Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:08 28.09.24 
Култура и изкуство
   >> Приказки
*Кратък преглед

Тема Приказки от Андерсеннови  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано17.01.05 16:04



Привет!
Къде мога да намеря приказки от Андерсен, но не от най-популярните- "Снежната царица", "Малката русалка", "Цветята на малката Ида", "Храбрият оловен войник" и т.н. Тези вече ги имаме, иска ми се да прочета някои по-неизвестни. А пък ако могат да се свалят от Интернет - още по-добре.



Тема Re: Приказки от Андерсеннови [re: River_]  
Автор xanadu (витиеват)
Публикувано24.02.05 12:38



Виж тук: http://bezmonitor.com/texts.htm#grim, можеш да откриеш много интересни неща

Veni, vidi, vici


Тема Re: Приказки от Андерсеннови [re: xanadu]  
Автор izmislitca (just enjoy)
Публикувано11.03.05 13:39



Наистина има много хубави неща. 10х.





Редактирано от izmislitca на 11.03.05 13:39.



Тема Re: Приказки от Андерсеннови [re: izmislitca]  
Автор Eowyn_ (роханска лейди)
Публикувано05.04.05 22:37



Много по-добре би било да си ги купите. За съжаление единственото издание на приказки на Андерсен, за което се сещам че го има в България е на английски- Andersen's fairy tales. Но наистина си заслужава, можеш да прочетеш приказки за които дори не си чувала. Обаче продължават да си бъдат на дру език а превода в порцеса на разказване е малко изморителен.

Спомням си една книжка от моето детство с приказки на Андерсен. В нея бяха включени Дивите лебеди, Оле затвори очички, Храбрият оловен войник, Червените обувки, Розата елф, Грозното патенце... но за съжаление тези прекрасни книги вече не ги преиздават.

...пиши нещо де, пиши пиши пиши пиши!


Тема Re: Приказки от Андерсеннови [re: River_]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 18:16



http://www.slovo.bg/



Тема Има "Събрани приказки" на Андерсен [re: River_]  
Автор Beнaбили (4-18)
Публикувано09.04.05 22:54



или нещо такова.
В 3 тома, мисля че няма липсващи. С намирането им обаче може да е проблем - напоследък навсякъде виждам само 2 и 3 том, а не съм мяркала 1-ви....

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.