Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 22.09.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема hlamidii  
Авторsara (Нерегистриран)
Публикувано20.07.02 11:53



Много ви моля за съвет !
От 2 г. лекувам хламидий , последно съм пила лекарства октомври 2001 г.
Януари 2002 г. изследването ми показа титър 1:64 преди това беше 1:32
С две думи за тези 2 г. не мога да разбера дали съм се излекувала , защото титъра ми постоянно варира . От януари до сега нямах никакви проблеми , но от 20 дни насам усещам сърбеж вътре във влагалището , правих си няколко промивки със смрадлика и ме облекчи . Преди 3 дни отидох на лекар , направиха ми микробиол. изсл. за гъбички и докато излезе резултата ми изписаха "Клотримазол" глобули и крем. Резултата показа , че нямам гъбички и лекарката ме посъветва да продължа лечението . Аз я попитах след като не са гъбички - какво е ? Тя не можа нищо да ми обясни - каза , че не е свързано и с хламидиите . Не можах да разбера защо тогава трябва да продължавам лечението и я попитах - тя каза да го спра.
Моля ви да ме посъветвате какво да правя - това вече е третата лекарка , която сменявам. Явно не мога да попадна на добър лекар.
Другият ми проблем , който е свързан с хламидиите е , че не мога от 3 г. да забременея. До сега не са ми правени изследвания.



Тема Re: hlamidiiнови [re: sara]  
Автор miroslava (мррррр)
Публикувано20.07.02 13:26



Добре дошла в клуба, и дано останеш тук за кратко!

Ние със съпруга ми имахме хламидия, но се излекувахме за 1 месец ......Пихме много силен антибиотик - Summamed 500 мг - 1 опаковка се състои от 3 таблетки, ние пихме 1 ден по 2 на веднъж и на следващия ден 1....Направихме си тест след 30 дни и се бяхме излекували. Моя доктор каза че това е ново лекарство и при хламидия е първото, което се предписва. Струва 40 лева....

По въпроса за безплодието - много често хламидията е причина за запушване на тръбите, т.к. е коварно заболяване, което може да протече без никакви симптоми! Така беше при нас! И ако не се лекува, започава да се развива нагоре от влагалището и рано или късно достига тръбите!

Защо не си ходила на лекар, след като вече 3 години опитвате и не можеш да забременееш?

Най-красиви са днес върховете, недостигнати още от нас!


Тема Re: hlamidiiнови [re: sara]  
Авторsara (Нерегистриран)
Публикувано20.07.02 17:33



Благодаря ти , че се отзова .
Пила съм "Сумамед" и освен него с партньора ми- "Азатрил" , "Вибрамицин " , "Полижинакс".
Относно безплодието - лекарката ми каза , че като се премахне този проблем ситурно ще забременея . За това не са ми правили изследвания.



Тема Re: hlamidiiнови [re: sara]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано20.07.02 21:44



Хламидите са микроорганизми, които в таксономията заемат място между вирусите и бактериите.
Една нестандартна идея ще бъде, ако и в микробиологична лаборатория се навият, да осигурат подходащата хранителна среда - да се направи тест по подобие на антибиограмата.
Иначе лечението на хламидиалните инфекции се извършва "на сляпо" като се разчита на предварително известни статистически данни.
При упорити случаи имаше една тройна схема:
1-ви месеца - Далацин С - мускулно
2-ри месец - Рулид
3-ти месец - Ципрофлоксацин или друг жираза инхибитор
Естествено титъра на мъжа трябва да е също проследен, но при мъжете обикновено монотерапията е изключително успешна.
Колежката ти е казала да продължиш с Клотримазол, вероятно защото хламидиалната инфекция избутва пред себе си други инфекции вкл.гъбични и дори да нямаш в момента, няма гаранция че 2-3 часа след прегледа няма да започне да се развива такава особено на фона и на локална раздраза.



Тема Re: hlamidiiнови [re: sara]  
Авторsara (Нерегистриран)
Публикувано20.07.02 22:10



Благодаря ви много за отговора и все пак бихте ли ми казали за колко време се лекуват тези хламидий ? За 1г. , за 2г... Много ме притеснява факта , че никой лекар не посочва определен период на лечение . Може би ако знам , бих се успокоила , а така ми се струва , че се получава налучкване ."Сега ще пиеш това , после друго"- и така все ще пия лекарства.



Тема Re: hlamidiiнови [re: sara]  
Авторrossini (Нерегистриран)
Публикувано21.07.02 08:41



Zdrasti Sara,iskam neschto da ti kaza - " hlamidiite sa neweroyatno kowarni ".Obicnowenno se predawat po polov pat.Schtom cowek rasbere ce ima hlamidii (a sa towa si ima opredeleni simptomi - naprimer parene pri urinirane ) - tryabwa WEDNAGA da otide na lekar.Schte ti priznaya neschto - 5 godini as imach hlamidii poradi NECHAISTWO.Vseki den otlagach da otida na lekar.Nyakak si prosto swiknach - ne im obraschtach wnimanie.Na 5ta ta godina reschich da sloza krai na tozi problem.I togawa zapocnacha makite.Hodich pri mnogo doktori,wzimach mnogo antibiotoci, prawich mnogo izsledwaniya - no nikakaw resultat.Prosto zaschtoto hlamidiite mi byacha stanali HRONICNI.Slucaino se saposnach s edna lekarka koyato mi kaza za edni "ELEKSIRI"na bilkowa osnowa,i ce samo te sa mi spasenieto.Da ti priznaya byach mnogo otcayan - poradi moyata NEMARLIWOST.Otidoch da si kupya tiya "ELEKSIRI" - prosto towa mi besche nadezdata. I tryabwa da ti kaza ce gi pich okolo 3 meseza (bez NIKAKWI antibiotici ) i neweroyatno za mene , no fakt - (IZCISTICHA MI SE HLAMIDIITE). Sega schte ti dam informaziya za tya "Eleksiri":


Pada se tocno na "Ruski pametnik" posoka kam NDK po ( bul.Skobelev).Mislya ce se padasche parwiyat vhod( na kooperaziyata do Ruski pametnik - vdyasno),na parwiyat etaz.(Tam schte widisch mnogo hora - opaschka.)Kato otidesch tam schte ti dadat informaziya za wsicko.


Mnogo schte se radwam ako moga da ti pomogna.



Тема Re: hlamidiiнови [re: sara]  
Авторsara (Нерегистриран)
Публикувано21.07.02 11:51



Здравей , rossini !
Много ти благодаря ,че се отзова .
Моят проблем е подобен с твоят , с тази разлика , че при мен лекарите не можаха дълго време да ми открият какво ми е . Накрая аз отидох в една квартална лаборатория и представи си какво беше учудването ми , че имам хламидии ? Просто никой лекар не се беше сетил в продължетие на 2 г. да ме изследва за тях .
За елексирите , за които ми пишеш на инж. Хлебаров , съм чувала и добри и лоши отзиви .
Ти кои точно елексири си приемал ?



Тема Имам едно питаненови [re: rossini]  
Автор V. (бубче)
Публикувано21.07.02 19:53



Много ви моля, да ми кажете, ако няма симптоми нито при мен нито при мъжа, дали е възможно да имаме???
все пак, ако съм се заразила в даден момент например, би трябвало да имам някъкъв симптом на заразяване, не е ли така?
Нямаме нищо, но вече се притеснявам като ви чета.....
Благодаря ви!

Усмивка!Никой не се нуждае от усмивка повече,от този,който не може да се усмихва на другите!


Тема Re: Имам едно питаненови [re: V.]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано21.07.02 19:55



As vednaj se biax naplashila za xlamidi i vednaga si napravix isledvania,no govori s tvoia lekar za savet...



Тема Re: Имам едно питаненови [re: V.]  
Автор miroslava (мррррр)
Публикувано21.07.02 21:24



Ами , ние с мъжа ми нямахме абсолютно никакви симптоми, пък се оказахме болно...

Най-красиви са днес върховете, недостигнати още от нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.