Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:46 28.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хормонално объркваненови  
Автор Darla (непознат )
Публикувано26.06.02 08:10



Момичета, моля кажете на какво точно се дължи то.
За повечето от вас въпросът ми може би е смешен.
Първо ми постави тази диагноза специалистката по стерилитет при която ходя.
Същото ми каза и онкохирурга при когото ходих когато преди 10 дни си напипах бучка в гърдата.
Нито един от тях не ми направи хормонални изследвания (само обикновенните кръв и урина).Изрично попитах защо не правим хормонални изследвания - отговорът беше : Още е рано, сега ще пиеш вит. А и Е, ще си мериш температурата, ако искаш паралелно си прави и тестове за овулация и следващия месец ела пак. Благоволиха само да ми направят снимка на тръбите (добре поне, че там всичко е наред).Защо са толкова спокойни всички и не бързат.Как ще ме лекуват без да ме изследват?
Момичета ще ви бъда благодарна ако споделите как беше при вас. Не зная може би процедурата е такава - аз ходя по лекари едва от 1 месец.
Благодаря ви предварително !



Тема Re: Хормонално объркваненови [re: Darla]  
Автор miroslava (мррррр)
Публикувано26.06.02 11:31



Според мен това не е правилна стратегия! Задължително трябва да си направиш хормонални изследвания! Не виждам смисъл да се чака, когато очевидно има проблем, няма и причина да се надяваме че всичко ще се оправи от само себе си, чудеса не стават! Ако искаш виж координатите на моя лекар в темата "Д-р Коларов".
Мира

Най-красиви са днес върховете, недостигнати още от нас!


Тема Re: Хормонално объркваненови [re: Darla]  
АвторVilly (Нерегистриран)
Публикувано26.06.02 13:09



Здравей,
аз също бих те посъветвала да направиш хормонални изследвания.Те дават по-пълна информация наред с другите изследвания. Лично на мен д-р Коларов направо ме насочи към тях и каза, че няма смисъл и време да се бавят нещата, т.е. всички изследвания да се направят възможно най-бързо и да се действа. Посъветвай се и с него.
Успех!



Тема Re: Хормонално объркваненови [re: miroslava]  
Автор Darla (непознат )
Публикувано26.06.02 13:32



Благодаря ти, но за съжаление не живея в София. А и нямам възможност да идвам до там. Тук в Шумен лекарите специалисти са малко и най-лошото - всички се познават и всеки те дърпа към себе си. Едим ми казва ще си мериш температурата, друг - а не, това не е надежден метод...... И така ходене по мъките. Гадна работа - те "воюват" по между си а страдаме ние пациентите.
Аз затова си избрах един гинеколог по-свястен и една специалистка по стерилитет и ходя паралелно при двамата.



Тема Re: Хормонално объркваненови [re: Villy]  
Авторmira (Нерегистриран)
Публикувано26.06.02 13:43



I pri men taka otlagaha hormonalnoto, no az otidoh i si napravih sama.
Posle kazah na lekarkata, che razbiram zashto ne e barzala da mi nazna4i hormonalni: zashtoto sa mnogo skapi, no az sum si napravila zashtoto sum mnogo pritesnitelna i taka......tia nishto ne kaza...oshte poveche che imah visok estradiol.
Osnovnoto hormonalno se pravi na 5-ia ili 7-ia den...pitai v labolatoriata..ili napravo smelo kaji na lekaria si che za teb e vajno da napravish hormonalno izsledvane dori da se okaje bezmisleno i skapo

Cao i uspeh!



Тема Re: Хормонално объркваненови [re: mira]  
Автор Darla (непознат )
Публикувано26.06.02 14:41



Благодаря ти Мира , ще те послушам. Ще си направя сама изследванията.
Бях чела в Алтернативна, че си пила от Елексир 307 на Хлебаров. Би ли ми казала нещо повече за него? Някой предписа ли ти го или ти сама си реши да го пиеш? И най-важното - какъв точно беше ефекта и след колко време?
Благодаря ти предварително!



Тема Re: Хормонално объркване - Гатанка!нови [re: Darla]  
Автор miroslava (мррррр)
Публикувано26.06.02 15:15



Според мен можеш да отидеш до Варна, там има много добри ендокринолози....Също можеш да си направиш изследването и сама, можеш и до Сф да дойдеш...според мен още не си се отчаяла достатъчно, аз имам чуството, че ако да ми кажат до Шумен да отида, веднага тръгвам.....
А и диагнозата " хормонално объркване", звучи едновременно и несериозно и непрофесионално и адски сериозно....Имай в предвид че аз се оказах с висок пролактин, а после ми откриха малък тумов в хипофизата, това не е нещо, което се открива със самонаблюдение....аз си меря температурата от 14 месеца !
Дерзай и действай,
Мира

Най-красиви са днес върховете, недостигнати още от нас!


Тема darlaнови [re: miroslava]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано26.06.02 19:45



Аз живея във Варна. Наскоро се запознах с момиче от Тутракан, което поради лекарско недоглеждане има извънматочна бременност, следствие на което спукана тръба, операция и отстранен яйчник и тръба. След ходене по мъките в тутракан и РУСЕ са й препоръчали лечение във Варна, защото тук наистина има добри и съвестни лекари /въпреки шума по медиите/. Тя се е настанила на квартира и се лекува при д-р Каварджикова от АГ болница. С нея се запознах на калните процедури. Дават й големи надежди.
Аз лично тук съм посещавала д-р Райков - ендокринолог в Транспортна болница, там има и частни прегледи. Много хора чакат пред кабинета му и все благодарни. Опитай! Желая ти успех!



Тема Re: darlaнови [re: koko]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано27.06.02 03:26



И аз съм чувала добри неща за д-р Кавърджикова от пациенти.
Трябва да се направи хормонално изследване, без да се отлага, защото няма смисъл...просто се губи време. А ако се почне лечение по-рано, после пак ще се правят контролни хормонални тестове. / ако се касае за пролактин/

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Хормонално объркваненови [re: Darla]  
Автор miroslava (мррррр)
Публикувано27.06.02 17:26



Аз и сега си го пия елексир 307, не ми е навредил, но не ми е помогнал, но аз имам по-сериозни проблеми и предполагам че се иска повече време. В билковата аптека на Венелин и Шишман ( това е в София) се продава една книжка, в която е описано действието на всеки елексир и дозировката! Много съм доволна от елексир 3 и 9 - те са за стимулиране на имунната система.
Мира

Най-красиви са днес върховете, недостигнати още от нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.