Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:03 27.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Какво ви притеснява?нови  
Автор miroslava (хм)
Публикувано14.09.02 20:48



По повод на един разговор с позната реших да поставя тази тема! Според нея колкото повече неща ме притесняват, толкова по-дълго ще чакаме за бебе....Каза, че трябва напълно да се успокоя и да не мисля за бъдещето, защото това са неща, които се поддреждат от самосебе си. Съгласна съм, но притесняването е по-силно от мен.
Та искате ли да поговорим за всички неща, които ни притесняват, освен чисто техническия факти, че за момента не можем да забремеем.

Например мен ме притеснява това дали ще успея да запазя работата си след като родя!
Ще мога ли да намеря подходяща жена да се грижи за бебето?
Много ли ще ми се бъркат в отглеждането родителите ни?
Проблем ли е, че имам котка и ще успявам ли да поддържам жилището достатъчно чисто след като се появи бебето?
Ще има ли проблеми през бременността, имайки в предвид някои съпътстващи заболявания които имам - асма, алергии, пролактином, наднормено тегло....

Такива работи!
Поздрави,
Мира

Най-красиви са днес върховете, недокоснати още от нас!


Тема Мира,нови [re: miroslava]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.09.02 23:31



наистина ти се чудя как можа да измислиш толкова притеснения. Нещата ще се решат от самосебе си, нека се случи основното събитие. Забравила ли си приказката, в която снахата и свекървата плачеха за нероденото дете, какви беди можело да му се случат като порасне. Та и ти така.
Я се радвай на живота, всяко нещо с времето си.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Какво ви притеснява?нови [re: miroslava]  
Автор Bezhy (новак)
Публикувано14.09.02 23:33



Mi neznam, ama dosta sa neshtata deto te pritesniavat.

Mene ne me pritesniavaha takiva neshta, makar che zagubih rabotata si, ama tia drugite sysy zdraveto ti pritesnenia sym gi niamala.

Taka che v sluchaja poznatata ti ima pravo.



Тема Re: Какво ви притеснява?нови [re: miroslava]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано15.09.02 01:03



Може би единственото за ,което си струва да се притесняваш от изброения списък е котката...
Все пак , ако говорим сериозно - няма да имаш време за нея а и след като детето почне да пълзи ида ходи поне 1 година слага всичко в устата си, та хигиената трябва да е на високо ниво. Както казваше свекърва ми -толкова чисто , та да може детето да яде направо от пода ...

Най много ме е притеснявало това, че котката се усуква около краката на влизане в къщи, пък и се навърта около обувките в шкафа. А ние с тия обувки мъкнем отвън какво ли не , вкл. и яйца на паразити....

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Какво ви притеснява?нови [re: miroslava]  
Автор Mamma ()
Публикувано15.09.02 04:03



... мисля, че познатата ти има право...
преди около 8 години ми казаха, че не мога да имам деца, казаха, че единствения ми шанс (и то не много голям) е да забременея чрез ин-витро...
и.... престанах да мисля за естествено забременяване... е, не веднага, разбира се... но 3 години по-късно, за всеобща изненада, а най-вече моя и на съпруга ми - забременях... сега вече си имам и 2-ро детенце.
Почти убедена съм, че е в резултат на това, че престанах да мисля непрекъснато за това кога, как и дали въобще е възможно да забременея.
А за астмата и алергиите - не ми се говори... надали има на света по-астматично и по-алергично чудо от мен, даже ти се чудя как живееш с котка, щом като си астматичка и алергична... аз мога да умра, само ако преспя една нощ на място, където е минавала котка.
Така че... успокой се, мисли положително или още по-добре - въобще престани да мислиш за това и смятам, че всичко ще се нареди от самосебе си.
Пък живот и здраве като забременееш - ще ти дам координатите на алерголожката, която ми следеше бременността.
Стискам палци и ти желая успех!

Животът е такъв, какъвто си го направиш!


Тема Re: Какво ви притеснява?нови [re: Mama Netty]  
Авторbakara (Нерегистриран)
Публикувано15.09.02 04:44



Vatreshno trqbva da se uspokoish,a ne da mislish za rabota i t. n.(zabravi za tez raboti)i vsi4ko st6e si doide na mqstoGaranciq...



Тема Re: Какво ви притеснява?нови [re: bakara]  
Автор mery__ (брюнетка)
Публикувано15.09.02 21:10



Зарежи тези неща.Мисли за себе си и детето, което ще се появи един ден.
Не бих поставила работата си пред детето. Детето е най-важното.
Мисли за това, колко радост то ще ти донесе то, а не с колко неща ще трябва да се съобразяваш и притесняваш при появата му.
Просто си мисли и си представяй само хубави неща и всичко ще си дойде на мястото!
Стискам палци!



Тема Re: Какво ви притеснява?нови [re: miroslava]  
Автор Gloria (будала)
Публикувано16.09.02 11:19



и аз имах подобни притеснения, когато реших да пробвам, но когато не става единственото нещо, което ме вълнува е бебенцето
в момента моите притеснения са да запазя връзката си, защото напоследък нещо не върви - и двамата, макар че не го казваме гласно, се обвиняваме взаимно за несполуката



Тема Глория,нови [re: Gloria]  
Автор nbb (весела)
Публикувано16.09.02 13:26



в някои случаи причината не е в нито един от двамата, така че не я търсете, а се успокойте. В крайна сметка кое е по-важно за тебе - да бъдеш с този човек или да имаш дете, но да не бъдеш с него ?

Вярно е това, в което вярваш !


Тема За Глориянови [re: Gloria]  
Автор miroslava (хм)
Публикувано16.09.02 15:16



Много гадно, то затова трябва веднага да се ходи на лекар, а не да се самообвинявате....Това е голяма криза за всяка връзка и е много важна подкрепата между патнъорите....Не се ядосвай много, в крайна сметка това е една проверка.....А кой кого обвинява?
Мира

Най-красиви са днес върховете, недокоснати още от нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.