Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:30 28.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Методи за определяне на овулациятанови  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 13:09



По какво се познава овулацията

Около 14 дни преди мензис една яйцекледка се отделя и слиза по фалопиевите тръби ( маточните ). Този процес се нарича овулация. Щом като се отдели яйцекледка, нейната жизнеспособност е около 24 часа. Мъжките сперматозоиди продължават да живеят в тялото на жената около 72 часа.Цикълът при различните жени варира през около 28 дни, но много жени имат нередовна менструация а оттам и нередовна овулация.
За зачеването е от особено значение да установите кога точно е овулацията.
Това става по следните начини:

Чрез периодично следене на базалната температура

Мерете сутрин преди да станете от леглото базалната температура и я записвайте по дни. В момента, в който овулацията започне, температурата ще падне до една най-ниска точка, за да се качи два дни по късно и да достигне около 37,0-37,3.
Щом като забележите това веднага трябва да започнете опити за зачеване.

Цервикалната слуз

В началото и в края на цикъла слузта е оскъдна, лепкава и непрозрачна.
Когато се повиши нивото на естрогените, точно преди овулацията, количеството й се увеличава и става мазна. Прилича на белтък от яйце. Тази слуз е благоприятна за сперматозоидите и съответно за зачеването. Този метод най-често се използва успоредно с температурния метод.

Домашни тестове за овулация

Най-важното, за да има овулация е увеличаването на хормона LH.
Дом. тестове за овулация представляват определяне на количеството на LH в урината. Повишаването му означава, че овулацията наближава.
Сексуалните контакти в течение на два-три дни от началото на този период ще увеличат шансовете за забременяване.
Тестовете се продават по аптеките.



Тема Re: Методи за определяне на овулациятанови [re: V.]  
АвторЛиля (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 14:43



има тестове в аптеките за овулация, като тия за забременяване, можете да ползвате и тях за сигурност. не си спомням но не бяха много скъпи преди време ги ползвах вместо презервативи :)))



Тема Re: Методи за определяне на овулациятанови [re: V.]  
Автор Унa (нетитулована)
Публикувано10.05.02 15:02



Има и тестове за овулация, които са различни от тестовете за бременност т.е. не са лентички, а е микроскоп. Един такъв мъничък, с големината и вида на червило. Всяка сутрин се гледа слюнката, преди ядене и пиене на каквото и да било. Когато има овулация “картинката” прилича на папратов лист, през останалото време е на точки. Много по - удобно от температурния метод. Струва около 30тина лева в аптеките.






Тема Re: Методи за определяне на овулациятанови [re: Унa]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 15:51



Уна, моля те да ми обясниш малко повече за тези тестове с папрата
За колко пъти стига един тест като почнеш до го ползваш?
Ти ползвала пи си и какво е мнението ти?
И последно- ако си в София, от къде го купуваш?
Ще съм ти благодарна да ми отговориш!



Тема Re: Методи за определяне на овулациятанови [re: V.]  
Автор Унa (нетитулована)
Публикувано10.05.02 17:46



Разбира се, че ти отговарям веднага. Радвам, че мога да съм ти полезна при положение, че ти знаеш много както виждам. Благодаря за всичката информация, която си пуснала .

Значи:
Eдин тест стига завинаги . В смисъл че то е микроскоп, а един микроскоп само се почиства. В този ред на мисли е много по - добре да се дадат пари за този, който се ползва за месеци (дай Боже за по-кратко да се налага), отколкото за онези, подобни на тест за бременност, защото от тях трябва да купиш да кажем 30 - колкото дни има в месеца за да не пропуснеш овулацията и да можеш да го правиш всеки ден. Те струват май около 2,50 лв. Аз лично го ползвам от три месеца и съм много доволна. Вече знам какво да гледам и кога ми е овулацията. В този период, както написах и преди това, това което се вижда прилича на листо с жилки, а иначе слюнката стои на точки. Много е лесно. Единственото е да го направиш преди да си закусвала (ако закусваш), преди кафето, преди миенето на зъби. Аз съм от София, но го купих докато бях на гости в друг град (от което можеш да съдиш, че и тук го има навсякъде). Предполагам, че в по-слабо заредените аптеки няма да го имат на склад, но пък вече навсякъде се прилага практиката за по-скъпите неща да можеш да си ги поръчаш и те ти ги доставят. Струваше мисля около 28-30 лв и моя е един бежов и пише Fertitest на него. Почиствам го с чиста клечка за уши (тъй като стъкълцето което се гледа е мъничко)
Това е което мога да ти кажа.

Ако нещо не е ясно - питай, моля. Дано съм ти била полезна.

P.S. И по-скоро Вън от тук!

Редактирано от Унa на 10.05.02 17:48.



Тема Re: Методи за определяне на овулацията [re: Унa]  
АвторPeни (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 18:15



Уна здравей :)
И аз ползвам такъв тес от един месец. Меря и температурата. Не митана ясно само - всичко ли ( цялата) картин да е като папрат ??? При мен се получи само тук - там като малки клончета ? Дали това е означавало че има овулация ??? Колко дни трябва да се наблюдава такава картина ??? Само със сутрешната слюнка ли става ?
Благодаря ти много предварително! :)



Тема Много благодарянови [re: Унa]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 18:22



Уна , от все сърце ти благодаря!!!!!
Ще го потърся още съвсем скоро, и ако
го нямат ще си го поръчам!!!!
БЛАГОДАРЯ ТИ!!!!!!!


А за инфото-това е най малкото, което мога да направя.
Още ще пускам. Търся по книги и по нета. Аз не ги знам тези работи
Е, покрай тези трудни бебета се понаучих на туй-онуй, но това не е нищо!!

И наистина ПО-СКОРО ВЪЪЪЪЪЪЪННННННН



Тема Re: Методи за определяне на овулациятанови [re: Peни]  
Автор Унa (нетитулована)
Публикувано11.05.02 09:33



Предполагам, че е различно. И аз се чудех отначало какво точно трябва да се види, но като го използваш няколко месеца вече разбираш кое е било овулацията и какви са промените. При мен досега само веднъж беше абсолютно цялото като папрад, другите пъти само на клончета както ти каза. При мен е два дни, предполагам, че овулацията ми е по два дни. Само със сутрешна слюнка го правя аз, поне така пишеше в инструкциите.

Дано скоро да не ни трябва!!!






Тема Моля, молянови [re: V.]  
Автор Унa (нетитулована)
Публикувано11.05.02 09:36



Права си че докато стигнем до бебе сигурно ще сме готови за доктори, но какво да се прави. По-добре човек да е осведомен и да знае какво се случва.

Кажи като го купиш теста и ще се радвам ако мога да помогна с нещо.

Пък най - добре ще е докато го купиш да не ти трябва вече...



Тема Re: Методи за определяне на овулациятанови [re: Унa]  
АвторPeни (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 10:03



Уна, благодаря за инфото :)
Ми на мен само клончета ми се появяват ... но пак ще пробвам :)) Пък дана да стане ! :)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.