Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:00 27.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Hormonalni isledvania...нови  
АвторBOBl (Нерегистриран)
Публикувано09.10.02 13:04



Здравейте момичета!

Искам да получа малко информация относно хормоналните изследвания.
Наскоро ми излязоха резултатите от хорм. изследвания. От тях стана ясно че пролактина ми е мн висока стойност /над нормалното/, а прогестерона ми е мн нисък. Някой имал ли е подобен проблем и ако да, с какво се е лекувал. Макар че знам че всеки доктор казва различно.
Аз съм от Варна и ходя при доц. Янева. Някой знае ли друг специалист /добър/?

Ами това е в кратък план, за да не ставам досадна.
Ще се радвам на всички ваши отговори!

Чао
Боби



Тема Re: Hormonalni isledvania...нови [re: BOBl]  
АвторNADlA (Нерегистриран)
Публикувано09.10.02 13:08



И аз искам да ми кажета какви точно изследвания да поискам да ми се направят за хормоните.Никога не съм ги зследвала.Оказва се че имам не добре работещ яйчник, а другия е с малки кистички, който не били проблемни.Това видяха при операцията след извънматочната ми бременност.



Тема Re: Hormonalni isledvania...нови [re: BOBl]  
Автор *Milena ()
Публикувано09.10.02 17:09



Здравей Боби,
за пролактина имаше доста теми назад. Потърси ги.
И аз ходех при доц. Янева. На мен тя ми помогна. Единственото нещо от което не съм доволна е , че има толкова много пациенти , че не помни кой с какъв проблем и всяко нещо става много бавно и разтеглено във времето.



Тема Re: Hormonalni isledvania...нови [re: *Milena]  
АвторBOBl (Нерегистриран)
Публикувано09.10.02 17:37



Благодаря ти много Милена,

Кажи ми за товя проблем, какъв точно беше и успя ли да те излекува Янева, какво ти даде да пиеш?
За това че има много пациентки, и не може да запомне на всяка проблема е ясно и две мнения по този въпрос няма, но не искам поне на този етап да е сменя



Тема Re: Hormonalni isledvania...нови [re: BOBl]  
Автор *Milena ()
Публикувано10.10.02 13:21



Аз имам аднексит от дясно/ възпаление на яйчника и тръбата/ и нямах овулация. Пих клостилбегит за стимулиране на овулацията, а за възпалението /тъй като е хронично / ме изпрати на кални бани.
Незнам кое точно ми помогна, тъй като направих всичко в един месец.
Най - важното за мен е че има резултат. Живот и здраве догодина ще си имам бебче.
Наистина не е добре да сменяш лекарите , защото всеки лекува по различен начин. А да започваш всеки път отначало е направо убийствено. Друг специалист немога да ти препоръчам , защото съм чувала и отрицателни неща.
При теб само високия пролактин ли е проблем. От другите момичета знам , че той се мени много лесно, тъй като се влияе от стреса. Мериш ли температурата?



Тема Re: Hormonalni isledvania...нови [re: *Milena]  
АвторBOBl (Нерегистриран)
Публикувано10.10.02 14:17



Blagodarya ti mnogo za otgovora. shte se radvam vse taka na tcennite ti syveti.
mnogo se radvam za tebe 4e shte ima6 beb4e. A syshto taka mi se iska da si pojelaya v nai skoro vreme podobno neshto.
Tvyrde e vyzmojno prolaktina mi da e visok oto stresa, v polsednia mesetc /kogato byaha i samite izsledvania/ imah dosta problemi s zdraveto na maika mi... no kakto i da e, vsichko otmina, sega piya bromocriptin, shte go pia do kraya na tozi mesetc.
A poslednata mi menstruatcia beshe na4alato na septemvri.
mojesh li da mi kajesh po podorbno za temperaturata? Yaneva ne mi e kazvala da si ya merya, no ne mi pre4i i sama da go storya. Kak se meri ili po tochno koga i kolko vreme trybava da prodylvi mereneto?

Shte 4akam otgovora ti
4ao do skoro
Bobi



Тема Re: Hormonalni isledvania... [re: *Milena]  
АвторBOBl (Нерегистриран)
Публикувано10.10.02 14:22



Blagodarya ti mnogo za otgovora. shte se radvam vse taka na tcennite ti syveti.
mnogo se radvam za tebe 4e shte ima6 beb4e. A syshto taka mi se iska da si pojelaya v nai skoro vreme podobno neshto.
Tvyrde e vyzmojno prolaktina mi da e visok oto stresa, v polsednia mesetc /kogato byaha i samite izsledvania/ imah dosta problemi s zdraveto na maika mi... no kakto i da e, vsichko otmina, sega piya bromocriptin, shte go pia do kraya na tozi mesetc.
A poslednata mi menstruatcia beshe na4alato na septemvri.
mojesh li da mi kajesh po podorbno za temperaturata? Yaneva ne mi e kazvala da si ya merya, no ne mi pre4i i sama da go storya. Kak se meri ili po tochno koga i kolko vreme trybava da prodylvi mereneto?

Shte 4akam otgovora ti
4ao do skoro
Bobi



Тема Re: Hormonalni isledvaniaнови [re: *Milena]  
АвторBOBl (Нерегистриран)
Публикувано10.10.02 14:26



Blagodarya ti mnogo za otgovora. shte se radvam vse taka na tcennite ti syveti.
mnogo se radvam za tebe 4e shte ima6 beb4e. A syshto taka mi se iska da si pojelaya v nai skoro vreme podobno neshto.
Tvyrde e vyzmojno prolaktina mi da e visok oto stresa, v polsednia mesetc /kogato byaha i samite izsledvania/ imah dosta problemi s zdraveto na maika mi... no kakto i da e, vsichko otmina, sega piya bromocriptin, shte go pia do kraya na tozi mesetc.
A poslednata mi menstruatcia beshe na4alato na septemvri.
mojesh li da mi kajesh po podorbno za temperaturata? Yaneva ne mi e kazvala da si ya merya, no ne mi pre4i i sama da go storya. Kak se meri ili po tochno koga i kolko vreme trybava da prodylvi mereneto?

Shte 4akam otgovora ti
4ao do skoro
Bobi



Тема Re: Hormonalni isledvaniaнови [re: *Milena]  
АвторBOBl (Нерегистриран)
Публикувано10.10.02 14:45



Благодаря ти много, за отговора. Много се радвам за теб, че ще имаш бебче. Дано имаш лека бременност и раждане.
Да при мен само пролактина е висок, а пък това подтискало нивото на прогестерона, съответно нямам овулация, и цикъла ми е нередовен
А може при мен наистина пролактина да е бил висок от стреса, точно когато и правиха хормоналните изследвания, преживявах доста проблеми свързани със здравето на много близък човек. Възможно да е било и от това?!
А що се отнася за температурата, не си я меря, Янева не ми е казвала, не че не мога да го сторя и сама. Ти мерила ли си температура, всеки ден ли се мери и по кое време на деня? Колко време трябва да се мери?
Ще се радвам ако ми помогнеш,
ТИ след колко време, как да кажа "опити" зьабременя?Аз досега никога не съм забременявала,но до скоро съм вземала някакви мерки, а от скоро /4 месеца/ не се пазим с партньора си.
Разакжи ако не ти е неудобно

Благодаря предварително
Чао до скоро
БОБИ



Тема Milena,нови [re: *Milena]  
Автор Ema_ (sweet)
Публикувано10.10.02 16:11



извини, че се намесвам във вашия разговор, но как ти установиха този аднексит.Имаше оплаквания или нещо друго.Гледаха ли те на ултра звук, за да проверят диагнозата.
Благодаря ти предварително:)
Поздрави




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.