Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:49 16.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема съвсем невежа съмнови  
Автор masha19 (непознат )
Публикувано04.09.02 17:13



Здравейте, момичета.

Чух, че има такъв клуб от приятелка и се регистрирах днес специално, за да го посетя.
Проблемът ми е следният - омъжена съм от февруари и оттогава не се пазим със съпруга ми, обаче....нещо не става.
До този момент дори не се замислях, че би могло да има проблем, ама започвам леко да се притеснявам.
На този етап съм доста неграмотна относно проблемите, които биха могли да съществуват, но явно ще се наложи да започна да се просвещавам.
А аз не знам най-елементарни неща- дори не знам колко трае овулацията- някои ми казват, че е 2-3 дни, а други - че е около 10.
Абсолютно всеки съвет би ми бил от полза.
Благодаря ви предварително и прощавайте за невежеството.



Тема Re: Здравей, Masha 19,нови [re: masha19]  
Автор *Milena ()
Публикувано04.09.02 17:58



незнам дали трябва да се притесняваш. Мисля, че е още рано. Аз лично отидох на лекар след година и половина. Изчакай поне до година.
Овулацията трае 24 часа, яйцеклетката е годна за оплождане само през тези часове, затова най-често сперматозоидите я чакат.
Ако имаш 28 дневен цикъл, овулацията е около 14 ден от първия ден на менструацията. Най-добре е от 12 до 17 ден редовен секс

И ако все пак решиш , че не можеш да не се тревожиш,защото е много важно да си спокойна, обади се. Можем да ти кажем как да си проследиш точно кой ден е овулацията, като си мериш температурата.

Редактирано от *Milena на 04.09.02 17:59.



Тема Re: Здравей, Masha 19,нови [re: *Milena]  
Автор masha19 (непознат )
Публикувано04.09.02 18:09



Много ти благодаря за отговора.
Аз се опасявах, че въпросът ми е адски глупав, а навярно и коментиран надълго и нашироко в някои от темите. Започнах да чета всичко наред, но засега ми е трудно да се ориентирам.
Щом чета и съм тук, значи се притеснявам все пак :( /макар и самата аз да не го искам/
Така че, да, благодаря ти, абсолютно всякаква информация ще ми е полезна.
А пък аз междувременно ще изчета максимален брой от темите, за да не задавам излишни въпроси.
Благодаря ти още веднъж



Тема Re: Здравей, Masha 19,нови [re: masha19]  
Автор *Milena ()
Публикувано04.09.02 20:19



Не се притеснявай да питаш за каквото и да било. Няма глупави въпроси!!! Стига да знаем нещо по въпроса винаги ще отговорим.
Така , че питай за всичко което те притеснява.



Тема Здравей, Masha 19,нови [re: *Milena]  
Автор mery__ (брюнетка)
Публикувано05.09.02 03:01



Добре дошла и дано ти е къс престоя в клуба.
Разбира се, че няма глупави въпроси. Човек не може да знае всичко. За това сме тук да си помагаме една на друга.
Питай каквото те интересува, момичетата са страшно отзивчиви и наистина са компетентни по много въпроси.
Това е засега от мен.
Успех занапред!




Тема Re: Здравей, Masha 19,нови [re: mery__]  
Автор masha19 (непознат )
Публикувано05.09.02 10:07



Благодаря и на теб.
Наистина сте много отзивчиви!
Ами - конкретно...Случва ми се нещо много странно, откакто се опитвам да забременея /точно оттогава/. По принцип цикълът ми е на 26-27 дни. Обаче...последните месеци точно четири дни преди датата получавам нещо като течение. По точно три-четири капки кръв. И спира веднага. А после ми идва нормално?!?!
Това на какво би могло да се дължи? Със сигурност забелязах, че започна точно, след като спряхме да се пазим...



Тема Re: Здравей, Masha 19,нови [re: *Milena]  
Автор masha19 (непознат )
Публикувано05.09.02 10:11



Направо съм трогната от атмосферата и отношенията тук!
Ами освен и аз да пожелая на всички възможно най-кратък престой в клуба
Видях, че има и клуб бъдещи майки. Дано пък там да се преместим да пишем по-скоро



Тема Re: Здравей, Masha 19, [re: masha19]  
Автор miroslava (хм)
Публикувано05.09.02 10:33



Сега започваме гадаенето, това е малко кофти защото си измисляме дигнози и се шашкаме, на база опита на всеки, но това е чара на клуба!
Значи, аз на твое място бих си проверила пролактина, ако е висок тогава може да се получават извънредни прокървявания, също бих проверила прогестерона - протектор на бременността, възможно е да има оплождане, но поради недостиг на прогестерон да не може да стане инплантация....
Моя лекар каза че не бива да се чака повече от 6 месеца в неуспешни опити, така че помисли не е ли време за едно хормонално изследване?!?
Поздрави,
Мира

Най-красиви са днес върховете, недокоснати още от нас!


Тема Re: съвсем невежа съмнови [re: masha19]  
АвторMимa (Нерегистриран)
Публикувано05.09.02 12:19



ох, и аз съм като теб, но като попрочетох книжки си поуспокоих - не трябва да се притесняваме преди да е изтекла поне 1 година от неуспешните опити и то при абсолютно редовен полов жинот (моя за съжаление не е такъв)
така че - спокойствие и успех!!!



Тема Re: съвсем невежа съмнови [re: Mимa]  
Автор masha19 (непознат )
Публикувано05.09.02 16:30



Благодаря ти.
Наистина ми подейства успокоително това, което си ми написала

На теб също желая успех!
Пък дано скоро всички тук да имаме с какво да се похвалим

Редактирано от masha19 на 05.09.02 16:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.