Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 28.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема намаляване на менструациятанови  
АвторBeceлa (Нерегистриран)
Публикувано17.10.02 15:57



Здравейте момичета,
от пролетта имам още един проблем освен обичайните - рязко ми намаля менструацията. първо беше 7-8 дни- винаги ми е била толкова. после изведнъж един месец, тече първи и втори ден и на третия спря. Имах много силни болки. После пак прокървя до 7 ден, но съвсем по малко. Така съм и досега. Кървенето намаля икато количество и като времетраене. А до края на 7 -те дни - болки. Просто ужас, не ми стига дето по принцип много ме боли, не стига, и че по време на овулация боли, амисега и това. Павиха ми лапароскопия, после хормонални изследвания - всичко уж е наред, а на мен кръвотечението ми си остава оскъдно и боли по една седмица.
Случвало ли се е нещо подобно на някоя от вас и ако да, как е реагирала. Няколко пъти ходих на лекар, изобщо не му отдават внимание, сякаш е на-нормалното нещо на света. Много ми се иска някой да може да ми отговори на какво се дължи?
Предварително ви благодаря и искам да ви кажа, че откакто се включих в този форум се чувствам не толкова сама с проблема си колкото досега, защото преди като говорех на близките си за моите проблеми, вече усещах, че им досаждам. А тук намерих хора със сходни проблеми, а защо не и отговори на някои от тях.



Тема Re: намаляване на менструациятанови [re: Beceлa]  
Автор *Milena ()
Публикувано17.10.02 16:24



А щитовидната жлеза проверила ли си я ?



Тема Re: намаляване на менструациятанови [re: *Milena]  
АвторBebe (Нерегистриран)
Публикувано17.10.02 19:07



Az sym nova tuk, no bih li mogla da popitam kakva e vsyzkata mezdu stitovidnata zleza i kratkija menzis?
Az imam kysa i neboleznena menstruazija oste ot samoto nachalo. Naskoro si pravih zjalostni izsledvanija i na videoson mi vidjaha malko vyselche na stitovidnata zleza. Pravih hormonalni izsledvanija i vsichko e v norma, no s doktora se razbrahme da tida pak drugija mesez.
V tazi vryzka mi e intersna vryzkata stitovidna zleza - menzis.
Zeluvki!



Тема Re: намаляване на менструациятанови [re: *Milena]  
АвторBeceлa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.02 11:49



Да, правих си изследванепреди една година. Всичко беше наред, но тогава нямах и този проблем. Само имах сърцебиене и потене на ръце. Обаче резултатите бяха абсоютно нормални. Защо свързваш щитовидната жлеза с този проблем? Да не би да трябва пак да си направя и тези изследвания?



Тема Re: намаляване на менструациятанови [re: Beceлa]  
АвторГинekoлor (Нерегистриран)
Публикувано18.10.02 11:56



Всички хормони в човешкото тяло си взаимодействуват-явлението се нарича интерференция.Често дисбалансът на щитовидните хормони оказва влияние върху половите.Може би наистина трябва да повторите изследването.
Какъв точно беше резултатът от лапароскопията?


http://go.to/doktorX



Тема Лекували линови [re: Beceлa]  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.10.02 12:01



са те с хормони през това време ?

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: намаляване на менструацията [re: Гинekoлor]  
Авторвeceлa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.02 12:20



Резултатът от лапароскопията беше - множество сраствания, яйчници за таз, за тръба изобщо манжда с грозде от предишната ми операция по спешност на спукана киста на яйчник в корема. Освен това ми казаха, че тръбите са проводими, че яйчниците са били обвити в някаква ципа, и заради нея не съм можела да имам бебе. Натази ципа са йн направили отвори, за да може фуликулите да излизат свободно. Казаха ми, че от срастванията и ципата съм имала болезнена овулация, менструация и полови контакти. Най-лошата част от изследването беше, че ми откриха три интрамурални миоматозни възела. Казаха обаче, че са малки и, че не бива да се пипат въобще -нито операционно, нито хормонално, и че те не биха могли да ми попречат на забременяването, само трябвало да се следят. Интересното беше, че изобщо не са ги виждали досега на вагинален виедозон, дори когато ме подготвяха за опреция казаха, че от видеозона се вижда, че матката е с нормални размери и вид. Откъде ги откриха после при операцията не знам, както и не знам откога си ги отглеждам. Бях доста подтисната от тази новинка, но после свикнах. Разпитах за миоматозните възли и ми казаха, че никой не може да предвиди как ще се развиват и, че може да си ги нося цял живот. Бихте ли ми казали какво ви се върти в главата относно лапароскопията и дали тези възли се отразяват на намаляването на цикъла. Струва ми се, че трябваше да предизвикват кръвоизливи, а не рязко намаляване на кръвотечението? Благодаря предварително за отговора.



Тема Re: Лекували линови [re: nbb]  
АвторBeceлa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.02 12:22



Извинявай, но не мога да прочета добре отговора ти. Би ли го написала отново.



Тема В какъв смисъл -нови [re: Beceлa]  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.10.02 12:31



има проблем в шрифта или не схващаш въпроса ми ?
Интересува ме дали си пила някакви хормонални таблетки в този период, за който говориш ? Защото аз си бях останала почти без менструация след подобно лечение.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: В какъв смисъл -нови [re: nbb]  
АвторBeceлa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.02 13:49



Сега успях да прочета отговора. Не, не съм пила никакви хормони от миналата година насам. На мен всякакъв вид противозачатъчни ми се отразяват ужасно. А ти след хормоните как се нормализира, за колко време?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.