Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:44 28.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За Миланови  
АвторД-p H. (Нерегистриран)
Публикувано03.07.02 17:45



Уважаема госпожо,
Вашият случай, който описвате в клуба, много ме заинтересува професионално. Ако нямате нищо против, моля изпратете ми хистологичните резултати от двете направени ви лапароскопски операции на яйчниците - при доц. Доганов в Майчин дом и при д-р Нецов в "Шейново"
Адрес dr_n@mail.bg.
Изключително рядко усложнение на лапароскопската хирургия върху яйчниците е следоперативното запушване на маточна тръба. Мисля (, че този негативен опит ще бъде от голяма полза за практиката. Моля да ме извините че се намесвам в разговора.



Тема Re: Za vas d-r N.нови [re: Д-p H.]  
АвторMila (Нерегистриран)
Публикувано08.07.02 16:00



Д-р Н.

Първо да Ви благодаря за интереса който сте проявили към мен и диагнозата.
Най вероятно или аз съм Ви хвърлила в заблуждение или Вие не сте прочели правилно. В Майчин дом - доц. Доганов не ми е правил лапароскопска операция а Резекцио на яйчниците ( не съм сигурна в изписването за което моля да ме извините). А лапароскопия е направена само в Шейново и дали е негатовен или позитивен опита от лапароскопията смятам че е много рано да правим такива съждения. Ако с постингите съм Ви направила впечатление на опитно зайче бързам да Ви кажа с цялото ми уважение към професията Ви, че грешите. Поднасям извиненията си, ако Ви звуча сърдито, истината е че невиждам с какво моите хистологични иследвания биха били в полза на практиката. Ако можете убедете ме в противното.
С благодарности Мила.
p.s. Моля Ви като един истински лекар да изпишете цялото си име.
Щом като ще правите неща в полза на медицината би било добре да знаем Вашето име Д-р. Н.



Тема Re: Za vas d-r N.нови [re: Mila]  
АвторД-p H. (Нерегистриран)
Публикувано11.07.02 09:29



Извинете ме, но в никакъв случай не ви мисля за опитно зайче. Но все пак всеки отделен случай ни учи и увеличава опита ни. А както казва един от моите учители - учим се само от негативния опит. Не се представям с цялото си име, защото мисля че това ще се схване като реклама, а според мен това не е почтено. Ако ми отговорите на e mail с удоволствие ще ви се представя. Вашият случай е действително много интригуващ! Дали са правени изследвания за антитела срещу яйчниците? Действително се заблудих като сметнах, че и доц. Доганов ви е правил лапароскопска резекция на яйчниците.
P S Пикът на забременявания след лапароскопска хирургия започва след третия месец от операциято.



Тема Един въпрос към Вас, д-р Ннови [re: Д-p H.]  
Автор V. (бубче)
Публикувано11.07.02 11:09



Извинете, че се намесвам в разговора.
Споменахте, че пикът на забременяване след лапароскопия започва след третият месец от операцията.
Въпросът ми е:
при поставена диагноза Синдром на Стейн-Левентал(поликистоза) и препоръка за резекция на яйчниците чрез лапароскопия това правило важи ли?
Въпросът ми е продиктуван от това, че докторът препоръчва в срок от 6 месеца след процедурата да настъпи бременност, но аз имам сериозни съмнения , че това е възможно, независимо от оперативната намеса.
Мислите ли че след подобна процедура и такава диагноза, забременяване е възможно?
Искренно Ви благодаря за отговора
Също и за това, че посещавате клуба ни

Усмивка!Никой не се нуждае от усмивка повече,от този,който не може да се усмихва на другите!


Тема Re: Един въпрос към Вас, д-р Ннови [re: V.]  
АвторД-p H. (Нерегистриран)
Публикувано11.07.02 11:33



Силата на лапароскопската хирургия е именно във органосъхраняващите операции, каквато е и лапароскопската резекция на яйчниците. По правило (естествено има и изключения) най-голям процент на забременяване има след ШЕСТИЯ месец от операцията.
Все пак мисля, че преди да се предприеме оперативно лечение, трябва да се изчерпят възможностите на консервативната терапия - хапчета и инжекции. Едва когато не сме постигнали успех следва операция. Друга възможност за по-ранна операция (разбирам лапароскопия) е при проходими тръби, сигурна овулация, нормална спермограма и позитивен посткоитален тест, да не настъпи забременяване при шест менструални цикъла. Тогава трябва да се изключи факторът ЕНДОМЕТРИОЗА, а това става сигурно само с лапароскопия.
Надявам се че поне малко съм ви в полза.



Тема Re: Един въпрос към Вас, д-р Ннови [re: Д-p H.]  
АвторД-p H. (Нерегистриран)
Публикувано11.07.02 11:38



P S Наистина съм написал след третия месец - грешката е моя за което се извинявам. Освен това - обсъдете с вашия лекар, какво точно смята да прави - само фенестрация на яйчниците или истинска резекция. По мое мнение резекцията е много по-ефективна, освен това дава възможност за хидстологична изследване на яйчниковата тъкан, което е незаменимо.



Тема Re: Един въпрос към Вас, д-р Ннови [re: Д-p H.]  
Автор V. (бубче)
Публикувано11.07.02 12:07



Много Ви благодаря, за това, че ми отговорихте.
Сега аз да ви отговоря-
докторът ми каза, че трябва да се направи резекция(обелване) на яйчниците.
Не съм пристъпила до тази крайна мярка все още.
Предстоят ни снимки на тръбите и спермограма.След 4 месечна стимулация на овулацията с Клостилбегит, и никакъв резултат мисля че нещо друго не е наред. Миналият месец(пиейки Клостилбегит) правих фоликулометрия и се останови че на декният яйчник имам два "чудни" фоликула-както се изрази лекаря ми, а на левият нито един. Въпреки лекарството. Това не е ли прекалено малко докторе-само два фоликула на десният яйчник???

Усмивка!Никой не се нуждае от усмивка повече,от този,който не може да се усмихва на другите!


Тема Аз също имам въпрос към Васнови [re: V.]  
Автор mery_ (брюнетка)
Публикувано12.07.02 01:25



Здравейте и добре дошли в клуба.
Радвам се на присъствието на лекар тук.
Въпросът ми към Вас е следния
Гинекологът, когото посетих наскоро ми откри слепване на цервикалния канал, и направи процедура за разширяването му. Според него това би било причината за досегашните ми проблеми със забременяването .
Каза ми, че ако до три месеца не забременея след тази процедура, ще направим лапароскопия.
Аз естествено съм малко обезпокоена. Без снимка на тръбите назначава ли се лапароскопия?
Имам срастване в коремната кухина,в следствие операция от апендикс и киста на яйчник.
Вие как мислите, за лапароскопия ли съм?
Благодаря Ви.

Съдбата води желаещия, нежелаещия влачи!

Редактирано от mery_ на 12.07.02 07:22.



Тема kakvo e..laparoskopiaнови [re: mery_]  
Автор bimbi (4aka6ta)
Публикувано12.07.02 01:50



izviniavam se za typia vapros no poneje 4esto spomenavate tazi laparoskopia-da popitam-kakvo ozna4ava tova?
merci



Тема Re: .laparoscopyнови [re: bimbi]  
Автор mery_ (брюнетка)
Публикувано12.07.02 07:30



Laparoscopy is direct visualization of the peritoneal cavity, ovaries, outside of the tubes and uterus by using a laparoscopy. The laparoscopy is an instrument somewhat like a miniature telescope with a fiber optic system which brings light into the abdomen. It is about as big around as a fountain pen and twice as long.
An instrument to move the uterus during surgery will be placed in the vagina. Carbon dioxide (CO2) is put into the abdomen through a special needle that is inserted just below the navel. This gas helps to separate the organs inside the abdominal cavity, making it easier for the physician to see the reproductive organs during laparoscopy. The gas is removed at the end of the procedure.

Microlaparoscopy a new minimally invasive diagnostic surgical procedure uses telescopes and instruments that are much smaller than normal. If this procedure is appropriate for your condition, smaller incisions will be made and postoperative abdominal tenderness may be reduced.

Съдбата води желаещия, нежелаещия влачи!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.