Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:15 28.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема за спермограматанови  
Автор Пчeлицa (непознат )
Публикувано12.07.02 21:31



Здравейте бъдещи майчета.

Искам да ви кажа, че сте адски готини. Отдавна ви чета, но сега имам едно въпросче. Знаете ли дали се лекува мъжкият стерилитет. Или пък дали има начини за стимулиране или увеличаване броя на сперматозоидите. Друго: това, че имам фоликул и той се е спукал значи ли, че се е отделила яйцеклетка.

Много ви благодаря предварително.
Поздрави



Тема Re: за спермограмата [re: Пчeлицa]  
Автор mery_ (брюнетка)
Публикувано12.07.02 22:35



Здравей Пчeлицa

Добре дошла в клуба.
По твоя въпрос за спермата съм чела някъде, че се промива по някакъв начин в лабораторни условия и се отделя само най-качествената част.
Ако изобщо има живи сперматозоиди в спермата на мъжа ти, там където правят ин-витро, правят и инсеминации - инжектират сперма в матката на жената. Та там правят и тази процедура по промиването.
Хубаво е мъжът ти да наблегне на цинка и ще се поразровя да открия какво още е препоръчително да взима.
По втория ти въпрос аз не съм компетентна, но би трябвало ако фоликул се спука да освободи жълто тяло. Друг е въпроса дали всичко там е наред и дали има недостатъчност на жълто тяло.
Като за начало бих ти препоръчала да се обърнеш с въпрос към някоя от клиниките за ин-витро, както и към гинекологът си за направа на фоликуметрия.
И не на последно място ти желая късмет и да станеш редовен член на нашия клуб, докато все още имаш проблеми.
Ние тук много си помагаме и аз мога с ръка на сърцето да кажа, че момичетата от клуба са ми най-близките приятелки и най-голямата подкрепа в тежки за мен моменти.


Съдбата води желаещия, нежелаещия влачи!


Тема Re: за спермограматанови [re: Пчeлицa]  
АвторMilena (Нерегистриран)
Публикувано13.07.02 08:09



Зависи какъв е проблема при мъжа. Ако примерно има полуподвижни сперматозоиди - няма никакъв проблем да ги направят подвижни. Вземат се хапчета. Само когато няма нито един процент живи сперматозоиди, вследствие на прекарано заболяване е доста по трудно- прави се биопсия на тестиса и се търсят там живи клетки.



Тема всъщностнови [re: Milena]  
Автор Пчeлицa (непознат )
Публикувано13.07.02 11:06



Ние тепърва ще си правим спермограма:)
ха изненадах ли ви!?!
Само че аз нали винаги трябва да си помисля най-лошото, и реших ако евентуално има проблем с качествеността или броя или де да знам още какво, да се поинтересувам предварително.
А добре какво точно значи фоликулометрия, защото аз ходих на вътрешен ултразвук, и тогава дефакто ми казаха, че: първия път имам фолукул от левия яйчник и втория път, че въпросният се е спукал и сега ми остава да чакам. Да но аз сега съм мензиз и нищо не чакам образно казано. На фоликулометрия ли съм била?

Взеха ми цитонамазка, която е много добра (нека цитирам - "като на тийнейджърка"), обаче имам някакви бактерии които ще изследваме след няколко дни, след мензиса.

Засега ми се иска да си мисля, че просто не сме улучвали момента, въпреки, че не се пазим от 1 г, а вече твърдо опитваме от няколко месеца. Но аз ходя на 2 работи и вечер съм толкова скапана, че дори да знам, че съм в овулация, аз просто нямам сили, нито желание за секс. Въпросните сили и желание идват точно след като мине овулацията.
Абе какво да ви разправям - Цирк.
Но напоследък започвам да се стягам, че имаме някакъв проблем и направо откачам.
Иначе съм на 24, скоро ще стана на 25. Съпругът ми е на 28. Семейни сме от 2,5 г.

Много поздрави на всички ви.
Много мерси за топлото посрещане




Тема Re: всъщностнови [re: Пчeлицa]  
АвторMilena (Нерегистриран)
Публикувано14.07.02 08:55



Пчелица, това което са ти правили е фоликометрия. И като чета това което си написала - всичко е наред .
Следващия месец късмет



Тема Милена,нови [re: Milena]  
Автор Пчeлицa (непознат )
Публикувано14.07.02 13:38



много си мила и много мерси за куража.

Пожелавам на всички ви късмет и успех.



Тема Добре дошла и от мененови [re: Пчeлицa]  
Автор V. (бубче)
Публикувано15.07.02 10:13



Прочетох по-горе. Не се притеснявай! Нямаш проблеми и всичко ще стане в най-скоро време.
Не му месле много и бачкайте по въпроса
Стискаме ти палци

Усмивка!Никой не се нуждае от усмивка повече,от този,който не може да се усмихва на другите!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.