Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:31 28.09.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Правили ли са ви...нови  
Автор Дyxчe (отлетяло)
Публикувано11.10.02 23:15



мамография? Щото аз съм там в понеделник и не знам какво ме чака...
(може би и друг път сте подхващали тази тема, но не съм в настроение да се ровичкам из архивите ), така че всяка една подкрепа и обяснение ще се изчете до край ...
(откриха ми една доста голяма бучка на едната гърда.... + хормонални изследвания и съмнения за високи стойности пролактин... и болния ни проблем... )

Редактирано от Дyxчe на 11.10.02 23:23.



Тема Re: Правили ли са ви...нови [re: Дyxчe]  
АвторEMA (Нерегистриран)
Публикувано12.10.02 01:48



Na men sa mi pravili no po moe goljamo nastojavane zashtoto shtjah da otkacha ot buchka kojato si otkrih.Njama nishto strashno ili po-razlichno ot edna rentgenova snimka.No ako si pod 35god i ne sirazdala detsa ne ja pravi.To e i zabraneno.Uspeh vse pak.



Тема Re: Правили ли са ви... [re: EMA]  
Автор pat ()
Публикувано12.10.02 02:33



Ne e zabraneno da se pravi mamografia ako si pod 35 ili pak ne si rajdala.
Az si napravih kogato biah na 26.



Тема Re: Правили ли са ви...нови [re: Дyxчe]  
Автор pat ()
Публикувано12.10.02 02:35



Ot samoto izsledvane ne se pritesniavai,ne e bolezneno.To si e vid rentegenova snimka.
Nadiavam se rezultatite da sa dobri.Stiskam palci!



Тема Re: Правили ли са ви...нови [re: pat]  
Автор Дyxчe (отлетяло)
Публикувано12.10.02 08:59



мерси....пат...
само не разбрах след като е вид рентгенова снимка, каква връзка има с възрастта? Че от бебета ни правят таквиз снимка...
макло странно... (според др. писания)



Тема Pravili i oshte kakнови [re: Дyxчe]  
Автор Vlas (viarvashta)
Публикувано12.10.02 10:36



ne se pritesniavai . Tia buchki ne sa opasni v po-goliama chast ot sluchaite.Samo triabva da se proveriat navreme, osobeno ako narastvat
az hodia na mamografia na vseki 6 meseca( absoliutno bezboleznena a moje i s ultrazvuk sushto) Ima edin aparat v Sofia deto pravi edni snimki- sini izlizat i se vijda vsiako kapiliarche, ne si spomniam kak se kazva.Ama otidi i go napravi za tvoe spokoistvie.
Predi 5 godini si namerih buchka.Zapochnaha izsledvania:mamografia i vzimane na material ( sus sprincovka s malka igla se vzimat kletki). Ne iskam da si spomniam kak otkrih buchkata v petuk , v ponedelnik otidoh na lekar vuv vtorik me pratiha v rakova bolnica i v chetvurtuk me operiraha za da ia izvadiat i da vidiat kakvo e.Po princip ako se naloji da se vadi praviat razrez s mestna upoika 4 sm vadiat i posle zalepvat. pri men obache ne stana taka. Lekarkata beshe nekadurna iavno i i se otplesna rukata ta se naloji posle 17 sheva da mi praviat, ostavi tova ami ne mi slojiha dren i sled 1 sedmica ranata zabra. POsledva adski bolezneno povtorno otvariane BEZ UPOIKA (zashtoto vsichko naokolo e samo gnoi i e opasno da ne se raznese s iglata i da se otrovi kruvta)Vtoria put me otvaria poznat lekar po speshnost v ISUL i kaza che kato me e riazala onaia kasapka mi e prekusnala mlechnite kanali i che kato zabremeneia niakoi den shte se naloji pak da me reznat zashtoto shte imam problemi .Abeeeee voobshte.... Pisha ti tova ne za da te plasha a samo da ti kaja ako se naloji ne hodi v rakova bolnica osobeno pri Nikolova.Nai dobri sa v okrujna bolnica i sa po-uchtivi.v povecheto sluchai izliza che e mastno obrazovanie neznaino ot kakvo i ne prechi na nishto.Ako iskash pishi mi belejka da ne zanimavame momichetata tuk. Shte potursia tel na dObrite lekari v taia oblast( obikoilila sum vsichkite)



Тема Re: Правили ли са ви...нови [re: Дyxчe]  
Автор pat ()
Публикувано13.10.02 00:27



Edinia mi otgovor beshe za EMA,tia ti beshe napisala,che e zabraneno da se pravi pod 35 godishna vazrast.
Vsichko dobro!



Тема Re: Правили ли са ви...нови [re: Дyxчe]  
Автор *Milena ()
Публикувано13.10.02 08:56



Мамографията представлява ренгенова снимка.Прегледът е безболезнен,въпреки че докато се прави снимката , гърдите трябва да се притиснат между две плаки.поради тази причина се препоръчва да се направи след мензиса - тогава гърдите не са напрегнати.
Мамографията е абсолютно безопасна , тъй като съвременните рентгенови апарати облъчват съвсем слабо.
Не се препоръчва единствено през първите три месеца на бременността, тъй като е опасно за плода.


Това намерих из книгите . Стискам палци резултата да е добър.

Редактирано от *Milena на 13.10.02 08:57.



Тема Re: Правили ли са ви...нови [re: pat]  
АвторEMA (Нерегистриран)
Публикувано14.10.02 00:29



Momicheta izvinjavam se no ne iskah da dezinformiram nikogo.Az prosto napisah tova koeto mi se sluchi.Kogato si otkrih buchkata sluchajno bjah po rabota v chuzbina.Razpira se ot uzas ne mozeh da izchakam da se pribera i si napravih izsledvaneto vednaga.Sled kato im kazah che sam na 28god(togava) i ne sam razdala pochti shtjaha da me "izritat".No sled kato se razplakah i gi molih dalgo - prieha.I si pomislih che i tuk e sashtoto.Zelaja si nikoga da ne mi se nalaga da pravja takova izsledvane.Zelaja go i na vsichki vas.Dostatachno si ni e drugia problem.



Тема Re: Правили ли са ви...нови [re: EMA]  
Автор pat ()
Публикувано15.10.02 04:47



Hei,spokoino.Moje tam, kadeto si bila naistina da e bila zabranena pod 35 godishna vazrast.
Pozdravi!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.