Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:45 28.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема амниоцентезанови  
Авторmicha (Нерегистриран)
Публикувано24.08.02 13:26



Може ли някоя дружка по съдба да ме светне как точно протича тази процедура?



Тема Re: амниоцентеза [re: micha]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано24.08.02 13:59



дори не съм чувала за това



Тема Re: амниоцентезанови [re: micha]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано24.08.02 14:57



Amniozentezata e vid isledvane za ustanoviavane na genetichni defekti pri nerodenite.Pravi se okolo 4 mesez na bremennosta,za da moje ako ima jelanie da se prekasne(pri ustanoviavane na genetichna bolest).Tova e isladvaneto,koeto se pravi za Sindrom na Daun i Spina bifida.Proticha taka:Postavia se anestezia(mestna)na predvaritelno opredeleno miasto na korema na maikata i tam se vkarva dalga igla,chrez koiato se dostiga do rodilnia sak,za izvlichane na okoloplodna technost.Riska za spontanen abort ot prozedurata e 10% i zatova se pravi ot spezialist.V okoloplodnata technot ima kletki na bebeto,koiot se isledvat za ustanoviavane na genetichni defekti.Mislia,che sas 100% dostovernost,no moje i da gresha.kakto znaete deza sas Spina bifida imat mnogo tejki i seriozni zdravoslovni problemi i umirat v ranna vazrast.Obiknoveno veroiatnostta bebeto da e s takav defekt se uvelichava ako maikata e nad 35 godini,makar,che nikoi ne e zastrashen.po prinzi amniozentezata za jeni nad 35 e zadaljitelna.Predi neia obache se praviat kravni isledvania za ustanoviavane nivata na 2 xomona,koito pokazvat prozentntnata veroiatnost za genetichen defekt i chak togava se pravi(ako ima takav visok prozent veroiatnost)amniozenteza.Po posledni danni vazrastovata graniza znachitelno e spadnala poslednite godini na okolo 30 god.No kakto kazax ne e zadaljitelna vazrastta.As sam na 25 i sega mi vzexa krav za predvaritelnite isledvania i vav vtornik shte mi kajat ima li nujda ot amniozenteza(dano ne).Vav moiata klinika tova isledvane se pravi zadaljitelno....Nadiavam se da sam bila polezna...Pozdravi...



Тема Re: амниоцентезанови [re: KAMELlA]  
Авторmicha (Нерегистриран)
Публикувано27.08.02 09:25



Благодаря ти Камелия. Дано да не ти се наложи.



Тема Re: амниоцентезанови [re: micha]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано27.08.02 12:21



Molia,molia,vinagi dobre doshli...Ami toku shto se vrashtam ot lekar i za nai-goliamo shtastie niama da mi se naloji....




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.