Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:19 29.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Инсеминация  
Автор31 (Нерегистриран)
Публикувано20.10.02 16:27



Преди 4 години правих инсеминации, които не помогнаха. Последваха 2 бр. инвитро, които също не доведоха до добър резултат. Някой може ли да ми препоръча лекар, при който да направя пак инсеминации? Ако има някой предложения, моля да ги напише. От Бургас съм, така, че ако някой има наблюдения примерно за Варна ще е добре. Не искам да правя пак инвитро, защото първо е много скъпо и второ с тия хормони - много последици имаше за мен. А относно болезнената овулация - и аз съм така. Освен това имам леко кървене по време на овулация и липса на желание за секс.
Благодаря ви предварително.
П.П Прочетох темата за тестове за овулация. Това беше нещо абсолютно ново за мен. Ще ги потърся и аз.



Тема Re: Инсеминациянови [re: 31]  
АвторYna (Нерегистриран)
Публикувано21.10.02 12:20



За Бургас и Варна нямам наблюдения, но защо не пробваш при д-р Любомир Дамянов в София. Има му координатите в Пожелахте да видите.
Успех



Тема Re: Инсеминациянови [re: Yna]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано22.10.02 00:17



Моя приятелка забременя при направена от него инсеминация. Стискам ти палци!



Тема Re: Инсеминациянови [re: пипи]  
АвторYna (Нерегистриран)
Публикувано22.10.02 13:34



Пипи,
разкажи ми малко повече за това. От кой път стана? Той и на мен ми предложи, но ще го правя след 2-3 месеца.



Тема Re: Инсеминациянови [re: 31]  
Авторmicha (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 10:48



Слушай сега! Аз съм от Варна. Ще ти споделя "краткия" си опит.Надявам се да ти бъда полезна. Имам 2 инсеминации в София - при екипа на Ватев и Карагьозов. Не ти ги препоръчвам. Ин витро - при Щерев - неуспешно, обаче не съм недоволна, противно на доста мнения. Интересното тук е как си организирах процедурата. Във Варна има екип /МЦ Олпимед/, които работят с Щерев. Тук във Варна ми направиха стимулацията, а в София отидох за самата процедура, което отнема 2-3 дни. Имат доста добра стиковка. Не ме разкарваха и бяха доста мили. Как точно ти подейства зле стимулацията?
Сега си правя инсеминации /с донорски материал/ при варненски гинеколог. Сама съм си измислила следната схема- един месец си пия клостилбегит преди овулациата, на 14 - тия ден си бия Прегнил, инсеминирам се :) и започвам да пия дуфастон. Всичко това разбира се ми го препоръчва гинеколога. Следващите два месеца " си почивам" откъм стимулации. В смисъл не пия всичко това , но хода на инсеминации на 14-тия, 15-тия и 16-тия ден. И чакам божия намеса:) Една инсеминация /материала и процедурата/ ми струва 80 лева. Това е. Ако с нещо съм те заинтересувала - пиши.



Тема Re: Инсеминациянови [re: micha]  
Автор Lora (нова)
Публикувано23.10.02 12:08



Здравей micha,
би ли споделила с мен повече за екипа на Олимед - Варна. Аз също съм правила ин-витро, но в София и мисля да потърся друг екип за втори опит. Пишеш, че трансфера ти е правен в София, това значи ли, че във Варна не правят пункция и трансфер? Спомняш ли си колко ти излезе цялата процедура, защото Олимед обявяват цена от 1100 щ.д., което е почти 2 пъти по-малко от колкото ми излезе моя опит в София. Благодаря!



Тема Re: Инсеминациянови [re: 31]  
Автор Lora (нова)
Публикувано23.10.02 13:36



Привет! Виж този сайт на Олимед - Варна http://www.ivf-olimed.hit.bg. Там има информация за клиниката и телефони за контакт. Предполагам, че става дума за тази клиника в отговора на micha. Би ли споделила при кой си правила ин-витро и мнението ти за екипа. Чудя се защо всъщност се е наложило ин-витро при теб, след като щом отново искаш до пробваш инсеминация, значи нямаш запушени тръби. Аз също има 1 неуспешен опит ин-витро зад гърба си, но никой не ми е изледвал проходимостта на тръбите, а ми поставиха направо този вариант като единствен възможен. И сега се чудя кой пъг да хващам?? Ще се радвам да споделиш, още повече че аз също съм от Бургас.



Тема Re: Инсеминациянови [re: Lora]  
Авторmicha (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 14:52



Лора, трябва да си видиш тръбите, защото от това ще ти стане ясно дали имаш друг вариант освен "ин витро". Инсеминациите са далеч по-леки и по-евтини процедури. Но очевидно те могат да се прилагат, ако са ти проходими тръбите.
Д-р Сариев е едно младо гинекологче от "Олпимед". Симпатичен, звучи професионално и не прани пункции и "ин витро", но прави подготовката, т.е стимулацията по схема и явно има някакви договорености с доц.Щерев, защото когато ме изпрати в София за процедурата ме посрещнаха много добре, бяха точни и не ме разтакаваха, т.е. все едно съм техен пациент. Правих си го м.2,2002, обаче не помня точно колко ми взеха. Май около 1000 щ.д. ми взеха при Щерев, а лекарствата за стимулацията си ги купувах аз. Не помна колко струваха, но ми се върти нещо 200-300 лева.



Тема Re: Инсеминациянови [re: 31]  
Авторmicha (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 15:03



Намерих си записките колко ми е струвало "ин витро" при Щерев чрез Олпимед:
1. преглед - 13 лв.
2. изсл.на кръв - 8,50 лв.
3. антибиотик /с цел изчистване на влагалището за всеки случай?/ - 34,06 лв.
4. стимуланти /ако не се лъжа бяха "Серофен"/ - 550 щ.д.
5. преглед - 13,00 лв.
6. преглед - 12,00 лв.
7. преглед - 12 лв.
8 изследване на хормон - 20,00 лв.
9. Щерев за процедурата в София - 718,00 щ.д.



Тема Re: Инсеминациянови [re: micha]  
Автор Lora (нова)
Публикувано23.10.02 15:11



Micha, явно съм се заблудила, че говориш за Олимед, а то било Олпимед. Обаче и в Олимед на адрес Ул. Драган Цанков, 21 във Варна също има д-р Сариев и се чудя дали е съвпадение. Би ли уточнила, моля. И би ли дала контакти на д-р Сариев, ако не е на този адрес. Успешен ли беше опита?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.