Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:39 28.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Болки по време на овулациянови  
АвторBeceлa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 16:18



Здрасти от най-новия ви член. Тъй като нито един лекар не може да ми отговори, реших, че на някоя от вас може да се е случвало и да знае отговора. Коя може да е причината да изпитвам болки по време на овулация- около 15-18 ден боли много, въпреки, че температурата се вдига достатъчно, а след това болките минават и започват пак по време на менструация. Ако знаете някоя от възможните причини, моля ви, ориентирайте ме как да си помогна! Предварително благодаря на всяка от вас, която помисли и ми каже мнението си по въпроса, та макар и да не е професионално, защото баба ми казваше "не питай учило, а питай патило".



Тема Re: Болки по време на овулациянови [re: Beceлa]  
АвторГинekoлor (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 18:48



Уважаема Госпожо,
При настъпване на овулация /което всъщност означава пукане на доминантния фоликул и излизане на яйцеклетката от него/ от фоликула се отделя малко кръв която дразни перитониума /това е една лъскава ципа която обвива всички органи в корема/.Това дразнене се възприема често като болка в зависимост от количеството кръв и е различно при различните жени.
Добрата новина е,че ако Ви боли в дните в които базалната температура Ви е повишена,то почти сигурно е,че има овулация.1-2 аналгина/24 часа няма да Ви навредят.
Успех!
http://go.to/doktorX



Тема Re: Болки по време на овулациянови [re: Beceлa]  
Авторina_ (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 22:27



Privet, Vesela!
Towa da ne te pritesniawa kakto kazwa i doktoryt!
Az sym syshtata- i dosega samo ti si mai kato men ot tia koito poznawam nikoi niama podobni priznaci. Che znachi az bez nikoga da sym si merila koga mi se pada ovulaciata niakaksi instinktiwno ia useshtam (togawa mi pokaza i testa za ovulacia che sym w ovulacia naistina!) - pochwat leki pridyrpwania i sym izkliuchitelno napregnata bez niakakwo jelanie za seks (takowa imam samo predi cikyl i sled cikyl), a polojenieto e che tochno w tozi period e triabwalo da prawia seks za da zabremeneia. Posle kogato mi idwa cikyla pochwat syshtite nepriatni useshtania no w po silen wariant. Tozi mesec za pyrwi pyt izmerih ovulacia i imahme seks po syshtoto wreme, naprawih edin test za bremennost ot tezi deto moje da izmerwat 3-4 dni predi predpolagaema cikyl no rezultata e - nadiawam se w nai skoro wreme da stane + Na tebe pojelawam syshtoto!

Pozdrawi!



Тема Re: Болки по време на овулациянови [re: Beceлa]  
Автор mady (непознат)
Публикувано17.10.02 08:51



Здравей Весела,
добре дошла в клуба, но ти желая да останеш възможно най-кратко време
И аз имам болки по време на овулация, като се менят - понякога от ляво, понякога от дясно. Болките ми продължават около два дни и на моменти са много силни. Докторът при когото ходех ми каза, че при някои жени е така, не ми обясни точно защо, но го нарече болезнена овулация. Мисля, че няма причини да се притесняваш
Поздрави



Тема Re: Болки по време на овулациянови [re: Гинekoлor]  
АвторBeceлa (Нерегистриран)
Публикувано17.10.02 13:46



Благодаря Ви, вижте отговора ми в темата "кой е най-добрия екип ин-витро"



Тема Re: Болки по време на овулациянови [re: mady]  
АвторGergi (Нерегистриран)
Публикувано20.10.02 00:38



Здравейте! АЗ може би съм най-новият член на клуба. И аз има същите болки по време на овулация, посъщия начин желанието ми за секс е не когато трябва, за да забренея и аз от скоро разбрах това което и вие сте открили. Аз също си усещам кога настъпва овулацията ми и явно това е нормално, нищо че един мой съученик гинеколог, при когото ходих ме погледна много озодачен, като му казах, че знам кога съм в овулация. Пожелавам успех на всички и горе главата



Тема Re: Болки по време на овулациянови [re: Beceлa]  
Автор31 (Нерегистриран)
Публикувано20.10.02 15:26



Освен това, което пишете за болезнената овулация при мен има и слабо кръвотечение, което води до дълбокото ми съмнение, че при такова кървене може да стане забременяване. Това кръвотечение ми се появи след 2 безуспешни опита за инвитро.



Тема Re: Болки по време на овулация [re: Beceлa]  
АвторJoli (Нерегистриран)
Публикувано22.10.02 01:45



Az (ako)kogato imam ovulacia, izpitvam strahotni bolki. Pri men tova se dulzhi na srastvanija ot stara operacia na jajchnicite. Sled katogo razbrah, veche ne se pritesnjavam, pija si hapcheto i chakam da minat 24 chasa.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.