Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:20 27.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Стимулиране на овулацията  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 12:40



Има ли някой от вас, на който са му стимулирали овулацията?
Какво е мнението ви за тези хапчета? Мислите ли че дават ефект при поликистоза?
Благодаря предварително!



Тема Re: Стимулиране на овулациятанови [re: V.]  
АвторPeни (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 13:11



Здравей V.
На мен ми бяха изписали за стимулация "Klostibegit" Пих го 3 месеца но за съжаление не се получи :(
След това и "Serophen" ....... пак нищо !
Дано при теб подейства! Успех! :)



Тема Re: Стимулиране на овулациятанови [re: Peни]  
АвторПeпe (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 13:54



И аз пих Клостилбегит без резултат. Моят проблем беше, че нямах никаква овулация. Е макар, че не забременях поне ми се появи овулация, но и до този момент резултата е нулев. Незнам защо, но никоя не е забременяла с това лекарство или поне не съм чувала. Ако има такова момиче, нека да пише.



Тема Re: Стимулиране на овулациятанови [re: Пeпe]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 15:29



Благодаря ви за отговорите!
Аз също пия клостилбегит вече втори месец, но понеже вече се питам дали изобщо имам овулация, защото съм с поликистоза, та затова....
Сега ми предстои евентуалната овулация, и не знам за това лекарство....
Ще пусна тема за поликистоза и статия по нея. Там пише че тези лекарства дават добри резултати.
Вие от колко време пробвате със стимулиращи овулацията препарати?



Тема Re: Стимулиране на овулациятанови [re: V.]  
АвторPeни (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 15:48



Ами аз опивах 3 месеца но не стана.
След около 4-5 месеца пих отново ......
Абе според температурния метод имам овулация ама .. не става направо ми писна вече !! :(



Тема Re: Стимулиране на овулациятанови [re: Peни]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 16:25



И аз имам според температурния, но нещо вече се обърках много и не се ориентирам кога е и дали е.
Рени, двуфазна ли ти е темп.?
Как ти е точно?
Мойта е двуфазна, но и през първата част, когато е под 37 пак ми се вижда висока- върти се все около 36,8-36,9. Въобще не пада по надолу??!!!
Не разбирам нищо вече!!



Тема Re: Стимулиране на овулациятанови [re: V.]  
Автор Унa (нетитулована)
Публикувано09.05.02 16:32



Обясни ми, моля, какво значи двуфазна температура. На мен сега ми предстоят два месеца мерене, да знам за какво става въпрос.

Мерси



Тема Re: и азнови [re: V.]  
АвторПeпe (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 16:36



И аз бях така, докато пиех хапчетата. Дори и сега понякога ми се случва. Ето например трябваше да ми дойде вчера, а темп. е 36.8. Ама не ми идва. Вече ще се побъркам от цифри и температури. Уж ми е редовен цикъла.



Тема Двуфазнанови [re: Унa]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 16:44



Двуфазна температура
Ако да речем, че цикъла ти е стандартен, от 28 дни, почваш да мериш от първия ден като ти дойде. Това е и първия ден на цикала. Температурата в периода 1-14 ден на цикала се движи винаги под 37.
1-14 е малко условно и като по учебник, така че това не е толкова важно.
Във втората половна от цикъла темпиратурата се покачва над 37. Това значи, че овулацията е вече минала. Над 37 се задържа до идването на мензиса.
Ако настъпи оплождане (дай Боже) остава над 37 до 3-ия месец.
Ако имош още въпроси-питай
Ако мога ще ти отговоря на драго сърце!!!
До скоро



Тема Re: и азнови [re: Пeпe]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 16:50



Направи си един тест, за всеки случай!!!
Аз не бих издържала и не мога да чакам до закъснението. Правя си тест и естествено се разочаровам....
...и пак мензис...
Все пак ти закъснява!!! Аз си мечтая за това!! Поне така има надежда!!!
Стискам палци



Тема Re: и азнови [re: Пeпe]  
АвторPeни (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 16:52



V. моята температура е двуфазна - от 1 до 15, 16 ден е около 36,6 - 36,8 , а след това 37 - 37,3. Не знам дал е нормално ?!?



Тема Re: Все пакнови [re: V.]  
АвторПeпe (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 17:27



ми закъснява, да. Ама 1 ден. НИщо работа, ама пак ще се разочаровам сигурно. Не ме болят гърдите, само леко ме свива стомаха като преди да ми дойде. Абе омръзна ми това чакане, вече толкова много време. Така че не смея и да си помисля даже да стигам до тестовете. Благодаря за подкрепата все пак.



Тема Re: Двуфазнанови [re: V.]  
Автор Унa (нетитулована)
Публикувано09.05.02 17:33



А това значи ли че има еднофазна и какво представлява тя? До сега за овулацията бях чувала само описаната от теб схема, без да знам колко фази има тя... :)

Редактирано от Унa на 09.05.02 17:34.



Тема Re: Стимулиране на овулациятанови [re: Пeпe]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано09.05.02 19:57



Mili momicheta, na wsiaka do edna pozelavam da stanete majcheta!
Az malko se strahuwam da davam saveti, zastoto snaia , che vsiaka edna ot vas e mnogo chuvstwitelna, no za klostilbegita ne mozah da se sdarza.
Az sam zabremeniavala s klostilbegit, predi 10 godini, i rodih edno sladko momchence. Sega e weche goliam maz, no iskam da kaza, che efekt imashe! Samo che - pie se samo pod lekarski kontrol/zadalzitelno/, i nikoga na svoia glava!
Pozelavam vi otnowo uspehi, i ne se otchaivaite - pri vsiaka edna malkoto choveche ste doide. Vaorazete se s tarpenie, i dano da e po-skoro!



Тема Re: Стимулиране на овулациятанови [re: Пaлмиpa]  
АвторПeпe (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 07:53



Здравей, Палмира. Аз съм пила Клостилбегит само и единствено по лекарско предписание. Чувала съм, че дори с това лекарство стимулирали овулация при оплождане ин витро. Явно обаче има нещо, защото доста момичета го пият без резултат. Вярно е, че ми нормализира цикъла, появи се овулацията, но не забременях. Ти на кой месец забременя, докато го пиеше. Аз пиех 3 месеца.



Тема Ренинови [re: Peни]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 08:36



Темпиратурата ти е повече от идеална!
Въобще не се притеснявай. Следи следното:
Няколко дни преди да се вдигне над 37, пада и стига една най-ниска точка.
Това е овулацията. Два дни по-късно се вдига и надвишава 37.
Много рядко се среща едно нещо-казва се синдром на липсваща овулация, което значи, че дори и температурата да е добра, да е двуфазна, което е признак, че има овулация, при този синдром овулация липсва.
В и-нет бях чела за това, но не помня къде!



Тема Re: Двуфазнанови [re: Унa]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 08:39



Да може да е еднофазна, но това значи ,че няма овулация.
Според тимпературния метод де.



Тема Re: Стимулиране на овулациятанови [re: Пeпe]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 08:47



Палмира, благодаря ти за хубавите думи и позволявам си от името на всички момичета!!
Наистина имаме нужда от такива, като теб, добри хора, които разбират какво значи да искаш да бъдеш майка!!!
Също ти благодаря, за това че ни обнадежди за клостилбегита!
Аз също мисля, че това лекарство действа, макар че при мен още не , де , на въпреки това вярвам че действа!!
Палмира, посещавай ни от време на време!!
До скоро, и доно ние да почнем да Ви посещаваме!!



Тема Re: Стимулиране на овулациятанови [re: Пeпe]  
Авторпaлмиpa (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 12:01



Неприятно ми , че ще ви разочаровам, но аз забременях веднага, още първия път като го пих. Аз не казвам , че това е панацея за всички случай , просто исках да знаете, че лекарството е добро, и може да се достигне до бременност с него. Разбира се под лекарски контрол.
Не се отчайвайте, успех на всички ви.



Тема Re: Стимулиране на овулациятанови [re: V.]  
Автор Margo (queen)
Публикувано10.05.02 12:03



Ами то и моята темп. е същата - уж двуфазна, ама висока в първата фаза.
Вече имам чувството, че и лекарката ми не знае имам ли овулация или не....На теб какво ти казаха за тази температура- имаш или не?
Последният месец ми предписа Клостилбегит - темп.бяха без промяна. Не ми е ясно как го пиете това (и то по няколко месеца)??? Аз имах чувството, че яйчниците ми са станали като футболни топки и едвам се влачех 3 дни преди да ми се покачи темп..Но от писаното тук разбирам, че това май е само мой проблем- явно на мен не ми понася (а явно и не действа, тъй като сутринта темп. ми беше паднала и днес ще ми дойде....)Както и да е, не бих го пила пак , пък и вече ми писна

Привет на всички, и, моля, ако някой е имал подобни проблеми, да сподели!

Чао и късмет



Тема Re: Стимулиране на овулациятанови [re: V.]  
Авторпaлмиpa (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 12:06



Няма жена решила се да има дете, да не е преминала през огън и вода , и пак ще го има. Напук на природата , и благодарение на напредъка на медицината, все по-малко ще са майките , искащи, а останали без детенце.
Сигурна съм, че вашите лекари си разбират добре от работата, и при всяка една от вас скоро ще се сбъдне мечтата.
Пожелавам ви най - скорошно прескачане в клуб "бъдещи майки".



Тема Re: Двуфазнанови [re: V.]  
Автор Унa (нетитулована)
Публикувано10.05.02 15:04



Разбрах, благодаря :-)



Тема Re: Стимулиране на овулациятанови [re: пaлмиpa]  
АвторPeни (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 16:48



Здравейте отново :-)
Може ли някой да каже колко време може да се пие Клостилбегит ??? Трябва ли да се правят почивки ?
Благодаря Ви! :)



Тема Re: Стимулиране на овулациятанови [re: Peни]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 16:56



Здрасти,
Може да се пие не повече от 5-6, най-много 7 месеца и задължително се правят почивки. Но в никакъв случай не го пий на своя глава, трябва лекар да ти го предпише.
До скоро



Тема Re: Стимулиране на овулациятанови [re: V.]  
АвторPeни (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 18:30



Да лекар ми го изписа - три месеца .
Ама не стана :(
Та за това питам дали мога пак да го пия ?



Тема Re: Стимулиране на овулациятанови [re: Peни]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 18:36



Аз мисля, че може , но за всеки случай питай пак лекаря си.
Успех!



Тема Re: Стимулиране на овулациятанови [re: V.]  
АвторPeни (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 18:50



ОК! Мерси. Ще питам разбира се :)))



Тема glupostiнови [re: V.]  
АвторDid (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 22:38



nadejda, po-gadno e - edin pyt mi zakysnia 5 dni posle plakah kato mi doide - oshte po-gadno e!



Тема Re: Clomiphene /Clomid/нови [re: mery_]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 07:59



Аз пия точно това, но нищо не разбрах
Кломифен и Клостилбегит е едно и също лекарство , но на различни фирми:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.