Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:44 27.09.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Фолиевата киселина  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 14:15



Фолиевата киселина - важна през бременността
Аз - жената / 06.03.2002
Фолиевата киселина е необходима за развитието на централната нервна система на плода, особено в първите няколко седмици. Тя не може да се складира в тялото и по време на бременността се изразходва около два пъти повече от обикновеното количество фолиева киселина - затова трябва да се доставя ежедневно. Някои специалисти дори твърдят, че е добре да се приема на таблетки около два месеца преди настъпване на бременността с оглед насищането й в организма.
Как да си набавяме фолиева киселина? Освен на таблетки тя се съдържа и в много хранителни продукти. Пресните тъмно зелени зеленчуци са богати на фолиева киселина, но трябва да се приемат сурови или да се пие прясно приготвен сок от тях, тъй като термичната обработка унищожава голяма част от нея. Препоръчват се броколи, спанак, лешници, фъстъци и пълнозърнест хляб, като поне един от тези продукти е добре да се консумира веднъж дневно.



Тема Re: Фолиевата киселинанови [re: V.]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано13.05.02 16:46



Всичко това е вярно. Аз лично я пих на таблетки.
Пия я и дори сега , защото доказано намалява риска от сърдечно-съдови заболявания.
Между другото искам да вметна само, защото нямам време да давам линкове , че е многократно по-добре да се пият или по точно да се приемат през устата витамините поотделно, а не като ефервесцентни таблетки или разни мултивитамини, защото в комбинация някои неутрализират действието си драстично. Това нарочно не се упоменава в търговските упътвания на широкорекламираните иначе мултивитамини. повечето от тези лекарствени продукти нямат тестване за бионаличност. Т. е. по просто казано, не е изследвано, какво количество от витамина приет през устата попада в кръвта през храносмилатния тракт, а именно това е дозата ,която всъщност действа.
Затова пийте си българските витамини на таблетки - те , освен че са тествани обикновено така дозирани, че ежедневната доза е кратна на дозата в 1 таблетка. За цената няма да говоря...
Могат да се пият заедно вит Е и Вит.С, защото последният потенциира действето на първия, но не и например вит С и вит В12., защото се блокира усвояването на В12.
Комбинацията от витамини в Неоробекс и в Витамин В комплекс обаче е добра , но комбинацията от вит А и вит Е в геритамина - не чак толкова...

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Фолиевата киселинанови [re: Mama Netty]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 17:24



Здрасти, мамо Нети
Каква фол.киселина пиеш? Тук има само един вид- едни кафяви шишенца с бял етикет, на който пише фолиев.к-на.
Знаеш ли ги? Струват към 1,80лв.
Дали са свесни? пия ги вече 3 м. ама нещо ме съмняват, а вносни няма, питала съм къде ли не!:)))
Какво е мнението ти за тази ф. к-на?



Тема Хе.хе ще ме умориш...нови [re: V.]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано14.05.02 01:59



...от смях!
Какво описание само - звучи така презрително и недоверчиво, че ми стана жал за горкия производител.

Но иначе - да, и за пия от тях. Хапчетата са без глазура, бледо жълти, по 0.005г
Не ти трябват вносни. Фолиевата киселина не е някакво суперново лекарство за да го търсиш непременно вносно. Лошото е че трябва да се пият по много талетки, за да се вземе дневната доза / за възрастни поне 6-8 табл. дневно. За деца 1- 6 таблетки, според възрастта. Ако пиеш алкохол или приемаш противозачатъчни - трябва да увеличиш дозата...също ако вече си бременна.
Добре е , да се приема няколко пъти дневно, тъй като за 6 часа се отделя от организма в 90%...Аз давам и на детето.
Доколкото видях относително противопоказна е само при левкемии и епилепсия .

Qui scribit, bis legit.

Редактирано от Mama Netty на 14.05.02 02:02.



Тема Re: Хе.хе ще ме умориш...нови [re: Mama Netty]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 08:46



Мерси, мамо Нети:))
Пия по две,сутрин, обед и вечер:))
Точно от тия, дано вярно не види производителя.....
ама като се замислиш...50 таблетки да струват 1.80, като се вземат в предвид всички разходи докато стигнат до аптеката..... та и нейната печалба..........
представи си ,какво ли има в тия хапченца....
Но ще ги пия, какво да се прави:((
Не им вярвам, да знаете



Тема Инфо за недостиганови [re: V.]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано14.05.02 12:28



от фолиева киселина ... но по към края на страницата:



Qui scribit, bis legit.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.