Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:16 23.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Съвет от меннови  
Авторпpeпaтилa (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 01:41



Радвам ви се, че имате този клуб!
Преди доста много години бях една от вас, така че много добре зная какво изпитвате, как се чувствате, какво желаете и на какво се подлагате. Мислех, че съм го позабравила, но като ви чета - все едно, че аз съм написала всяка една от тези думи.
Радвам се, че така са напреднали методите - тестове за овулация /вместо идиотската базална температура с графиките/, домашни спермограми, хистеросалпингографии с упойка и т.н. И в същото време ме заболява, че напреднали или не - вашето състояние остава същото и резултат няма. Има само един - всеки месец поне една от нервните ви клетки умира.

Моят съвет е такъв - заедно с изследванията, подложете се и на психотерапия. А тези от вас, които са минали тестовете и никаква причина не е открита /май я наричаха физиологическа/, непременно да се консултират и с психотерапевт. Самите притеснения могат да възпретятствуват забременяването. Не съм лекар или специалист, но зная, че аз имах нужда точно от такава помощ /тогава не се предлагаше/. Помогнете си и с това. Сами знаете колко много са "безнадеждните" случаи, които забременяват почти веднага след като си осиновят дете и имат не едно раждане след това.
Лекувайте и страдащата си душа.
Забелязах, че това, което съм написала звучи малко пасторско . Извинявайте! Сигурно понеже е късно. Няма да го редактирам.
На всички от сърце желая скоро да гушнат по едно усмихнато бебче /и внимавайте, че нали знаете - от хормоналната терапия може да се появят и повече от едно/.



Тема Re: Съвет от меннови [re: пpeпaтилa]  
Автор mery_ (брюнетка)
Публикувано13.05.02 02:14



Хей, добре дошла в клуба.
Много се зарадвах на постинга ти.Благодаря че сподели с нас. И се радвам, че при теб бебенцето е дошло.
Права си, че психологическия момент е много важен. Не един случай потвърждава това. Имам близки, които години чакаха за дете и след като си осиновиха тя забременя. Казват с прости думи - успокоила се е и....готово.
Аз много съм си мислила за това да осиновя дете, но освен мен никой не иска това
А сама не мога да го направя, нито мога на този етап да повлияя на никого...
Някои жени препоръчват да се вземе домашен любимец, или за около месец близко дете. Единствения дом.любимец, който мога да си взема в апартамента е хамстерКоте не искам, защото ме е страх от токсоплазмоза, а кученце не мога да мъча в този малък апартамент.
За психотерапевт....добра е идеята, ама не живея в БГ, ако отида тук едва ли всичко ще му разбера
Може би като начало ще е добре да си взема един хамстер и да се грижа за него?
Още веднъж благодаря че се отби в клуба и се надявам често да ни посещаваш! И да ни пишеш!
Бъди здрава!

Съдбата води желаещия, нежелаещия влачи!


Тема Re: Съвет от меннови [re: mery_]  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 10:23



mery, kazi za "токсоплазмозата"?
opasno li e da imash kotka okolo teb ako iskash da zabremeneesh i zashto?
a zashto kucheto da e po bezopasno?



Тема Re: Съвет от меннови [re: mery_]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано13.05.02 12:01



Токсоплазмозата не би трябвало да те притеснява - ветериналите имат някакви инжекции против това за домашните животните . Провери на място.
Аз бих си взела котка...

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Съвет от меннови [re: leni]  
АвторDid (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 17:45



Dokolkoto znam tova e virus ili bacteria, koiato hodi po kotkite /ne vsichki de , ne znam dali ako se vaksinirat niama strashno /. Chuvala sym che zaradi tova ne e dobre kotki da jiveiat s bremenni jeni, syshtoto znam i za kuchetatata. Nashia organizym e silen i se spravia, no maj syobrajeniata sa zaradi beboka. Niamam predstava za nas, znam che pri bremennost ne e dobre da jiveesh s kotka . Ama nali uj tva iskame :-)



Тема Re: Съвет от меннови [re: Mama Netty]  
Автор mery_ (брюнетка)
Публикувано13.05.02 23:47



Не мога.Не искам. Предубедена съм. Близка жена имаше ваксинирана котка и въпреки всичко изродиха плода й много рано заради токсоплазмоза.
След този случай не вярвам на никакви ваксини и не желая котка в дома си.

Съдбата води желаещия, нежелаещия влачи!


Тема Re: Съвет от меннови [re: Did]  
Автор mery_ (брюнетка)
Публикувано13.05.02 23:52



При кучетата няма токсоплазмоза. Има тении. Не че при котките няма де.
Аз както обясних не желая в дома си котка. Куче също да не го мъча. Май плюшена играчка ще си взема и ще си играя с нея
Струва ми се най-безопасна

Съдбата води желаещия, нежелаещия влачи!


Тема Re: Съвет от меннови [re: mery_]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано14.05.02 01:43



Ох, не съм се доизказала явно..бих си взела котка, ако исках домашно животно но още не съм забременяла. Аз така и направих - имах котка , но като забременях веднага я махнах.
Клкото до токсоплазмозата 1/3 от хората в България имат антигени към токсоплазмоза , т.е били за в контакт с причинителя и са изградили имунитет, но не са проявили признаци на заболяване. Не ми се пише обаче сега за токсоплазмозата, защото тя не е обикновена инфекция и е трудно да се обясни на неспециалист, защо е така.
Но ще дам един далечен пример с туберкулозата - както не всеки в контакт с туберкулоза, дори да е продължителен, се разболява, така е и с токсоплазмозата.
Обаче и аз съм против да се държат котки при бременни.

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Съвет от меннови [re: Mama Netty]  
Автор bimbi (непознат )
Публикувано16.05.02 17:29



zdraveite
Toksoplazmozata moje da hvane edinstveno ot ekskrementite na kotkata-kogato jenata nee bremenna nee opasno za6toto tia se izraziava mnogo leko daje moje da mine nezabeliazano.pove4eto bulgarki do kolkoto sam 4yvala niamat antitela sre6ty nea.Mnogo sly4ai na toksoplazmoza ima vav Francia.tia sa6to moje da se hvane ot ne dobre izpe4eno meso i neizmiti plodovei zalen4yci.Az samata niamam antitela sre6ty nea i poneje sam bremenna vseki mesec mi izsledvat kryvta da razberat dali ne sam bila zarazena.imam edna poznata koiato dokato be6e bremenna ne pipa6e kotkata si i ne se zanimava6e sas ekskrementite i i vsi4ko mina ok.No sigyrnoto e 4e toksoplazmozata moje da se hvane ne samo ot kotkata i plus tova kogato ne si bremenna nee opasno.Az samata bih iskala da sam ia bila izkarala predi da zabremenea ta sega da ne se pritesniavam.
jelaia vi yspeh i skoro6ni beb4eta***



Тема Токсоплазмоза или ТОКСОПЛАЗМА ГОНДИИ [re: leni]  
Автор mery_ (брюнетка)
Публикувано21.05.02 08:03



ТОКСОПЛАЗМА ГОНДИИ.
Токсоплазма гондии е едноклетъчен паразит.Той прилича на полумесец или на резенче от праскова. Единият му край обикновено е заоблен, а другият - заострен.
Дълъг е от 4 до 7, а широк - от 2 до 4 микрона. Ядрото е разположено централно или по-близо до заобления край. Токсопазмите са подвижни - като се въртят около надлъжната си ос те проникват в клетките. Размножават се чрез делене на две. Паразитират у човека, у много диви и домашни бозайници, у някои птици и влечуги. Токсоплазма гондии е извънклетъчен или вътреклетъчен паразит в лимфните клетки и клетките на различни органи мозък, черен дроб, бели дробове и други органи. Навлезли в клетките, паразитите се делят усилено и образуват струпвания, обградени с нежна мембрана и наречени псевдоцисти.
Понякога с повишаване на съпротивителните сили на гостоприемника, псевдоцистите се превръщат в истински цисти, които могат да живеят дълго време без да предизвикат заболяване у човека. При благоприятни условия такива "дремещи" цисти могат да се активизират. Броят на паразитите в цистите се колебае от няколко до няколко хиляди.
Източници на инвазията са диви и домашни животни /кучета, котки, овце, кози, зайци, лисици, гълъби, фазани и други/. Заразяването става освен през устата чрез замърсени ръце и хранителни продукти, съдържащи паразита /месо, яйца и други/, още и през лигавицата на носа и очите.
По време на бременост паразитът може да премине от бременната през плацентата в плода.
Болестта, предизвикана от токсоплазма гондии, се нарича токсоплазмоза. Придобитата форма се проявява различно съобразно локализацията на паразитите в един или друг орган /или във всички органи/, техният брой и вирулентност, а също и в зависимост от съпротивителните сили на на човека.
В едни случаи токсоплазмозата протича под формата на пневмония, заболяване на главния и гръбначния мозък, черния дроб, сърцето, бъбреците, ендокринните жлези и окото, а в други случаи /когато разпространението на паразитите е генерализирано/ - като сепсис със смъртен изход.
Проявите на вродената форма зависят от стадия в който настъпва увреждане на плода. Съобразно това се наблюдават аборти, преждевременни раждания, раждания на недоносени деца или на доносени деца със задръжка в развитието или липса на някои органи и части на тялото /липса на глава, на главен мозък, на крайник, на очи/.
Лечението на токсоплазмозата е трудно и продължително и се провежда от лекар специалист, като се прилагат главно антибиотици от групата на еритромицина и някои сродни макролиди.

Съдбата води желаещия, нежелаещия влачи!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.