Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:44 28.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За спермограматанови  
АвторПeпe (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 07:56



Момичета, когато разбрахте че имате проблем със забременяването и отидохте на лекар вас ли първо изследваха или ви казаха, че първо на половинката трябва да се направи спермограма.



Тема Re: За спермограматанови [re: Пeпe]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 08:54



Здрасти,
аз лично знаех, че имам проблем, още преди да решим да си правим бебе!, всъщност моя проблем е доста стар,
....та всъщност заради него правим бебето, защото ако чакаме още ще стане късно .....
Опитваме от 2 месеца, като сега е втория и още не е дошъл края.
Ти от кога опитваш?
По принцип съм чувала, че спермограм. тр да се направи преди изследванията на жената, за да се предотвратят те при евентуална причина в мъжа. Чак когато се веди спермограмата се изследва жената.



Тема Re: За спермограматанови [re: Пeпe]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 08:57



....а и по принцип лекарите винаги търсят проблема в жената! Това е сигурно!
Та предполагам , че инициативата тр. да си е изцяло наша, за с-грамата де





Тема Re: За спермограматанови [re: V.]  
АвторПeпe (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 10:13



Аз опитвам от около 2.5 години. Но половината от това време не съм следила за овулация по температурния метод. Просто разчитах на случайността . Миналото лято отидох на лекар след като вече установих, че нямам овулация. Ама никаква. Пък и цикъла тогава не ми беше редовен. Предписаха ми Клостилбегит и поне цикъла ми се оправи заедно с овулацията. Но проблемите с овулацията започнаха след неподходящи за мен противозачатъчни ПРЕДПИСАНИ ОТ ЛЕКАР.



Тема Re: За спермограматанови [re: Пeпe]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 10:20



Сега ходиш ли на лекар?
Ако искаш мога да ти дам координати на моя. Мисля че е доста добър.
Носи му се слава, че за него няма жена, която да не може да роди.
Вие вече опитвате доста време. Може би трябва и половинката да си направи една с-грама. Поне така ще игнорирате една от вероятностите за неуспеха до сега.
Пиши ако искаш да ти дам координ. на лекаря ми



Тема Re: За спермограматанови [re: V.]  
АвторGloria (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 14:44



ако ти е възможно напиши кооридатите му
че вече не знам към кого да се обърна



Тема Re: За спермограматанови [re: Gloria]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 15:59



Казва се Валери Нецов
Преглежда в Шейново всеки вторник от 17.00ч.
Прегледа е 20лв. но първия път като отидеш ще ти направи и влагалищен ултразвук, а ако има нужда и снимка. Това е още 5лв. Общо 25лв. при първото посещение.
Има и частен кабинет в 25поликлиника.Там не съм ходила, но май е по- скъпо.
В часния- прегледите са пак вторник от 14,30 - 16,30ч.
GSM : 088 904 152
Успех!!!



Тема Re: За спермограматанови [re: Пeпe]  
Автор mery_ (брюнетка)
Публикувано13.05.02 02:55



Когато отидох на лекар, след като бях направила гинекологичен преглед, цитонамазка, микробиологично и хормонално, той ми каза че сега е ред на половинката да направи спермограма. В случай че при него нещо не е наред, да не се стига до хистеросалпингография и т.н.
Мъжете много се притесняват от резултата от спермограмата! Направо се ужасяват да не е в тях причината!
Аз мисля че първо като мен трябва да направиш всички тези леки изследвания и тогава да се направи спермограма на половинката ти.
Ненужно е да изтърпяваш другите изследвания и да се окаже че при теб всичко е наред...
Поговори с него и отидете.
Успех!

Съдбата води желаещия, нежелаещия влачи!


Тема Re: За спермограматанови [re: mery_]  
АвторVesssela (Нерегистриран)
Публикувано26.05.02 10:47



На нас ни предложиха спермограмата след като установиха какъв е проблема с мен - нямам овулация, та тогава доктора каза - ще започнем лечение, ама трябва да проверим и съпруга - ако и той има проблем - да ви лекуваме заедно, иначе ако има проблем и ние не знаем за това, излишно ще ви тровим с хапчета и инжекции. Та като , и аз мисля, че е най-правилният начин.



Тема Re: За спермограматанови [re: Пeпe]  
Авторmiroslava (Нерегистриран)
Публикувано26.05.02 16:33



Както вече писах, миналата седмица ходих на преглед при д-р Коларов и той ми препоръча спермограмата на мъжа ми да направим след като 3 месеца стимулираме моята овулация и не забременея....Това е защото ние имаме сексуален проблем и моя мъж не може да свъшва ако постоянно мисли за това ,че непременно трябва да свърши в мен и аз дори не му казах че ще ходя на лекар, за да спре да мисли за това,че пробваме и не става ....НО при мен 98% е сигурно че става въпрос за хормонален проблем при мен ( аз нямам овулация, защото за кратък период (6 месеца) свалих 27 килограма)
Мира




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.