Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:16 29.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Какво да правя?И дали да правя?нови  
Автор Gera (непознат )
Публикувано14.08.02 18:59



Здравейте, момичета!
Пиша ви почти нелегално, защото мъжът ми не е много 'за', защото така се вманиачавам. Моля ви, не го мразете за което!!!
Та ви пиша, защото не знам дали да почвам да тръгвам по доктори или да изчакам още малко. Ние пробваме от януари и нищо. Домашният ни лекар каза, че средно трябва да мине една година, но на мен ми се струва много. В последния месец си мерих и температурата и общо взето беше като по учебник, с изключение, че цикълът ми не е на 28 дена, а на по-малко, но не се знае точно на колко. Във всеки случай овулация имаше според температурата. Според вас, 8 месеца много ли са, малко ли са??? Аз сега съм решила нищо да не правя, изобщо да не се вманиачавам, нито за овулации, нито за имплантации, за нищо... Е, не че вече не знам, че ми е в неделя, ама карай...Само че не си вярвам много, но може да се каже, че след последното разочарование и рев съм по-малко емоционална - все едно, че ми е все едно. Макар че не ми е. Както и да е, де... Да почваме ли, как мислите? Как се почва, задължително със спермограма?



Тема Re: Какво да правя?И дали да правя? [re: Gera]  
Автор sylvi ()
Публикувано14.08.02 19:39



Здравеи,
аз нЯмам никакъв опит все още но мислЯ че трЯбва да си позитивно настроена и да не мислиш непрекъснато за това.Другите момичета ще ти дадат повече информациЯ ,но опитай да не се вманиЯчаваш,че става по-зле.МоЯта братовчедка мина през какво ли не и след около 2 години каза:Край,не пробвам вече нищо,уморих се...И на вториЯ месец беше бременна...Сега бебчо е вече на година и половина.
Ами не ти бЯх полезна май,но ти желаЯ успех и повече надежда!



Тема Re: Какво да правя?И дали да правя?нови [re: Gera]  
Автор V.Модератор (бубче)
Публикувано15.08.02 07:27



Здрасти Гери
първо искам да ти кажа, че аз лично не бих намразила мъжати! напротив, явно той иска да се грижи за теб......и да те пази от психическо натоварване. Обаче, от личан опит и от това, че постоянно съм в клуба мога да ти кажа, че доста помага. Разговорите със сродни души, хора, разбиращи проблема ти, винаги е в + Както и дае, че се отплеснах.

мисля, че трабва сама да определиш дали да тръгвате по лекари или още не. Как го чувстваш, вътре в себе си?
Склонна ли си да чакаш още и да продължавате с опити или вече не ти се чака така и искаш да тръгвате по доктори?
Трябва да постъпиш така както от вътре ти показва.
Според мен, няма време, което да ме накара да го чакам да изтече, та да предприема действия. Само че аз така разсъждавам, понеже съм болна.
При здравите жени е друго.
Затова ти казвам, почувствай го вътре в себе си и постъпи според това. Ако вътрешното ти чувство ти го подсказва, тръгвай без да мислиш.
За начало не е спермограма. Просто един цялостен гинекологичен преглед, без хормони, просто един ултразвук, да се види как са яйчниците ти. След това продължавате според това.

Идвай отвреме на време в клуба. споделяй проблемите, дано да ги нямаш и ще видиш колко по-добре ще се чувстваш.
Изпитано!!




Тема Re: Какво да правя?И дали да правя?нови [re: V.]  
Автор Gera (непознат )
Публикувано15.08.02 13:49



Благодаря ви за подкрепата. Мисля да поизчакам още малко, към септември мисля да се заема сериозно. Проблемът е, че трябва да си намеря свясен доктор в Пловдив, защото този, при когото ходя (Кондов се казва), напоследък започва да ме дразни - ударил го е вече на печалбарство. Той иначе работи в онкологията и е хирург там, та е много навътре в нещата, но пък на прегледа те прекарва като на конвейер, едва успяваш да му обясниш какъв е проблема, казва ти на един дъх какво да правиш (после, примерно по телефона ти казва други дози, с разлика от 150%!!!!!!!!!!!), на магарето седиш около 20 секунди, задава ти 5 пъти един и същ въпрос, изобщо много повърхностно се отнася. Някоя от вас знае ли нещо за пловдивските доктори? Пък ако трябва, мога и в София да дойда, стига да си струва.



Тема Re: Какво да правя?И дали да правя?нови [re: Gera]  
Автор Tear (непозната)
Публикувано15.08.02 18:15



Здравей,
аз съм малко вън от тези неща, понеже още не съм започнала да правя опити да забременея обаче прочетох, че търсиш гинеколог в Пловдив. Незнам тесен специалист по нещо ли се търси в такава ситуация така, че незнам дали ще съм ти полезна, но от гинеколога при който ходя съм страшно доволна! Въпреки, че като отивам при него е просто за рутинен преглед ме оглежда отвсякъде. Последния път като бях при него стоях към един час. Въобще няма такива - влизай, събличай се и се качвай на магарето /понеже предишната ми гинеколожка точно така правеше/ Първо пита и разпитва, говори с теб и чак тогава на магарето или ехографа. После пък на дълго и на широко обяснява ако има някакъв проблем или имаш някакви въпроси. Незнам доколко е вътре в нещата около проблемното забременяване обаче ако прецениш да пробваш при него мога да ти напиша координатите му.
Успех


"Единствената разлика между светеца и грешника,е че първият има минало, а вторият-бъдеще"


Тема Re: Какво да правя?И дали да правя?нови [re: Tear]  
Автор Gera (непознат )
Публикувано16.08.02 20:15



Zdravei, Tear
Da, 6te sam ti mnogo blagodarna, ako mi kaje6 kade da go nameria tozi doktor. I az sa6to ne znam dali triabva da tarsia tesen spezialist, no vse pak nali e ginekolog, triabva da razbira.



Тема сродна душанови [re: Gera]  
Автор Gloria (будала)
Публикувано18.08.02 15:15



като гледам постинга ти все едно, че аз съм го писала
все не мога психически да се наканя да отида на специалист - страшно ме е страх да не ми открият някакъв сериозен проблем, а и половинката ми непрекъснато ме бъзика, че само се вманиачавам и заради това нищо не се получава
засега съм ходила само на общ преглед, където ме прегледаха с вагинален ултразвук и според лекарката бях в овулация
но след като онзи ден отново ми дойде съм решила вече да посетя специалист, пък каквото ще да става



Тема Вижте момичетанови [re: Gloria]  
Автор V.Модератор (бубче)
Публикувано18.08.02 15:28



Идете на специалист, не се страхувайте! Не го толагайте и прекалено дълго. Това, че отивате на доктор само може да ви помогне, да ви навреди едвали! Не се знае, може проблемът ви да е адски дребен, да ви предпише нещо докторът и следващият месец да сте бременни.
Затова отидете, не е страшно! Просто трябва да отидете, заради вас и бъдещото бебе! Нали го искате, какво толкова е един лекар пред вашата ГОЛЯМА МЕЧТА
Мислете за целта си! Така вместо страх, ще почувствате щастие, че се мъчите да я постигнете.
Така се чувствах докато ми правеха снимката и след това, когато ми прилоша и припаднах в коридора. ЩАСТЛИВА!!! Че правя нещо за да имам това, което искам
Не чакайде и оставете мъжете какво ви говорят. Доста пъти мъжете се оказват малко невежи по отношение на " женските работи"
Ако трябва да чакате мъжът ви да ви даде карт бланш за да отидете на лекар, трябва две години да минат, та да се стресне и той!!!
Така че, давайте смело към целта!
Преди да отидете при лекаря, купете си някое бебешко списание, или книга за бременността. Така няма да забравите целта си, докато чакате пред кабинета.
Хайде смело и успех



Тема Re: Какво да правя?И дали да правя?нови [re: Gera]  
Автор Tear (непозната)
Публикувано18.08.02 17:08



Пратих ти адреса и телефоните на бележка. И аз предполагам, че след като е акушер-гинеколог трябва да разбира. Адреса, който ти пратих е на частния му кабинет, май работи и някъде другаде, но незнам къде /май в някоя от частните клиники/
Поздрави

"Единствената разлика между светеца и грешника,е че първият има минало, а вторият-бъдеще"


Тема Забравих....нови [re: Tear]  
Автор Tear (непозната)
Публикувано18.08.02 17:10



.....да ти кажа - работи без почивен ден

"Единствената разлика между светеца и грешника,е че първият има минало, а вторият-бъдеще"



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.