Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:42 28.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Стимулиране на сперматозоидите.нови  
АвторУнa (Нерегистриран)
Публикувано04.08.02 15:25



При направената спермограма на мъжа ми се оказа, че количеството на сперматозоидите е достатъчно (83 млн.), но пък пише:
жизненост: 42%
подвижност: 20%
А+Б степен: < (въобще не знам какво значи)

Моля някой ако знае да го разтълкува. Знам, че може да се предпишат лекарства или инжекции (на свекър ми още навремето са му били, значи сега сигурно има още по-модерни методи), но не знам кого да питам.

Нашият доктор го избива все на инсеминации и ин-витро, пък според мен не се е стигнало чак дотам.






Тема Данови [re: Унa]  
Автор V.Модератор (бубче)
Публикувано04.08.02 15:28



Ще го разтълкуват момичетата. Те разбират от всичко.
Абе много сме си добре тука, не ни забравяй
Мисля, че имаше една тема на Пчелица назад, от скоро е....
Виш я там тя точно пишеше за резултат от спермограма.
А доктора ви не ви ли поясни резултата?

Редактирано от V. на 04.08.02 15:29.



Тема Етонови [re: Унa]  
Автор V.Модератор (бубче)
Публикувано04.08.02 15:35



Уна

В отговор на:

Значи ние точно в началото на седмицата си направихме спермограма. Няма нищо страшно. Няколко дни преди това си взех контейнерче от Цибалаб - безплатно е. Мъжът трябва да не е еякулирал 5 дни, но това е много индивидуално, ние "постихме" само 4 дни. Трябва да занесеш контейнера до 2 часа след еякулация в лабораторията. Аз взех такси и го занесох до половин час. Цената на спермограмата в Цибалаб е 14.90 лева.

Сега изследването включваше следните параметри:

обем
pH
Сперматозоидна концентрация (градницата е от 40 до 60 мил/ml)
Сперматозоиди с нормокинеза (това са качествени сперматозоиди, при нас бяха 70% УРААААААААААА)
Сперматозоиди с хипокинеза (това са бавни и съответно, некачествени)
Сперматозоиди с акинеза - това са неподвижни (при нас са 10%)
Сперматозоиди с нормална морфология - долната граница е 60%, при нас са 95%
Левкоцити
Брой нермокинетични сперматозоиди
аглутинати
вискозитет

Генеколожката ми каза, че всичко е абсолютно наред и мъжът ми е много спокоен, защото аз бях успяха да го панирам.

Докато минат нужните 4-5 дни, мъжът не бива да пие алкохол и да пуши.
Дано съм била полезна.
Стискам палци на всички.
Направете си теста, за да не го мислите.
Ние и двамата много се успокоихме.

Хайде, поздрави на всички ви.
:))))))))))))





Това е на Пчелица

Редактирано от V. на 04.08.02 19:30.



Тема Re: Етонови [re: V.]  
АвторУнa (Нерегистриран)
Публикувано04.08.02 15:36



Ами то като гледам при тях всичко е наред и нямат нужда от стимулация. Знам ли...



Тема Re: Данови [re: V.]  
АвторУнa (Нерегистриран)
Публикувано04.08.02 15:40



Нищо не обяснява. Безкрайно съм разочарована. Само гледат пари да ти вземат. Ако може това да се оправи и следователно няма нужда от инсеминация, защо не ни го каже?!



Тема Re: Етонови [re: Унa]  
Автор V.Модератор (бубче)
Публикувано04.08.02 15:41



Да де, ама мисълта ми беше по някакъв начин ако можеш да си обясниш и сравниш резултата, кое какво е разните му там медицински термини. Нали разбираш.....



Тема Re: Данови [re: Унa]  
Автор V.Модератор (бубче)
Публикувано04.08.02 15:43



Защо не отидити при друг?



Тема Re: Данови [re: V.]  
АвторУнa (Нерегистриран)
Публикувано04.08.02 16:06



Досега докртора нищо не ни казваше. Все вика: "накрая ще кажа, накрая ще кажа" и вчера беше "края" (т.е. минахме всички необходими изследвания) и дойде време да каже. И нищо не каза. . Аз мисля, че трябва да обобщи всичко, да каже вариантите са такива и такива, може да направите това и това, а не направо да иска да прави инсеминация за да вземе пари. За спермограмата вика: "малко нисичко нивото, но за нишите работи тука стига". Ми аз пък може да не искам да ми правят "техните работи"...

Другата седмица ще отида и ще си поискам всички изследвания (щото той ги държи при себе си) и ще отида да се консултирам с друг доктор.

Сега ще хвърля едно око в темата за докторите. Браво на вас, че сте я направили!





Тема Re: Етонови [re: V.]  
АвторУнa (Нерегистриран)
Публикувано04.08.02 16:07



Ахам, разбирам аз. Разбирам, че нищо не разбирам и ще ходя на доктор да питам...



Тема Re: Етонови [re: Унa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.08.02 16:28



здравей Уна,не вземай прибързани решения под въздействието на емоциите,да ходиш при друг доктор.при нас в начоалото беше също така ,уж всичко е наред ,а нищо не става.автоинсеминацията не е наи страшното нещо .Мисля ,че някъде в куба беше обяснено.Моят съвет е да опиташ ,за да не губиш време.(казвам ти го от опит )Разбира се ,консутираи се и с други доктори ,но не бъди толкова категорчна




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.