Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:25 27.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Какво ще кажете за хомеопатия?нови  
Автор :) (непознат )
Публикувано02.10.02 14:25



Здравейте!
Виждам, че това е място, на което се търси, но и предлага помощ. Но и разбиране и подкрепа, а най-вече - надежда.
И ми се струва, че това е ключът. Човек трябва да намери спокойствието си.
Там е опасността. Колкото повече искаш дете, а то не идва, толкова повече се "психясваш", колкото повече "психясваш", толкова по-трудно е да забременееш. (Не са малко случаите, когато семейство, след години безуспешни опити, си осиновяват дете и след това жената забременява. Просто тормозът на ума е изчезнал.)
Питам ви за хомеопатията именно защото тя работи на това ниво.
Мога много да говоря за това какви чудеса направи с мен тя, и ако някоя от вас поиска, защо да не направи чудо и за нея?!



Тема Re: Какво ще кажете за хомеопатия?нови [re: :)]  
Автор mady (непознат)
Публикувано02.10.02 15:14



Всичко което казваш е напълно вярно.
Добре би било да разкажеш какво е направила за теб хомеопатията, може да помогнеш и на нас

Поздрави
Мади



Тема Re: Какво ще кажете за хомеопатия?нови [re: :)]  
АвторMila (Нерегистриран)
Публикувано02.10.02 16:45



Здравей :),
От много дни насам м се върти в главата мисълта за посещение при хомеопад, но все не набирам смелост за първата крачка. Незная до колко е истина, но съм чувала от свои познати че посещението при хомеопати означава пълно разкритие на личноста още от детски години, всъщност до тук няма нищо за притеснени главно въпросите ми започват да се появяват по нататък а именно. При повечето жени имащи проблеми с зачеването има прием на лекарствени продукти които до колкото знам са в пълно отрицание на хомеопатията. Какво искам да кажа, значи за стимулиране на липсваща овулация ни предписват разни лексрства от сорта на Серофен, Клостилбегит, Кломифен и т.н., а пък за предизвикване на липсваща менструация и бременност ни слагат разни инжекции като Прогестерон и тем подобни, за премахване на кисти е хайде да не ги изброявам т.е. с две думи посещаваме гениколози привърженици на традиционната медицина скептично настроени към всичко останало. Може би несъм права, ако е така моля да ми обясниш, но ако която и да било от нас реши да отиде при хомеопад най вероятно трябва да загърби досегашния лекар-гениколок ( който уверявам те на днешно време да открие не е лесно, макър и да ги има много) и да се впусне в едно съвсем друго лечение. Това е едно от притесненията ми другото е вече в правилния избор, в нашто време хората практикуващи хомеопатията също са много , а пък нито една от нас май вече няма време за губене и лутане. Така че освен да чакаме някои по конкретни данни за добър хомеопад и евентуално информация и разяснение за това как би могла да протече срещата ни с такъв човек и лечението което той ще проведе и лекарствата които той ще ни предложи дали са съвместими с приеманите от нас друго май не ни остава. Моляте приши ни, обясни ни, дай боже хомеопатията да помогне ако не на всички то поне на тези които повярват в нея и я приемат като метод на лекение. Но това за да стане трябва да се появи някой който да ни направи кратко разяснение. Извини ме за невежеството.



Тема примернови [re: Mila]  
Автор :) (непознат)
Публикувано02.10.02 19:28



Първо извинявайте, че пак пуснах същата тема, но ми изчезна интернета и не знаех, че е приета първата :)
Историята е дълга и ще се опитам накратко.
Дълги години се лутах по гинеколози (това на всички ви е познато). Вярно, не беше за за забременяване, а за лечение. Но таман ме излекуваха от едно и аха да ми кажат, че всичко е ОК и се оказва, че току що се е появило друго. Сякаш никой няма интерес да бъда здрава, а на ръба на излекуването. Така ще продължавам да посещавам гинеколога.
Така с годините се отказах от тях. Не съм попаднала на подходящия лекар, знам това. Но нищо не е случайно :) Ако не бяха тези ми провали, нямаше сега да съм един щастлив човек, които за 2 години е пил 2 аспирина (ии то за мускулна треска :) и никакво друго лекарство.
Така си смених начина на грижа за себе си. С хомеопатия реших да се лекувам когато получих адски обриви и започнах да се подувам до степен на обезобразяване (например долната ми устна стигаше до брадичката ми). Казах си, че ако отида на лекар, веднага ще ми кажат: "Алергия! Изхвърли кучето и рибите!", ще ми направят тестове и ще ми вкарат още незнам колко алергии в и без това слабия организъм. И решението за хомеопатия дойде от самосебе си. Аз също нищо не знаех дотогава. Тази жена, да е жива и зрава, ме оправи за отрицателно време. Аз видях човек като мен, който направи обикновеното логично - отиде на лекар. 2 месеца лежа в болница, направиха я на решето и излезе със срината имунна система. Както и да е. Важното е, че на мен ми бе върнат живота. Не ховоря само са подуванията. Хомеопатията лекува психиката ти. От там изхожда и "намества" себеусещането ти, най-грубо казано. Аз бях психическа развалина. Живеех, но не разбирах защо продължавам да го правя. Нищо нямаше смисъл и т.н. Тя направи от мен един щастлив и здрав човек.
В общи линии е това. Аз отидох при нея изчистена гинекологично, но вярвам, че този пример ще ви помогне.
А ако ви интересува, ще ви кажа как бях "оправена" от запушени тръби, раничка на шийката, кистозни яйчници и влудяващо болезнен мензис за 1 седмица. Но за сега спирам, първо защото стана дълго, и втором защото започва да звучи като фантасмагория :)



Тема няма невежествонови [re: Mila]  
Автор :) (непознат)
Публикувано02.10.02 19:44



Вие сте тук защото искате да знаете :)

Хомеопатията е алтернатива. Може много да се каже "за", а също ще се намери и кой да каже много "против".
Въпросът е в избора. Някои стигат до алтернативно решение защото им е писнало, други защото са ги отписали, трети защото няка си са разбрали, че трябва.
На хомеопат отива само онзи, който го иска. Ако не го искаш ще бъде лечение срещу волята ти, т.е. срещу теб самата. А такова лечение няма шанс. Активната страна си ти. Между другото, това е лечение, което
- лекува причината, а не симптомите
- лечителя си ти, а не някой или нещо отвън. Т.е. хомеопатията само вкарва организма ти в ресли, за да може той сам да се справи.

Да не говорим за финансовата страна на нещата. Един първоначален преглед струва около 25 лева, ако има следваш е около 10, лекарствата са 2,50 - 3 лв. И това е всичко. Аз за 2 години съм била на 2 прегледа и съм взела ок 6 лекарства. Смятайте - няма витамини, ефералгани, фервекси, беналгини, спазмалгони и какво ли още не.



Тема преглед и лекарстванови [re: Mila]  
Автор :) (непознат)
Публикувано02.10.02 19:55



Прегледа е около 3 часа :)
Колко лекари са ви отделяли толкова внимание?
Целта е хомеопата точно да определи пациента си. Така, че всякакви подробности са важни.
А като се има предвид, че това какви сме психически, поведенчески сега се корени в самото ни детство, не е чудно че информация за детството е важна. Нали знаете за родители, които обсипват децата си с определени играчки, или бомбони или с много месо, защото като малки не са ги имали. Тук е същото.
Що се отнася са съвместимостта между хомеопатията и лекарствата на традиционната медицина, ще ви кажа "вижте сами". Те не толкова пречат, колкото ще видите, че са безсмислени, ако започнете с хомеопатия, ще започнете да гледате на тях като на химия, като на отрова.
Иначе има няколко вещества, който спират хомеопатията - кофеин, мента, камфор например. От тази гледна точка беналгина е несъвместим, защото в неги има кофеин.
Не се плашете от липсата на кофеин. Безкофеиновото кафе върши същата работа :)
Аз спирам за да не стана досадна.
Ако искате ще ви дам тел. на моята хомеопатичка. Знам колко е важно да попаднете в добри ръце :)



Тема Re: примернови [re: :)]  
Автор Щypчe (зелено)
Публикувано02.10.02 23:13



Zdrasvei :),
Ne razbiram kak tvoeto homeopatichno lechenie e pomognalo na tvoeto bezplodie? I vaobshte imala li si problem (izvan psihologicheski) sas deterodnite ti organi, organite i hormonite koito gi regulirat.
Poznavm mnogo hora koito provejdat homeopatichno lechenie i te taka kato tebe se izraziavat... neopredeleno i mnogznachitelno. Ako mojesh da ni kajesh podrobnosti i konkretni neshta, shte ti badem mnogo blagodarni.

PS. Svekar mi pochina sled nepravilno homeopatichno lechenie, vapreki che viarvashe v silata mu.. i estestveno otkazvashe da prieme savetite mi i na maja mi da bade priet v bolnica. I naj-interesnoto e che toi ne potarsi homeopatchno lechenie chak kogato se poiavi bolestta, a e bil s nego prez celia si jivot. !!!

Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!


Тема Re: Какво ще кажете за хомеопатия?нови [re: :)]  
Автор miroslava (хм)
Публикувано03.10.02 10:19



Ееее, ама много е агресивна рекламната ти кампания....

Най-красиви са днес върховете, недокоснати още от нас!


Тема Re: примернови [re: Щypчe]  
Автор :) (непознат)
Публикувано03.10.02 11:45



Здравей и на теб! :)

Хомеопатията не е помогнала на безплодието ми :)))) Сигурна съм, че никой не иска нещо да му помага, а да намери нещо против безплодието :)))
Ще кажа пак - аз нямам този проблем. Поне не и в смисъла, който вие влагате. Не ме обвинявай, че говоря неопределено :) За себе си мога да говоря свободно, но когато става дума за други хора, не мога да кажа повече.

Аз казах, че за и против има много. Както и навсякъде, нали?
Знаете за случай на объркани диагнози, убити от лекари хора, неуспешно, макар и правилно лечение, съсипани животи, нали?
Има шарлатани и малшанс навсякъде.
Повтавям, всичко е въпрос на избор. Отговори си на въпроса защо свекър ти е бил на хомеопатия цял живот?
А и хомеопатията не е панацея, това не е вълшебна пръчица.

Това е начин на живот, който аз съм избрала. Щастлива съм и искам да помогна и на други да бъдат щастливи. Предложих ви хомеопатия защото знам, че може да ви помогне.
А какво по-конкретно искате? Примери ли? Има много, но разбирам, че искате примери с терминологията, на която сте свикнали, а нещата са други. Ето какво имам предвид. Ако имаш задух с кашлица, медицината казва, че не са наред дробовете ти. Но какво означава това? Защо не са наред? Кое в теб е накароло тази част от организма ти да излезе от строя? Смятате ли, че един орган от тази съвършенна машина (човешкия организъм) може просто ей-така да се скапе? Може да кажат, че е алергия от котката или от домашен прах, но защо за Бога да не можеш да живееш с домашен прах?! Тук най-вероятно става въпрос за липса на обич и внимание и нарушение в общуването. Ето логиката (малко грубичко казано): ти дишаш чрез белите дробове, т.е. поемаш и отдаваш въздух, въздуха е връзката с околният свят. Ако дробовете не функционират, значи тази връзка, този обмен куца. Това не са принципи само на хомеопатията, тя помага да се справиш с тях.
Може би бъркам като казвам това, защото за голяма част от вас ще прозвучи не дотам нормално. Но аз нямам намерение да защитавам хомеопатията. Просто искам да споделя щастието си.
Знам че от 100 души прочели това около 7 ще потърсят решението в хомеопатията.
Знам защото виждам около мен. Хората са съгласни, че с мен стана чудо, но малко са тези, които го пожелават и за себе си.
Нищо не става насила, така че когато (ако) човек "узрее", търси другото решение.
И пак ви казвам - нищо не е случайно. Нито това, че аз попаднах тук при вас, нито, че вие четете това!



Тема агресия?!нови [re: miroslava]  
Автор :) (непознат)
Публикувано03.10.02 12:06



Жалко, че мислиш така.
Съжалявам, че не ме разбираш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.