Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:45 27.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хламидинови  
АвторPeни (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 10:41



Здравейте :)
Искам да пипитам дали някой е имал следния проблем:
Правих си изседване за Хламиди ( като ми вземаха секрет от влагалището). Друг доктор обаче ме праща пак на изседване - чрез кръвна проба. Въпросът ми е: Необходимо ли е да си правя втори път изследване ? Не съм имала никакви оплаквания...
Чета разни страшни работи из И'нет за тези гадини - и отидох да се изследвам . Тъкмо се усполкоих че резултата е отрицателен и сега хайде пак на друго изследване - това са все по 15 - 20 лв. ........ :((((((



Тема Re: Хламидинови [re: Peни]  
Автор Унa (нетитулована)
Публикувано13.05.02 11:14



Най-добре не жали пари точно за това. Наистина може да има неприятни последствие (не-дай-боже! води до стерилитет). Прочети темата на V. за хламидиите за да знаеш повече за тях. Аз съм имала и пих 3 месеца антибиотици за да ги премахна напълно. По - добре е да си сигурна, че ги нямаш. Нашите (прави се и на партньора задължително) изследвания бяха само кръвни.
Моят съвет е да си направиш, щом лекарят смята че е необходимо.





Тема Re: Хламидинови [re: Унa]  
АвторPeни (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 11:38



ОК! Мерси за отговора - май ще се наложи да ги напрая !
3 месеца антибиотици - оле ужас! Дано да нямам такава гадост! И какви антибиотици ? Силни ли са ? На мен нещо не ми понасят :(((
А ти защо прави изследвания - инаше ли оплаквания ? Защото аз нямам пък ме пращат !?!



Тема Re: Хламиди [re: Peни]  
Автор Monik_ (непознат)
Публикувано13.05.02 12:50



Smjatam che te prastat za izsledvane na hlamidii kato rutinno izsledvane, zastoto mnogo ima na posledak. A pri genite taka kakto i gonorejata moge da ostane nezabeljazana infekzijata. Inache klasicheskite simtmomi sa kato pri zistit s bolki i parene pri urinirane i bolki v stavite. Kogato infekzijata e prjasna moge da se otkrie sas izsledvane na vlagalisten sekret. No kogato e ostanala nezabeljazana i e veche ot dalgo vreme, hlamidiite minavat v kravta. Togava se pravi izsledvane na krav, koeto e i po sigurno. Saveta mi e da go napravis, za da si sigurna. Obiknovenno izpisvat Pafloxacin kato antibiotik. Ne e silen no se pie dalgo vreme zastoto hlamidiata e mnogo uporita. Dano vsichko e nared ne se plasi. Pozdravi.



Тема Да питам нещо....нови [re: Monik_]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 12:57



Тъй като и мен ме обзе мисълта за тия хламидии, а миналото лято и аз си правих теста със секрет от шииката (-) , а гаджето ми нито аз имаме някакви каквито и да било оплаквания, трябва ли да си направя и аз кръвен?



Тема Re: Да питам нещо....нови [re: V.]  
Автор mery_ (брюнетка)
Публикувано14.05.02 00:06



Ти сигурна ли си че за хламидии са те изследвали? Знам, че ако имаш някакво такова венерическо заболяване когато ти вземат секрет от шийката на матката има леко кървава слуз. Така поне моя доктор ми е обяснявал.
Аз си направих токова изследване но нямаше +/-, а ми пишеше
Анти C.trachomatis IgG T<1:16 норма T<1:16 и отдолу на това серологично изследване пише
Интерпретация на резултатите: Не се установяват серологични данни за инфекция с C.trachomatis.
Може би защото аз си правих и микробиологично и кръвно изследване.

Съдбата води желаещия, нежелаещия влачи!


Тема Re: Да питам нещо....нови [re: mery_]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 08:38



Да, поне така ми каза тогава лекарката
Аз си правих микробиологично и тя ми предложи да вземе и за хламиди, така или иначе , да мине покрай микробиологията, че иначе били скъпи изследванията за хламидии
И така .......
ето какво пише на резултата:
директин тест за chlamydia trohom ( или нещо такова, не го разчитам)- отрицателен (-)
Клиниката беше частна:((
Дали да вярвам?



Тема Re: Да питам нещо....нови [re: V.]  
Авторmery_ (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 20:22



Neznam.Tova lekar triabva da ti kaje.Dano Mama netty se poiavi, za da ti otgovori na tozi vupros.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.