Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:33 27.04.24 
Култура и изкуство
   >> Приказки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Хари Потър -нови  
Автор wasteLAND (pensive)
Публикувано18.06.01 11:50



вледеняващо истинска приказка.
Вече седмица сънувам приказни сънища. Усещането, след като прочетеш книгата е приятно дълбоко и продължително. В съзнанинето ми непрекъснато изплуват моменти, върху които продължавам да разсъждавам и се усмихвам, усмихвам... Впечатленията се наслагват и доизграждат все още.
Струва ми се, че тази книга не е напълно детска... Или все още ми се мечтае и вярва в ИСТИНАТА на приказката....


Успяхте ли да я прочетете?
Любопитно ми е как ви подейства?



Тема Re: Хари Потър -нови [re: wasteLAND]  
Автор Cy (минаващ)
Публикувано18.06.01 12:33



книжката е страхотна и си е супер истинска- не е като разните мъгълски писаници :))



Тема Re: Хари Потър -нови [re: Cy]  
Автор wasteLAND (pensive)
Публикувано18.06.01 14:43



Добре, че мъгълите слабо ни разбират, пък и рядко ни виждат - с други думи можем да разчитаме, на това че можем свободно да размахваме магическите си пръчки;)))



Тема Re: Хари Потър -нови [re: wasteLAND]  
Автор virtualna (самодива)
Публикувано18.06.01 22:38



Това е невероятна книга /имам предвид и двете като цяло/!!! След като я прочетох, няколко дни ми беше едно такова никакво, че вече я "няма", т.е. съм я свършила! Наистина е нещо уникално!!!
Абсолютно сте прави, че е прекалено истинска - имах чувството, че съм там /в замъка/ и преживявам всички с героите!
Ама и това "мъгъли" - страхотно измислено, нали?
Чакам третата книга - има ли я вече на пазара?

Аз знам, че нищо не знам!!!


Тема Re: Хари Потър - [re: wasteLAND]  
Автор Бeзcъннa (студена)
Публикувано18.06.01 23:33



Бях учудена как една детска книга може да стане толкова бързо световно известна. Откакто я прочетох, вече знам! Доброто, заложено у всеки от нас, има нужда да бъде показвано, подарявано - преодолявайки различията и студенината в околния свят. Не зная дали децата биха я осъзнали напълно... Една приказка за възрастни - като доказателство, че има смисъл да бъдем себе си, да мечтаем, да летим.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
A smile, a tear, a hope, a fear -
just me...


Тема Точнонови [re: virtualna]  
Автор wasteLAND (pensive)
Публикувано19.06.01 09:12



това трябва да направим - да запазим усещането за истинност и приказка в едно и да го приложим спрямо възможностите си.
Сигурна съм, че може да се живее и така:)))

Като че ли, още не е излязла третата книга на български.



Тема Re: Хари Потър -нови [re: Бeзcъннa]  
Автор wasteLAND (pensive)
Публикувано19.06.01 09:25




да му мислят тези, които не са си научили магиите....



Тема Лекичко да пусна...нови [re: wasteLAND]  
Автор Яceн *;o) (ентусиаст)
Публикувано19.06.01 13:10



... едно инфо. За Х.П. има общо 4 книги.
Ако ви интересува първите 3 можете да намерите на

.
Но са на английски!

P.S. Имам и 4-тата, но не съм я качил още...



Тема Re: Лекичко да пусна...нови [re: Яceн *;o)]  
Автор wasteLAND (pensive)
Публикувано19.06.01 13:48



Ха, как тайничко си действал зад гърба на всички ни!

Следва заклинание за син огън ...........................
.....................................................?46384385........................наощгжнгсщгжъгн
гжоадгоаяджгфагж.........................................рлотхвот840783093679084ъпл и т.н.




Тема Един интересен линкнови [re: wasteLAND]  
Автор Firefly (слънчева)
Публикувано19.06.01 16:18



Страхотна книга, наистина ме накара да се почувствам приятно , странно, интересно...
Споделям всички усещания, които описвате преди мен. Чакам с нетърпение новите части- написани са 4, преведени- 2, но сега превеждат третата. Авторката е заявила, че ще напише общо 7 книги.
Нямам търпение, наистина.
Радвам се, че в нашето съвремие имаме възможност да сме свидетели на такава изключителна детска (и май не съвсем само детска) литература.
На всички вас искам да ви дам линка за сайта на Хари Потър. Още не съм го пребродила съвсем...
Елате и вие!



И ако животът е един антракт,
безсмислен е актьорският ни опит...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.