Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:19 20.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема искам да споделянови  
Автор Gloria (будала)
Публикувано05.09.02 09:36



Здавейте,
Толкова съм възмутена, че не мога да не ви разкажа за опита си за посещение на лекар в поликлиниката
Личният ми лекар ми даде направление след едночасово чакане – след това следва още 1 час пред гинекологичния кабинет (лекарката е някъде – най-вероятно на кафе). Като влязах тръгнах да споделям проблема си и тя най-безцеремонно ме прекъсна с репликата дали не съм завършила медицина, за да си поставям диагнози и каза, че трябва да си избера едно нещо, което искам от нея (защото аз исках цялостен преглед), защото талонът включвал само 2 посещения – и ми даде пример – микробиология + изписване на рецепта, така че да съм си била изяснила какво искам и тогава да дойда
Аз съм по-принцип спокоен човек, но й теглих една майна
Сега започвам да събирам пари и следващия месец ще тръгна по частници – явно няма друг начини




Тема Re: искам да споделя [re: Gloria]  
Автор *Milena ()
Публикувано05.09.02 10:06



Нямам думи за тази лекарка. Но пък поне не те е лекувала, че не се знае какво щеше да измисли. Наистина най-добре е да събереш пари и да отидеш при специалист, защото е много важно да си разбира от работата.
На мен ми казаха да внимавам какво ми изписват ,тъй като може да имам малък проблем , но от неправилно лечение така да се обърка всичко , че да няма оправяне.



Тема Re: искам да споделянови [re: Gloria]  
АвторПeпe (Нерегистриран)
Публикувано05.09.02 10:11



Има защо да си възмутена. И правилно си споменала майка й. Аз също съм ходила с направление от личния лекар при "специалист по безплодие". Е, вярно е, че с 1 талон съм ходила поне 3 пъти. Затова пък посещенията ми бяха веднъж месечно след като ми дойде, г-жата само да погледне графиката на овулацията ми, защото пиех прословутия Клостилбегит. Нито преглед, нито изследвания, нито фоликулометрия, нищоо. Изпих си дозата 3 месеца като добро дете, след което тя тогава се сети да ми прави снимка на тръбите. Да, обаче аз повече не стъпих там.



Тема Re: искам да споделянови [re: Gloria]  
Автор Meggann® (сладка)
Публикувано05.09.02 17:46



Това което пишеш е доста често срещано явление за съжаление!
Бих могла да ти помогна.
Това което ти е обяснила гинеколожката няма нищо общо с действителността!!

За справка ....бачкам на място където имаме известна власт над лекарите.
Ако искаш ми пиши на мейла.
Тоест това което мога да направя за теб е да и се поскарам малко
и евентуално да ти намеря някой читав лекар.

Внимавай какво си пожелаваш......


Тема Re: искам да споделянови [re: Gloria]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано07.09.02 13:12



Касата плаща толкова малко за един преглед, че наистина не може с тези пари да се направи винаги необходимото за всеки конкретен случай. Иначе се излиза направо на загуба...Все пак не става дума за благотворителност, а за доход от труд. Според мен, общ преглед, микробиология и рецепта е съвсем добре.
Който иска всичко - да си го плати, защото касата намира начин да " спестява" за сметка на пациента...пък и на доктора.

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: искам да споделянови [re: Mama Netty]  
Автор mery__ (брюнетка)
Публикувано07.09.02 19:51



Какво пък да кажем за хората, които не могат да си платят????
Трябва поне за тези неща да има някаква човечност и да се отпуснат повече безплатни услуги за тези пациенти.



Тема Да и ненови [re: mery__]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано07.09.02 20:22



Съгласна съм, че трябва да се отпускат повече пари за по-голям брой здравни услуги.
Но правилото / казвам го от горчив опит/ е, че ако един пациент няма пари за си плати поне обикновен преглед или манипулация, той най-често няма пари и след това да си купи лекарствата или да продължи лечението, което му е изписано, възоснова на прегледа.
И в резултат - боледува без лечение в къщи и когато ситуацията вече дойде почти до умиралка, постъпва в болница...
Така много често в големите болници има два основни потока от пациенти:
1. Практически здрави хора с леки диагнози или измислени /много сложни/ такива или хипохондрици, които лежат защото някой доктор ги е "уредил" в частния си кабинет срещу солиден хонорар и те са като златни кокошки за него ...

2. Тежко болни, но бедни хора, които са почти "изтървани" ,защото преди време, не са имали пари да отидат при същия този доктор или пък късмета да попаднат на честен и кадърен негов колега и не са имали пари да си купят дори най банални лекарства като антибиотици или илачи за кръвно...

Комбинацията е много тъжна, за хора като мен, които се стремят да си гледат съвестно работата:
богатите хипохондрици са винаги с един куп претенции, отнемат ти времето с дреболии, вдигат шум при прегледите и изобщо парадират, че са с връзки в болницата, докато истински тежкоболните, най-често пенсионери или огрухани безработни майчета мълчаливо си чакат реда ... и могат да припаднат от болка, без да посмеят да си кажат...

Светът е несправедлив.

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Да и ненови [re: Mama Netty]  
Автор mery__ (брюнетка)
Публикувано08.09.02 07:37



Няма по-изпълнителни и съвестни пациенти от тези, които се борят за дете.
Не мисля, че жена с проблем в тази област не би отделила от залъка си, за да си купи лекарства.
Просто ми се иска, да има възможност да не заплащат определена част от съответното лечение и процедури. Би било голямо облекчение за тези, за които всеки лев е ценен.
Та нали техните деца ще са бъдещето на тази страна в крайна сметка????

И после...имало спад на раждаемостта! Естествено че ще има, като кой знае колко хора имат нужда от помощ, а нямат нужните средства да си я позволят...
Тъжно и жално и несправедливо....




Тема Re: искам да споделянови [re: Gloria]  
Автор Cygnus X-1 (black hole)
Публикувано09.09.02 00:21



Gloria, vaobshte ne sam se i zamisliala, da ti kaja, da hodia na drug osven chasten pregled. Dovyrshvam saita , koito pravia i kato mi platiat i az trygvam na izsledvania.



Тема репликанови [re: Mama Netty]  
Автор Gloria (будала)
Публикувано09.09.02 10:22



скам съвсем добронамерено да възразя - съгласна съм, че касата няма възможност да плаща всякакви приумици на пациентите, но аз от здравната реформа насам съм посещавала лекар 1 път за ангина
възразявам не срещу това, че няма възможност да поеме цялото ми лечение безплатно, а срещу отношението - защото както знаете ние "проблемните" сме с доста лабилна психика и когато те посрещнат с думите "ами като правите аборти на 18 как искате да забременеете - да сте мислили навреме" или насмешливо подхилкване и реплика "трябва да работите повече по въпроса" - как да не ти идва да я удушиш - между другото тъй като се прибрах доста разстроена и разревана в къщи едвам сдържах половинката си да ходи да се саморазправя с нея
и още нещо - отказа общ преглед, а само микробиология и рецепта




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.