Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:50 26.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема за здравните услуги навъннови  
АвторPyжa (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 13:32



Здравейте момичета. :))
Искам да споделя разочарованието си от здравните услуги тук. Аз живея в щатите и знам че много от момичетата в този клуб живеят някъде извън граница.
Чета тук в клуба че някои от вас (в БГ), през два дни ходят на фоликулометрия, през три дни на лекар и т.н.
Тук просто нещата се придвижват ужасно бавно по системата. Предоставянето на здравни услуги е бизнес, и напълно се регулира от застрахователните компании, не от нуждите на пациента. Лекрите не се впускат да открият какъв е точно проблема, по скоро я карат "на парче", от ден за ден. Не смятам че моя гинеколог иска да открие цялостната картина...
много съм огорчена, смятам че каквото вие момичета в БГ можете да постигнете за година, на мен тук ще ми трябват две! Щансовете ми за по-скорошно забременяване са задушени от мудната система.
Представете си че най-накрая забременеете след две години опити... На същия дена в който научите, че сте бременна ще сте на лекар, нали. Ако аз попадна в такава ситуация, ще ми дадат час най-малко след три седмици, представете си ако трябва да ми се дават хормони или нещо такова.. ами че аз ще пометна докато мина през системата и получа медицински грижи.

Оххх,.... имам хиляди примери за неадекватно лечение не само в областта на АГ, като си мисля какво ли ще стане с мен само се депресирам. Добре че аз постоянно го бутам моя гинеколог да продължава да действа... ама в края на краищата аз да не съм лекар!
Какво мислите вие момичета, които сте извън граница, за качеството и бързината на здравните услуги, които получавате.
ДЕРЗАЙТЕ!!!



Тема Re: за здравните услуги навъннови [re: Pyжa]  
Автор mery__Модератор (брюнетка)
Публикувано03.08.02 02:37



В общи линии си много права. Вярно е, че ужасно се чака за час и че процедурите се бавят. Аз също не мога да свикна с това.
Аз съм в Канада и тук като в Щатите системата е една и съща принципно.
Важното е на какъв лекар ще попаднеш. Моят личен лекар е македонец и много добре се разбираме. Той го кара по нашенски.
Когато исках да видя специалист гинеколог и специалист ендокринолог покачах доста за първа среща, но после нещата се промениха.
Гинекологът, на който попаднах е доста разбран човек и след като му обясних, че нямам време и желание да чакам започна да ме приема по бързата процедура.
Вярно, назначи лапароскопия за след три месеца, но това беше продиктувано от направена манипулация за разширяване на шийката на матката. Той пожела да ми даде 3 месеца срок да пробваме така и ако в периодът не настъпи бременност да минем към лапароскопия.
Иначе бях малко недоволна, когато аз исках някои изследвания, а той ми отказваше под предтекст, че всичко при мен е наред, но се разбрахме и по този въпрос.
Трябва да ти кажа, че смених много лични лекари и специалисти , докато попаднах на малко по-експедитивни хора.
Дано и ти намериш такива!



Тема Re: за здравните услуги навъннови [re: mery__]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано03.08.02 04:09



Аз мисля че разликата не е в процедурата и системата. Ако момичетата в Бг отиваха при личния си лекар за направление и от там при гинеколога и те щаха да чакат с месеци за час.
Просто отиват в първия частен кабинет със свободен прием и плащат за всеки преглед (и то много пари).
Тук (South Africa), системата е подобна- ако си плащаш кеш можеш да минеш същия ден през частния кабинет...
В Америка и Канада няма ли частни лекари (АГ)?



Тема Re: за здравните услуги навъннови [re: [desi]]  
Автор mery__Модератор (брюнетка)
Публикувано03.08.02 04:25



Има естествено
Няма да ти казвам колко плащах там като ходех. Като за добър ден консултация 300$
Лошо няма, но там те изкарват вече съвсем зле, че да ти вземат колкото може повече пари.
Същото като зъболекарите тук. Изкараха, че трябва да ми извадят около 5 зъба, някакви процедури ортодонтистки и сумата 5000$....
Отидох си в БГ и казах на моята дългогодишна зъболекарка какво са ме посъветвали в Канада...Жената беше на обратно мнение, както и други няколко стоматолози, които посетих...
Та, така е тук. Имат обаче техника. НЕВЕРОЯТНА. Иначе като диагностици не ги бива хич.Повечето.



Тема Re: за здравните услуги навъннови [re: mery__]  
Автор Vesi (непознат)
Публикувано03.08.02 08:41



май и мойто мнение не се различава много от вашето. С тази разлика, че аз ще го сравня с Европа. Та значи до скоро бях здравно застрахована в една каса, където се застрахова бая народ, може би 50% от народа на страната. Към тази каса има на-различни лекари специалисти - принципът на прегледи и приемане малко набодобяват нащите поликлиники. Та отидох на един офтамолог - прегледът беще буквално за 5 мин - ми даде едни диоптри - щях да се кьоравя и до сега. След това отидох на частен лекар, платих си , прегледа ме жената ... и сега си гледкам чудесно.
да не ви разправям перипетиите ми със синът ми когато беше малък и се разболее от грип . За всяко нещо - антибиотик, ама става не става, може да се излекува и без, ...няма значение блъскай антибиотик и това си е. Добре че попаднах на една педиатърка от българската школа .... нещата веднага се промениха.
Наистина техниката е страхотна... но тя е помощно средство.



Тема Re: за здравните услуги навън [re: Pyжa]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано03.08.02 12:17



Niamam dumi,palna kasha.As kato si schupix kraka tuk(Ispania),chsakax okolo 7 chasa da me priemet v bolnizata (speshno otdelenie) za operazia.nai-nakraia ni krak chustvax ni viatar,beshe mi vse edno...Tuk ti davat chas v 7 sutrinta ,ti otivash i se okazva,che oshte 5 choveka sa za tozi chas i te vikat po red na zapisvaneto?????...Nemogat li da ti dadat chaqs za 7.30 ili 8.00..ne, chakah si 2 chasa do 9 i togava ti idva reda ako si bila zapisana posledna za 7.00...Ginekolozite sa nai-otchivashti-iskam sreshta i mi kazvat sled 2 sedmizi..Ama kak dve,vikam,as nemoga speshno mi e i iskam da patuvam..Dobre togava,mi otgovariat po tel..Elate utre..E kak taka ti kazvat 2 sedmizi,a posle i za utre mojelo...Chestno kazano tova si e jiva borba s lekarite pri men...Dobre,che povecheto chastni kabineti rabotiat s moita zdravna zastraxovka i si xodia na chastno ,bez da plashtam pochti nishto...



Тема Re: за здравните услуги навъннови [re: mery__]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано03.08.02 14:50



Ами навсякъде по света е така ... И в БГ повечето гинеколои те връщат с някоя недоизяснена диагноза само и само пак да отидеш в кабинета им. И мисля че 20-25 лева които плащат като съотношение от заплатите са си колкото 300$ при теб (няма представа всъщност какви са заплатите в Канада де.
Аз в БГ патих много с малкия пилеейки пари по прегледи и изследвания, да не ти разправям пък как след раждането ми препоръчваха "спешна операция в частен кабинет", която въобще не беше необходима - само колкото да ми изкарат акъла с бебето
А тук като ражрах че трябва да отида да се регистрирам в държавната поликлиника в 7 сутринта и да чакам в дъжда въобще не се двуумих дали да ида да раждам на частно. Проучихме всичките частни родилни отделения, сравнихме условията и цените и си избрахме. Цената е около една заплата за раждането, като ти правят всичките изследвания, курсове по време на бременността и т.н. на същите цени като на държавното. Вярно - има и места където има суми за раждане колкото 1 годишна заплата , ама това едва ли е критерий за компетентност според мен.
За зъболекарите тука също е ужас.... Аз си оправих зъбите в БГ преди да тръгнем и дадох около 400 $ за мостове, коронки и "ремонти" ... сега като знам това спрямо българските заплати каква сума е тука ми се струват като процентно отношение същите цени, че ако не и по евтино. А некадърници по цял свят има. И навсякаде познанствата и връзките си казват думата ....

А за различните школи наистина има драстични разлики. И всеки смята че неговата е най-добрата. Но... дай боже рядко да прибягваме до услугите им.

Но когато се отнася за бебоците ни даваме мило и драго .... Тука всеки ме пита луда ли съм да отида да раждам на частно - ами луда съм- понеже искам да родя с клиника където са 100% подготвени за всякакви ситуации на бебето след усложненията които имах с 1вото дете в БГ.



Тема как се спестява 1 година в изследваниянови [re: Pyжa]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано03.08.02 15:13







Тема Re: за здравните услуги навъннови [re: Pyжa]  
Автор aq (непознат)
Публикувано04.08.02 12:30



няма ли начин да се приберете и за малко и да свършите тази работа ,имам в предвид изследванията и евентвално някакви процедури.иматакива случаи при д-р Табакова.още повече за вас се предполага че парите в БГ няма да са такъв проблем какъвто са за тези които ги искарваме в БГ.ЗАтова с парите не искам да за сегна никого ,но в краина сметка със заплата от 200 лв ,не може да се маправи кои знае какво и при наи добро желание и на лекаря и пациента Успех на всички!!!!!



Тема Taka се спестява 1 година в изследваниянови [re: [desi]]  
Автор Щypчe (зелено)
Публикувано04.08.02 18:56



Shte ti kaja kak se spestiava edna godina, Desi. Za tazi laparoskopia , koiato mi napraviha sam hodila tri pati na ulrtasound i tri pati na proslediavane v kabineta na ginekologa mi - prez mesez, mesec i polovina predi operaciata ... i kakvo.... Vsiaka edna ot tezi viziti se systoeshe vyv razglejdane na rezultata ot ultrasounda.... m-m-m da , kistata e tam... , narastva.. ami drugia mesec pak na ultrasound.
TOVA e gubene na vreme i harchene na pari.
Operiraha me 7 meseca sled kato mi otkriha kistata za parvi pat!
Oshte neshto Desi.
minalia mesec si zaposah chas za ginekologa mi.... sa nachaloto na NOEMVRI.
Na nikoia ot vas ne pojelavam da lekuva infertilitet v chujbina.

Derzajte!!


Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.