Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 05.07.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 1001 избрани спермограми........нови  
Автор miroslavaМодератор (с късмет)
Публикувано03.02.03 22:59



Какво мислите за нашите спермограми?????

Първа спермограма - 05-08-2002
обем - 3 мл ( 2.0-6.0)
PH - 8 (6.4-8.5)
Вискозитет - повишен ( нормален или повишен)
Брой на сперматозоидите - 47 000 000 ( >20-120 млн)
Подвижност - 50% добре подвижни ( > 50%)
.................- 20% слабо подвижни
..................- 30% неподвижни
Морфология 50% нормална
................. 50% отклонения от нормата


Според лекаря - средна хубост, няма проблем да забремея, 50% от българските мъже са така....

След като миналия месец не стана, след като спряхме ( предимно аз) рева и драмата , като на шега, решихме да направим нова спермограма, която за наш ужас беше следната:

Втора спермограма - 29-01-2003
обем - 2 мл ( 2.0-6.0)
PH - 8.5 (6.4-8.5)
Вискозитет - повишен ( нормален или повишен)
Брой на сперматозоидите - 17 000 000 ( >20-120 млн)
Подвижност - 10% добре подвижни ( > 50%)
................ - 10% слабо подвижни
................ - 80% неподвижни
Морфология 10% нормална
................ 90% отклонения от нормата


Заключение - астенозооспермия ( неподвижни над 50%) и олигозооспермия ( количество на сперматозоидите под 20 млн)

Потресени, веднага се обадихме на Коларов и той ни каза да не правим никакви стимулации на овулация, докато въпроса не се изясни! Обадихме се от негово име на Милен Кацаров и той ни каза, че такъв срив е невъзможен, освен ако човек не е изкарал тежки настинки с висока температура, антибиотици и възпаления, стрес, психологически шок или физическа травма. Кацаров каза и нещо, което много ме впечатли - че според него едната спермограма е фалшива!!!!!!! Днес направихме нова спермограма ( този път в мед. център Св. Панталеймон, с материал отдаден на място) и ето резултата:

Трета спермограма: 03-02-2003
обем - 2.1 мл ( 2.0-6.0)
PH - 7.6 (6.4-8.5)
Вискозитет - нормален ( нормален или повишен)
Брой на сперматозоидите - 25 000 000 ( >20-120 млн)
Подвижност - 35% добре подвижни ( > 50%)
................ - 14% слабо подвижни
................ - 51% неподвижни
Морфология 9 % нормална
................. 91 % отклонения от нормата


Заключение - астенозооспермия ( неподвижни над 50%)


Явно в тая страна е много трудно да се направи спермограма. Кацаров 15 минути се взираше в нашата колекция и накрая каза " А ми не знам какво е станало????". Изпрати ни ( по скоро мъжа ми) на един куп изследвания - Тестостерон, Пролактин и Естрадиол + всякакви гадинки, бацили и пр.живинки.

Момичета, най-вероятно още от самото начало съм се тровила напразно. Първите 2 спермограми са правени в лаборатория Бодимед на Позитано, много сериозна според мен. Не знам какво да си мисля, просто не знам.....

Кажете какво мислите!

Мира



Тема Re: 1001 избрани спермограми........нови [re: miroslava]  
Автор Pyжa (цвете)
Публикувано03.02.03 23:16



Не съм специалист по спермограмите, тъй като мъжа ми е с повече от отлична спермограма, но знам, че ВСИЧКО влияе на качеството на спермата.
При вас от 3 спермограми , 2 са лоши и 1 е горе-долу добра. Според мен трябва да се приеме че мъжа ти има нужда от лечение. Не знам как така е била що годе добра първата? Само знам че поради неправилна подготовка за изследването, неправилно събиране и неправилен транспорт може единствено да се влошат резултатите, но не и да се подобрят. Така че първата е поне толкова добра, колкото е показал резултата.
Сигурно знаете, но сперма за изследване се дава само след мастурбация. (аз не знаех това преди да се наложи да си правим)
Дано да разплетат случая андролозите.

Който търси, ще намери!


Тема Re: 1001 избрани спермограми........нови [re: Pyжa]  
Автор miroslavaМодератор (с късмет)
Публикувано03.02.03 23:20



Някак си си мисля, че и двете спермограми на Бодимед са далече от истината...Едната е ОК, а другата е много лоша, и това е станало само за 5 месеца...Според андролога е невъзможно....НЕ искам да си мисля какъв лекар е този, който е правил първите 2 спермограми! Това си е престъпление! Толкова много лекарства изпих.....



Тема още нещонови [re: miroslava]  
Автор Pyжa (цвете)
Публикувано03.02.03 23:22



Fertile:
Concentration more than 48.0 million per milliliter,
greater than 63% motility,
greater than 12% normal morphology
Indeterminate:
Concentration between 13.5 and 48.0 million per milliliter,
32-63% motility,
9-12% normal morphology
Subfertile:
Concentration less than 13.5 million per milliliter,
less than 32% motility,
less than 9% normal morphology

това са нормите в САЩ

Който търси, ще намери!


Тема Re: 1001 избрани спермограми........нови [re: Pyжa]  
Автор miroslavaМодератор (с късмет)
Публикувано03.02.03 23:23



А и друго си мисля- ОК едната спермограма е правена през лятото, другата през зимата - и двета за занесени на 20-тата минута....За скоростта и подвижността мога да приема че са се повлияли от неправилно съхранение и транспортиране, ама самите сперматозоиди къде са - ИЗПАДНАЛИ СА ПО ПЪТЯ ЛИ? Първо са 47 000 000, после стават 17 000 000, ОК, ама как след 5 дена стават 25 000 000???????



Тема Re: 1001 избрани спермограми........нови [re: miroslava]  
Автор ina__ ()
Публикувано04.02.03 00:04



Privet, Mira!
Az si mislia che ne myjyt ti,a laboratoriite imat niakakwi netochnosti w sluchaia! Towa sa drastichni razliki i kakto sa ti kazali lekarite mogat da se poluchat samo pri drastichni promeni w negowia nachin na jiwot kakwito spored twoite dumi toi e niamal! Syprugyt mi syshto ne e s blestiashti resultati, no pri napraweni 2 spermogrami razlikata e minimalna- ednata sa 40% podwijni, a drugata 45%.....kato imash predwid che na wtorata toi beshe izlial bez da iska malko ot nachalnata semenna technost...Spored men ne e zle da se sprete samo na edna preporychana wi ot doktora laboratoria i da pusnete dwe spermogrami sys sedmica razlika i da schetete za walidni tezi rezultati...towa e koeto lekaria na myjyt mi beshe go posywetwal....
Uspeh!



Тема Re: 1001 избрани спермограми........нови [re: ina__]  
Автор didkapitka (минаващ)
Публикувано04.02.03 00:31



Може да са разменили резултатите и да са нанесли чужди такива във вашия лабораторен лист...Идиоти!
Важното е, че вече сте наясно къде е проблемът и се надявам скоро да го отстраните!



Тема Re: 1001 избрани спермограми........нови [re: miroslava]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 00:59



Аз имам материал да сравнявам не1001,а 1 000 001 ивсичките различни.Всичко зависи от моментното състояние
60%-подвижни когато беше безработен и 10%само след няколко месеца Последва трибестан и спеман-40%.На следвашата със същите лекарства-0% от тук нататък -нищо не сме правили.Явно има и психологияен момент,не го затормозяваи



Тема Re: 1001 избрани спермограми........нови [re: didkapitka]  
Автор miroslavaМодератор (с късмет)
Публикувано04.02.03 08:09



ДА, и аз си мисля такива работи!



Тема Re: 1001 избрани спермограми........нови [re: miroslava]  
АвторNadia (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 09:36



Sdravei Miroslava,
As sam chela, che dori i samo sa edna nosht spermata moshe korenno da se promeni. !!!!!!Kakto i ti kasvash ima snachenie i stresa i rasl.saboliavania i t.n.Moshe bi triabva da gi proveriavame i tiah (mashete si)po-chesto.Niama li v tasi Sofia edna laboratoria s dokasani predimstva??? I kato si pomislia kak raspraviam tuk naliavo, nadiasno kolko e velika balgarskata medizina. No vse pak tova pone pokasva, che veroiatno prichinata ne e u teb . Problema sas spermata ne e taka strashen. S inseminazia ako shenata e dobre ... vsichko se opravia




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.