Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:34 17.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Hrani i plodovitostнови  
Автор mery_ (брюнетка)
Публикувано12.05.02 03:16



Chetoh edna statia sega,otnosno bilkite i hranite kasaeshti plodovitostta.
Spored horata,pisheshti statiata priemaneto na 15 mg dnevno na Zink pomaga na reproduktivnite organi da funkcionirat pravilno. Deficitut mu moje da uvredi plodovitostta, kakto pri jenata, taka i pri muja.
Toi igrae vajna rolia pri proizvodstvoto na testosteron i sperma pri mujete.
Priemaneto na svruh-visoki dozi vitamini i minerali mogat da namaliat plodovitostta.
Pri jenite strogite dieti i priemaneto na nisko-kalorichna xrana moje da dovede do problemi i narushenia na ovulaciata.
Xubavo e mujut i jenata da priemat pitatelna hrana s malko maznini ot vsichki xranitelni grupi; mnogo plodove i zelenchuci, iadki, mlechni proizvedenia i vitaminni dobavki.
Da se izbiagvat podsladiteli, kofein i alkoxol.Priemaneto na poveche ot 300 miligrama kofein na den namaliavat plodovitostta s 27%
Da ne se vzimat uspokoitelni, kakto i da se sprat cigarite.
Da se vzima folieva kiselia!Nai-malko 0.4 miligrama na den.Da zapochne da se vzima nai-rano mesec predi da iskate da zabremeneete i da se produlji priema prez purvite 3 meseca na bremennostta.
Mnogo polezni sa zelenchucite s tumno-zeleni lista /spanak, kpriva/Te, kakto i citrusovite plodove sa bogati na folieva kiselina.
Zakusvaite vseki den!
Piite chai ot listata na malinata. Tonizira matkata i e xormonalen regulator.
Mnogo bogat na jeliazo i kalcii.Moje da se piat 3 chashi na den ot tozi chai, osven ako ste bremenni.Togava priema se namaliava nai-mnogo do 1 chasha na den.
Korenite na pishtialkata /angelika/ /angelica sinensis root/ polezni za kruvta.Sudurjat jeliazo, Vit.12 i vitE, regulira balansa na estrogen v tialoto; regulira menzisa. DA NE SE VZIMA PO VREME NA MENSTRUACIA!!!
Polezna e za jeni,koito imat avto-imunni problemi.
Ako vzimate aspirin ne triabva da vzimate tazi bilka!

Bezstublesta iglika /Primula vulgaris/
Podobriava funkciata na shtitovidnata jleza i pomaga na jeni, koito sa umereno xipotiroidni.
Hypothyroidism moje da prichini anovulacia i spontanen abort.
Tazi bilka podobriava cervikalnata sluz i povishava estrogena.

Div kartof
Podobriava proizvodstvoto na progesteron. Uduljava lutealnata faza /fazata ot ovulaciata do purvia den na menzisa/. Zaduljitelno da se vzima SLED ovulaciata.Ako se vzemi predi tova ovulacia niama da nastupi.

Съдбата води желаещия, нежелаещия влачи!


Тема Re: Hrani i plodovitostнови [re: mery_]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано12.05.02 12:37



Онемях!!!:)))
Наистина БРАВО!!!!!!!!!!
Фолиева киселина пия вече два месеца.......... ама ако не дойде тоз бебок:)))
А сега ще пия и тези чайове, ама с кафето как ще се разбереме не знам!!!:((







Тема Re: Hrani i plodovitostнови [re: V.]  
Автор mery_ (брюнетка)
Публикувано12.05.02 22:14



Shte go namaliavash, niama kakShtom uspia da spresh cigarite, shte mojesh da namalish i kafeto

Съдбата води желаещия, нежелаещия влачи!


Тема Re: Hrani i plodovitostнови [re: mery_]  
Автор mery_ (брюнетка)
Публикувано13.05.02 10:03



zabravih da napisha i za Aminokiselinata L-Carnitine -zaedno s vitC i vitE podobriavat podvijnostta na spermatozoidite
Suvsem otkachih mai
Kakto vijdam nikoi osven nas dvete ne go interesuva tova,ama nie si pishem li pishem

Съдбата води желаещия, нежелаещия влачи!


Тема Re: Hrani i plodovitostнови [re: mery_]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 10:34



Май така се получава......
....
.......
......... е сигурно има и други, дето се интересуват
Напиши още малко за тази аминокиселина, нещо май не я знам



Тема Re: Hrani i plodovitostнови [re: mery_]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано13.05.02 12:13



Добре е да се мине на зехтин - в салатите.
Кафето не пречи в умерени количества, но понеже аз си прекалявам, та затова няма да уточнявам, какви количества...

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Hrani i plodovitostнови [re: Mama Netty]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 12:52



Мамо Нети, ще изпия една бутилка зехтин на екс, само исамо да стане бебето
Това на майтап, да не се обидиш нещо....



Тема Е, то..нови [re: V.]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано13.05.02 14:04



При мен бебето стана даже без зехтин / то къде пари тогава за зехтин -бяха най-кризисните години за семейството/ Просто като взехме решение, че след 3 месеца с мъжа ми вече ще започнем да правим бебе, то аз си казах, че имам 3 месеца спокойно да поговоря с други бременни , да поразгледам дрешки и аксесоари за бебета, да си купя дрехи за голям корем...и т.н.т
Разглеждането на мънички бебешки дрешки, роклички панталонки и обувчици, биберончета, колички, шапчици за слънце, лъжички и чашки и прочие - така майчински ми подейства , че не дочаках да започнем истинското пробване на зачеването. Забременях преди това.
Така изпуснах големия купон с специалния забременяващ секс...

Qui scribit, bis legit.

Редактирано от Mama Netty на 13.05.02 16:05.



Тема Re: Е, то..нови [re: Mama Netty]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 14:13



Мислиш ли , че ако разглеждам постоянно бебешки работи ще дойде по-бързо? Чесно казано купувам си всеки месец списанията за бременност и майчинство, извадила съм си не знам колко папки с инфо по тоя въпрос, но ми е гузно, че го правя, да не предизвикам нещо съдбата и да не стане
никога
Даже и книги за бременни съм си купила,прочетох доста от тях, ама след разочарованието си казах че няма да ги чета докато "не му дойде времето"
Мислиш ли че може..........



Тема Re: Е, то.. [re: V.]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано13.05.02 16:27



Това с предизвикването на съдбата е предразсъдък и суеверие...
Много ме дразнеха всички бабии лелки , дето едва ли не с удоволствие ме предупреждаваха, как можело нещо да се обърка, ако към му купила предварително някоя дрешка да речем...Пълни глупости!
Докато обратното поведение - честото замисляне с добро настроение над бебешките теми, така познантото ни "умиляване" над други дечица или дори животинки е много благотворно за организма ни. То ни изпълва с положителни емоции, освобождава ни от напрежението и страха, и по-естествен начин събужда женските ни инстинкти.
За многото примери на уж, невъзможно забременяване след осиновяване на дете - няма да говорим - те вече са влезли в статистиката.
Аз за себе си мога да твърдя , че определено подготовката / и в мечтите ми и на практика/ на детската стая повлия страшно добре на иначе не съвсем безметежната ми бременност.
Сега ми се вжда направо невероятно, че съм го правила, но е факт - че аз , когато ми беше нервно или се страхувах от раждането дори бродирах разни мотиви по детските дрешки / за да станат представете, си по-красиви и оригинални от тези на другите бебета/... Сега същите дрешки са облечени на куклите на някогашното бебе.
Но за книгите - това е друг въпрос. Не бива да се фиксираш според мен прекалено върху физическата или медицинската страна на забременяването.
Само, колкото е нужно за обща култура или да се проумее някое изследване. Иначе отрицателните емоции и страха, че никога може и да не се получи, са ти гарантирани. Същото се отнася и за литературата относно самият акт на раждането - тя трябва да се чете или още преди самото забремениване, или съвсем накрая, когато раждането вече предстои. Така си спестяваш стреса от неизвестността в най-важните месеци.
Положителните мисли за бебето, влияят на тялото , вярвайте ми, - също и отрицателните, уви...

Qui scribit, bis legit.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.