Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:17 28.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Privet na wsichki i ot menнови  
Авторina (Нерегистриран)
Публикувано07.10.02 18:18



Kopirano ot "Nashata wizitka nakratko":


Privet, momicheta!

Ot predi mesec otkrih tozi prekrasen forum i zapochnah da wi cheta pri wsiaka wyzmojnost. Dori sym postwala niakolko mnenia w koito sym razkazala chast ot prejiwelicite si. Hareswa mi che w tozi forum niama zloba i lichni napadki, a samo jelanie da se spodeliat problemi i da se pomogne sys syweti.
Nakratko za men : shte pochna otzad napred na 27 god. ot Varna sym i jiweia w chujbina; omyjena sym i ot pone 3 godini ne se predpazwame,no bezrezultatno t.e. ne sme si postawiali za cel bebe ami winagi sme kazwali kakwoto stane..da ama - ne stawa.. taka che naskoro reshih da otida na ginekolog i da pochnem celenasocheni opiti za bebe, zashtoto poweche kato che li e bezotgoworno da razchitame na "kogato stane"; doktoryt mi kaza kato nachalo da zapochna s merene na temperatura 2 meseca i sled towa da otida da goworim, kaza che zasega ne wijda neshto trewojno w moeto systoianie;meria temperaturata si no e mnogo stranna sled kato mi swyrhsi perioda e mnogo wisoka, a posle spada a nai strannoto e che tochno togawa lentichkite za ovulacia mi pokazaha polojitelen rezultat!! naprawo se chudia na koe da wiarwam - na temperaturata ili na lentichkite kak mislite? a i biah nerwna tochno w tozi period i imah leki naboliawania w iaichnicite - tochno za 2 dni; syjaliwam malko se otklonih ot temata za "moiata wizitka" pak na problemi go obyrnah ; nakratko za minaloto mi - prez tineidjyrskite mi godini imah silen iprodyljitelen boleznen cikyl, wednyj poluchih krywoizliw koito ne spirashe poweche ot 10 dni, spriaha mi go s lekarstwa i ottam pochnaha problemite - prawiha mi neshto kato kiortaj neznaino zashto, posle cwetna snimka..symnenia za polip i tem podobni glyuposti na Dr. Byrdarowa ot AG-to kym Medecinska Acad. (koiato preglejda s ednata ryka a s drugata pushi!); imah posle problemi s cikyla..zakysniawashe mnogo..beshe obilen i boleznen; wposledstwie pochnah da obrazuwam kisti, imah niakolko krizi prewita na dweot bolki s po golemi kisti koito minawaha ot samo sebe si; wsichhki doktori w BG mi kazwaha che imam polikistoza ; w chujbina ne sa na towa mnenie..smiatat che prosto imam po goliama sklonnost kym obrazuwane na kisti ..i kazwat che principno wsiaka jena obrazuwa malki kisti; smiatat che moite ne sa obezpokoiawane i che niamam polikistoza..; da chuknana dyrwo ot pone 2 godini ne sym imala kisti ni krizi, a ginekologa za koito pisah op gore me pregleda i kaza che sega ne wijda nishto...Shte widim kakwo shte stane tozi mesec sled usiliata Towa e za men..dano ne sym wi otegchila che mai dylgichko se poluchi
Uspeh na wsichki wi!
I se nadiawam da me priemete kato now chlen na foruma.



Тема Re: Privet na wsichki i ot menнови [re: ina]  
Автор mery__ (брюнетка)
Публикувано08.10.02 05:33



Добре дошла в клуба
Надявам се да намериш много помощ и съпричастност тук и да не се задържаш много-много.
Аз също съм имала преди много години кръвоизлив, с огромен съсирек и много, много кръв. Кюретаж правят в такива случаи за да изчистят матката. Имам и операция на киста на десния яйчник, когато бях 15 годишна.
Това да не те плаши. Ще забременееш. Може би причината е в овулацията ти или някой хормон съпътстващ я. Ще направиш изследвания и ще се види.
Ти нали знаеш, че точно когато е деня на овулацията температурата за един ден спада и след това се покачва отново? Така че мисля, нормално ти е отчел теста.
Каква ти е температурата преди овулация? На колко време ти идва цикъла?



Тема Re: Privet na wsichki i ot menнови [re: mery__]  
Авторina (Нерегистриран)
Публикувано08.10.02 07:49



Privet, Mery!
Blagodaria ti za okurajitelnite dumi!
Cikyla mi idwa na okolo 31 dni. Shte ti napisha stoinostite mi na T prez poslednia mesec (meria ot 2 meseca, a ot edin polzwam lentichkite za ovulacia). I taka:

17 septemvri- pyrwi den na cikyla prodylji do 22 septemvri
23-36.7
24-36.6
25-37
26-36.8
27-36.7
28-36.8
29-37
30-36.8
1 octomvri-36.7
2-36.7 (tuk testa s lentichkite za ovulacia mi dade polojitelen resultat)
3-36.7 (wtori den polojitelen rezultat)
4-36.6
5-37.1 (riazko pokachwane na T...no lentichkite otricatelen rezultat
6-37
7-37

.... Kakwo mislish?
Blagodaria ti predwaritelno!

Pozdrawi!

P.S. Izviniawam se za glupawia wypros no koga triabwa da se nablegne na polowite kontakti..kogato se pokachi T ili pyrwia den kogato riazko se powishi? Kolko dni predi towa da pochnat i kolko da prodyljat za po sigurno polowite kontakti? I drugo se chudia - kak taka niakoi jeni zabremeniawat po neweroiatni nachini po wreme na cikyl, kogato ne sa w ovulacia i t.n. Wyzmojno li spored was?? I ako e taka to znachi ne samo po wreme na samata ovulacia bi triabwalo da "se staraem"?



Тема Re: Privet na wsichki i ot menнови [re: ina]  
Автор Vache ()
Публикувано08.10.02 11:28



С измерването на базалната температура установяваш кога е БИЛА овулацията, т.е. когато разбереш тя е отминала. А за тестовете нека другите да кажат, аз не съм ползвала. Базалната крива се прави, за да видиш дали има евентуално овулация (което пак не я доказва) и да видиш приблизително в коя част на цикъла е. Виж, вече комбинирано с тестовете мисля, че трябва да знаеш кога е. И пак понеже сперматозоидите живеят около 72 часа, а овулацията трае, ако не се лъжа 6-12 часа е естествено да се прави секс ПРЕДИ овулация, за да може сперматозоидите да се придвижат до тръбите и там да стане оплождането. Трябва да има наличие и на качествен цервикален секрет, който удължава живота им и ги придвижва нагоре (такъв има само по време на овулация). И все пак дори и да настъпи оплождане бременност няма докато не се имплантира оплодената яйцеклетка.
Дано не ти звучи много сложно, но това е механизма...
Пoздрави!
Vache



Тема Re: Privet na wsichki i ot menнови [re: ina]  
Автор *Milena ()
Публикувано08.10.02 13:54



Мисля, че Т. ти е много добра. Всичко си съвпада. Теста за овулация показва максимума на LH хормона , което означава че овулация ще настъпи до 36 часа. При Т. се гледа деня в които е измерана най- ниска стойност / при теб 4 / Покачването на Т. после показва че овулация е настъпила и е добре да се задържи над 37 до следващия цикъл . Пък знаеш ли може и да не падне Т.
По честите полови контакти трябва да са преди да се покачи температурата. Точно когато ти е положителен теста за овулация / от 30 септември до към 4 октомври/ . Е през другите дни няма да ги зарязваш



Тема Re: Privet na wsichki i ot menнови [re: Vache]  
Авторina (Нерегистриран)
Публикувано08.10.02 17:39



Mersi za otgoworyt, Vache!
Mnogo se obyrkah az s tia T i testowe ..da ne znaesh na koe da wiarwash...

Pozdrawi!



Тема Re: Privet na wsichki i ot men [re: *Milena]  
Авторina (Нерегистриран)
Публикувано08.10.02 17:56



Privet, Milena!
Mnogo ti blagodaria za optimistichnite dumi!
Of i az se nadiawam wsichko da mi e nared !
Weche niamam tyrpenie da otida i na lekaria i da widim kakwo shte kaje i toi...
Weche popitah niakyde iz temite, no neka i teb da te pitam: Polowite aktowi prez razlichni ot dnite na ovulacia mogat li da dowedat do bremennost? Syshto - kolko nai rano moje da se izpolzwa testa za bremennost? Sled ovulacia wednaga?
Kogato ne ti padne T predi cikyla znachi si bremenna, nali?

Mnogo ti bladodaria!



Тема Re: Privet na wsichki i ot menнови [re: ina]  
Автор mery__ (брюнетка)
Публикувано08.10.02 19:28



Температурата ти е добре. Милена добре ти е обяснила в кои дни трябва да наблегнеш на секса.
Жените, които си мислят че са забременели по време на цикъл, всъщност не са. Тъй като сперматозоидите имат доста по-дълъг живот от яйцеклетката, се задържат в тръбите и при жени, които овулацията настъпва рано - близките дни след цикъл се получава и бременност. Не е твърде често явление.
Води си графика на температурата и ползвай овулационни тестове, когато температурата спадне.
След първите няколко графики ше свикнеш да си познаваш кога е овулацията ти.
Ранните тестове за бременност са относително нещо. Тъй като хормона на бременността нараства различно при различните жени, тестовете при едни го хващат рано, при други не.
На мен три дни преди датата за мензис ми показа отрицателен тест, а 4 дни след датата на мензис положителен...
Така че сама виждаш - не винаги отчитат.
Най-добре е в деня на мензис да направиш, ако не ти дойде. По-рано може да ти даде фалшив резултат.
Успех!
Ето ти и един сайт с графика, ако разбираш английски
www.fertilityfriend.com



Тема Re: Privet na wsichki i ot menнови [re: ina]  
Автор *Milena ()
Публикувано08.10.02 19:30



Немогат да доведат до забременяване.
Овулацията не е винаги точна , може да е по рано или по късно. Той затова и цикъла може да закъснее или да дойде по рано.

Теста за бременост не го прави преди да ти закъснее, защото много често не дава точни резултати. Изчакай няколко дни след датата и тогава го направи.
Т. се задържа над 37 ако има бременост.
СТИСКАМ ПАЛЦИ !!!



Тема Re: Privet na wsichki i ot menнови [re: mery__]  
Авторina (Нерегистриран)
Публикувано09.10.02 01:10



Mersi mnogo Meri za izcherpatelnia otgowor!
Znachi praweneto na seks po wreme razlichno ot ovulaciata ne moje da dowede do zabremeniawane... Ti dobre obiasniawsh za jenite koito kazwat che sa zabremeneli po wreme na cikyl..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.