... nishto. Godini nared hodihme po lekari i izsledwaniq. Zabrawih da spomena i kolko bilki sym izpila. Nakraq mi pisna i poslednite 3 godini zarqzah wsichko. pyk i rabotata mi beshe dosta intenciwna, ta nqmah mnogo wreme.
Ot 1 g i 4 mes. jiweem w Muenchen /maja mi e programist, sys zel, karta sme/. Predi nqkolko meseca /kato ponauchih nemski / se reshih da otida i tuk na lekari. Otkrih edna klinika ta reproduktiwna medecina. преведох реzултата от лапароскопията и си zаписах час. Мислех си че ще ми направят някакви изследвания, обаче те решиха че бьлгарските лекари са направили (единия от тукашните лекари е бил в БГ и каза че нашите са добри и им има доверие) достатьчно и ми препорьчаха направо ин витро. Тук здравната каса покрива пьрвите 4ри пьти (някои питаше за това). И така направихме 1я опит _ неуспешен, от 3 яицеклетки не се оплоди нито една. Утре имаме час, ще ни обясняват нещо (надявам се най после да е открит някакьв прблем) и как ще продьлжим нататьк. Пак ин витро но малко по различно.
Аз станах прекалено дькга, надявам се да не сьм ви отегчила много. Всьщност стигам най после и до главната цел на моето включване тук. Момичета не се отчайваите и не гледайте на себе си като прокажени, виновни или нещо такова (както аз се чувствах в началото). Сьдбата си е сьдба, понякога не може да се направи нищо срещу нея (или аз поне за себе си така мисля). Ние не сме по малко хора от останалите. В края на краищата има и много други проблеми на този свят и то някои от тях по големи
Ще се радвам ако някои от вас ми отговори ъа да обсздим нештата от живота
Нещо ми се скапаха езиците та за това започнах да пиша изведньж на кир



Тема Re: Nia-golemiqt problem e: nqma takywнови [re: Beni]  
АвторCornelia (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 13:00



Zsravei i az sum nova ot vchera se prestrashih da pisha tuk ,
jelaia ti uspeh utre pri konsultaciata .Gore glavata s invitroto shte stane
stiskam palci



Тема Re: Nia-golemiqt problem e: nqma takywнови [re: Beni]  
Авторnadiakf (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 13:17



Sdravei Albena,
Shte prosvuchi banalno ako ti kasha , che ti sachuvstvam. Nali vsichki sme v kiupa? Obache se isnenadah mnogo ot fakta, che nito edna iaizekletka ne se e oplodila. Lichno as sa parvi pat chuvam sa takav problem. Vinagi samsi mislela, che problema s in-vitroto e v inplantiraneto , neshto v mastkata i t.n. Molia te opishi kakvo sa ti obiasnili lekarite. Dano e neshto lesno preodolimo. Sigurno ima nachin da se" nabuta" vatre tosi spermatosoid v iaizekletkata.
Uspeh!!!



Тема Re: Nia-golemiqt problem e: nqma takywнови [re: nadiakf]  
Автор miroslavaМодератор (с късмет)
Публикувано06.02.03 13:27



И според мен става за неосъществено инплантиране, което е проблема при инвитрото! Нали самата яйцеклетка се отделя с пункция от яйчника, после се опложда в лаб.условия и се връща в матката, чиято лигавица е подготвена предварително с хормони! Но затова се прави няколко пъти! Не се отказвайте, ще стане!



Тема Re: Nia-golemiqt problem e: nqma takywнови [re: Beni]  
Авторgal (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 13:30



Здравей!
При мен е горе долу същото с изключение на факта че имам едно дете и немога да забременея отново.И мен ме боли кръст.
Аз писах в сайта, че баби ми казаха че имам отворен кръст, защото съм вдигала тежки предмети и затова немога да забременея. Хора които са имали подобен проблем са забременяли след биене на вендузи/слагат се чаши на кръста/Аз ще го правя този месец и ако има резултат ще ти пиша.
чао!



Тема Re: Nia-golemiqt problem e: nqma takywнови [re: Beni]  
Авторavgust (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 14:15



Здравей Албена,
Аз живея в съседна страна ако търсиш някой с който да си говориш или пишеш може да ми пратиш бележка с твоя емайл или ако се регистрираш аз ще направя това ще си пратя емайла ако искаш естествено-
Аз проявявам интерес към немските болници защото са по-добри от тукашните мисля и вероятно ще ги почакам тукашните и ще се насоча към немска . За твоя резултат мога да ти кажа някои неща като например че някои клетки просто не искат да се оплодят не се знае защо затова предповагам че ще ти дадат хормони и следващия път ще могат да вземат повече клетки и още нещо четох че инвитрото дава шанс само 20 процента уви само толкова и някои хора опитват тук по 7-8 пъти ако стане но понякога и не става не е ясно защо -Е това беше поздравявам те и чао



Тема Re: Nia-golemiqt problem e: nqma takyw [re: avgust]  
Авторnadia (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 14:19



Dokolkoto snam inseminaziite davat shans 20%, a in vitroto okolo 50%



Тема Re: Nia-golemiqt problem e: nqma takywнови [re: nadia]  
Автор Vlas (viarvashta)
Публикувано06.02.03 15:35



Uvi ot prepatili hora znam, che procenta pri invitroto e dosta po-nisuk. Za tova se preporuchvat po dosta opiti.



Тема %проценти%нови [re: nadia]  
Автор Pyжa (цвете)
Публикувано06.02.03 23:49



Не знам колко е процента на успеваемост на ин-витрото в БГ.. но тук в Щатите варира от ~41 до 51% и постоянно се подобрява, паралелно с подобряване на технологията.

Та...обратният трансфер на оплодените на яйцеклетки става вместо след 2 дни, както се правеше преди, след 5-6 на ниво бластоцит(по-напреднал в развитието си ембрион) Затова успеха е много по-добър, и няма нужда да се слагат повече от 2 ембриона.


Който търси, ще намери!


Тема Re: Nia-golemiqt problem e: nqma takywнови [re: miroslava]  
Автор lmma (нова)
Публикувано07.02.03 00:34



За съжаление има и такъв вариант. Моята най-добра приятелка забременя след третото ин-витро. А неуспехът при първите 2 се дължеше именно на факта, че яйцеклетките не се оплождаха. При третия опит само 1 от 8 беше оплодена и съответно инплантирана, докторът беше доста скептичен, но слава Богу, всичко свърши добре, детенцето е живо и здраво, умно и хубаво.
Успех на всички!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.