Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:31 27.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тестове за определяне на овулацията  
Автор Bet (непознат )
Публикувано15.05.02 12:19



Здравейте скъпи сестри по съдба!
Приветствам идеята за отделяне от клуба на Бъдещите майки /Щастливки/ и създаването на настоящия клуб.
Мисля, че при Бъдещите майки прочетох, че тестове за определяне на овулацията се продавали и в България. Питах поне в 10 аптеки, вкл. и в Търговска лига, но навсякъде ме гледат недоумяващо и си мислята, че го бъркам с тест за бременност.
Може ли някоя т вас да ми каже къде евентуално в София ги продават тези тестове?
И още нещо - в Търговска лига ми казаха, че фолиева киселина не се произвеждала в чист вид от 1 година, предлагала се само в комбинация. Някакви идеи за такава комбинация?
Много ми е хубаво, че ви има и че можем да си обсъждаме всички въпроси и /понякога глупави/ притеснения, без да досаждаме на някого и без да ни мислят за изперкали!

Стискам ви палци и ви благодаря предварително за съветите!

Бет



Тема За фол.киселинанови [re: Bet]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 12:54



Има в чист вид!
Кафяви шишенца с бял етикет:) Български са, струват около 1,80лв
Вносни или каквито и да било други.........няма!:))
Какво ли се очудвам:(



Тема Re: За фол.киселинанови [re: V.]  
Автор Bet (непознат)
Публикувано15.05.02 13:15



Много ти благодаря, V.
Както всички знаем, ние, българите, сме добре известни с отвратителното качество на обслужване - всикчи продавачки са родени за принцеси и са царици в това да те накарат да се чувстваш глупав и невеж.
Но нейсе... в името на това, за което се борим си струва да стиснем зъби, нали?

Ти от колко време опитваш? Виждам, че си доста активна в клуба, а си и доста компетентна.



Тема Re: За фол.киселинанови [re: Bet]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 17:53



Здрасти, Бет
Малко ме е срам да кажа от колко време..........като се има в предвид момичетата..........но от два месеца
Проблема при мен обаче е, че имам поликистоза на яйчниците и трябва да правя операция:(....
Какво да ти кажа....не е много, наистина, два месеца са нищо!!! Но ме хваща страх, че няма да са само два......
Дано не съм права:)



Тема Ama zasto........нови [re: V.]  
АвторVesssela (Нерегистриран)
Публикувано26.05.02 10:27



Защо ще ти правят операция при поликистозни яйчници??? На мен ми правиха лапароскопия, възстановяваш се бързо и не е толкова гадно.
А ще ме светнете ли този тест за овулацията как се използва?



Тема Re: Тестове за определяне на овулациятанови [re: Bet]  
Авторmiroslava (Нерегистриран)
Публикувано26.05.02 13:15



Здравей, това с тестовете за овулация при теб си чиста доза липса на късмет....За 1 година съм използвала над 150 теста ( средно по 10 на месец) и никога не съм имала проблем с намирането им. Най-често съм купувала от аптека Ремедия на Графа и Малъовица( близо е до Попа), там дори да няма нещо можеш да си го поръчаш и те ти се обаждам след 2-3 часа че е вече в аптеката и можеш да отидеш да си го вземеш. Пробвай и по телефона - Фармател - (02) 962 22 22 - са страхотни и имат всичко и доставят всичко по 1 час, поръчки над 20 лева се доставят безплатно...
Желая ти успех!
Мира



Тема Re: Ama zasto........нови [re: Vesssela]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано26.05.02 18:32



Да де, лапароскопия....
Ще ми обясниш ли как ти протече и за какво ти я правиха?
А теста е като червило и е микроскопче, в което всяка сутрин слагаш плюнка и ти показва дали имаш покачване на ЛХ.
Аз все още си търся, защото го няма никъде.....
Много ти благодаря за това че ще ми обясниш, защото мен честно казано ме е страх..........



Тема Re: Тестове за определяне на овулациятанови [re: miroslava]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано26.05.02 18:38



Здрасти Мира
Искам да те питам ако си поръчам такъв тест по тел., който даде дали ще стане? Искам да кажа да не би да доставят само лекарства и т.н
И до колко време идва поръчката?
А...радвам се че се появи, беше се изгубила някъде......



Тема Лапароскопиятанови [re: V.]  
АвторVesssela (Нерегистриран)
Публикувано26.05.02 23:23



Няма нищо страшно!
Влизаш в болницата, правят ти изследвания, ако си алергична към нещо, казваш си като поп, после ти правят клизма и не ядеш до другия ден - това е най-гадното от цялата работа.
На сутринта те взимат, слагат те в една студена стая, трябва да ти сложат и някакво успокоително, било подготовка за анестезията, на мен забравиха да ми я сложат, после ме обвиниха, че не съм си платила, та затова не ми я сложили, ама тя официално се плащала, та да не си помисля аз , че те искат нещо от мен... Та кой ми е казал, че трябва такова нещо или че трябва да внеса някакви пари. Майка ми, горката си беше взела квартира в София и беше на линия по всяко време на деноношието, познаваха я от предния ден, сливи ли имаха в устата си. Та чаках в тая студена стая 2 часа повече от предвиденото, щото жената пред мен се оказала по-тежък случай от това, което са спедполагали.
После те вземат, ама предния ден те и избръсват. Та лягаш с и на едно магаре и помниш само като ти слагат маската на устата. И след 2 часа вече помня как ми крещяха - как се казваш, от къде си.
Не боли, нищо, а и няма как да те боли, била си под упойка.
Само дето ми беше много студено. Треперех като лист сигурно час в след операционната. Като ме качиха в стаята пък изгарях от горещина. Но най-гадното от всичко беше, че умирах от глад и нито една сестра не можеше да разбере това. Беше 17 часа вече, а аз не бях яла от 9 часа сутринта предния ден. Забраниха ми дя ям до следващия ден. Срам ме е да си призная, ама като си излязоха си отворих едно пакетче солети и го изядох за секунда. Та аз щях да мръдна иначе. Това е. Не боли, няма белези, само дето после няколко дни ти опъва гърба и чувстваи напрежение в гръдния кош, те нали ти пълнят корема с въздух, за да виждат и да могат да работят вътре в теб.
Нито една стотинка не платих /освен спомената упойка или инжекция, каквото и да ебило, а и то беше 1-2 лв.///л
Бях в Майчин дом, много бяха мили и отзивчиви всички сестри.
Това беше 96 г.
От тогава насам обаче все докторите казват, че ту има , ту няма кистички, не можели да разберат дали това не са фоликули. Ама не им се иска да се вглъбяват. Но поне имам цикъл, макар и на 40-45 дни, преди беше на 3-6 месеца.
Ох, пак ще трябва да се лекувам заради големия цикъл, ама си почивам още. От какво, не знам.
Хайде, чао!!!
Не се страхувай, толкова жени са минали по тоя път, аз бях тогава на 20 години, не се страхувах, ти тредполагам сега си на повече, вече си голяма.......................................



Тема Re: Лапароскопиятанови [re: Vesssela]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано27.05.02 11:55



Здрасти :)
Много ти благодаря за това че ми обясни! Не знам само, като казваш че цикала ти е на 45дни, на мен ми е редовен, 28-29 дни точно! Не мога да разбера защо имам кисти, явно фоликулите не узряват, защото имам тестостерон.Но пък защо тогава ми е толкова редовно?
На 23 съм:) Малко преди теб:)
Вие от колко време правите бебе?





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.