Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:04 28.09.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема за вредата от пушенетонови  
Автор Gera (непознат )
Публикувано23.07.02 17:35



Всички казват, че пушенето вредяло на сперматозоидите, на ембриона, на плода...обаче:
1. алкохолът
2. кафето
3. черният чай
4.5.6........ и не знам си какво още
вредяли пак почти в същата степен като цигарите.
Въпрос: колко точно им вреди?
И като им вреди толкова, защо, все пак, има страшно много бременни, които пушат?



Тема Za vredata ot pusheneto...нови [re: Gera]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано23.07.02 17:50



Spezialno zigarite namaliavat pritoka na kislorod kam ploda.Zigareniat dim navliza v belite drobove,a te sa organite,koito vkarvat kisloroda v kravta.Vlizaiki v dopмr s zigarenia dim,kravonosnite sadove se svivat i taka postapva po-malko kislorod v kravta.A pт vreme na bremennost sarzeto i belite drobove rabotiat dvoino,za da osiguriat dostatachno kislorod i za maikata i za ploda i zelia organizam se natovarva.Kolkoto do alkoxola 2-3 chashi vino ili bira na sedmiza sa pozvoleni.Kafeto,kakto znaem e bilo vinagi sporen produkt otnosno polza i vreda za choveka.Predpolagam,che prosto kafeina i drugite vazbujdashti sastavki v nego postapvat v kravta i ottam da dostigat do bebeto.Za cherniat chai vsichki znaem,che e silen i ima sashtiat efekt,kato kafeto.Tova estestveno ne e dokazano s tochnost i zatova lekarite savetvat ako e vazmojno ogranichavaneto ot takiva produkti.No as smiatam,che spezialno za kafeto ,ako chovek ne prekaliava s chestotata i silata na kafeto,edno kafe na den moje da se pie...Ako vse pak moje da se mine bez tiax po-dobre...za vseki sluchai....

P:S: A tova,che mnogo bremenni pushat ne go razbiram.Osven,che troviat sebe si,lishavat i deteto si ot kislorod.Prosto nie vinagi si mislim,che nishto niama da se sluchi.Imam priatelki,koito mi kazvat;Eto as pushix,pak vij go deteto-nishto mu niama.Vapros na prioroteti...

Редактирано от KAMELlA на 23.07.02 17:54.



Тема Re: Za vredata ot pusheneto...нови [re: KAMELlA]  
Автор Gera (непознат )
Публикувано23.07.02 19:40



Наистина е въпрос на приоритети - за някои е по-важно да си пушат...
А някой знае ли на сперматозоидите как им влияе никотинът??? (защото аз не пуша, де... ама не съм и бременна)



Тема Re: за вредата от пушенетонови [re: Gera]  
АвторGloria (Нерегистриран)
Публикувано24.07.02 10:53



и аз винаги съм се чудила дали тютюнопушенето и алкохолът оказват влияние върху забременяването, защото съм страстна пушачка (по кутия, кутия и половина на ден), а и си пийвам всяка вечер по 1-2 бирички



Тема Re: за вредата от пушенетонови [re: Gloria]  
Автор mery__ (брюнетка)
Публикувано25.07.02 21:55



Ами колкото и да го обсъждаме този проблем ясно е едно, че поне трябва да намалим цигарите. Моят доктор все ме пита отказала ли съм ги вече. Казва, че при нас по-проблемните цигарите влошават нещата още повече. Аз ги понамалих драстично. От 4 стека на месец сега пуша 2. Замислила съм се този месец като ми свършат запасите да се опитам да ги спра окончателно. Един Господ знае колко опити досега съм правила. Дано сега причината се окаже по-силна от навика.
А и с тези цени при мен около 8 долара за кутия цигари май си е най-добре да се насиля да ги спра



Тема Мога да ви помогнанови [re: mery__]  
Автор V. (бубче)
Публикувано26.07.02 12:35



Щото пушех като идиот!
Със савети от личен опит какво да си мислите и как да мислите, за да спрете да пушите.
За тези които са в БГ - купете си книгата "не пуша вече" на Алън Кар. На ИК "Кибеа".
А Мерка, ако искаш мога да ти помагам да ги спреш.
Ето аз вече половин година не пуша. А на можех да си прадставя какво е живота без цигари!

Усмивка!Никой не се нуждае от усмивка повече,от този,който не може да се усмихва на другите!


Тема Re: а може ли и на меннови [re: V.]  
Авторkaлинa (Нерегистриран)
Публикувано26.07.02 13:21



да помогнеш, защото при мен достига дори и до 2 кутии на ден.но най-лошото е че никога до сега не съм се и замислила да ги спра, а пуша вече от ...... ле-ле-цели 9 години.досега не се бях замисляла върху това.



Тема Re: а може ли и на меннови [re: kaлинa]  
Автор V. (бубче)
Публикувано26.07.02 14:10



Същата картинка бях. Пушех от 8 години, по кутия и половина на ден. Даже и по повече, ако се ходи някъде.
Ти в БГ ли си?

Усмивка!Никой не се нуждае от усмивка повече,от този,който не може да се усмихва на другите!


Тема Re: а може ли и на меннови [re: V.]  
АвторGloria (Нерегистриран)
Публикувано26.07.02 14:22



о, вие сте си добре
провокирахте ме да си направя сметката и се оказа, че пуша вече 13 години - сигурно нищо не е останало от белите ми дробчета
не, че това ме вълнува кой знае колко - в момента са ми по-важни яйчниците
а и при тоя стрес изобщо нямам намерение да ги спирам - просто се питам дали влияят върху забременяването



Тема Re: а може ли и на мен [re: V.]  
Авторkaлинa (Нерегистриран)
Публикувано26.07.02 14:52



абсолютно да!В София.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.