Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:46 25.04.24 
Горещи теми
   >> Престъпност
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Енергийна ефективност - ефективна измама!  
Автор Raymen ()
Публикувано01.05.10 19:24



Амбицирах се да напиша това мнение по повод тази -->

<-- статия и да предупредя съгражданите си до какво може да доведе едно добро намерение!
Енергийна ефективност - велика илюзия, евросубсидия - лапачка за чиновници от държавната администрация. Полза за гражданините софиянци и данъкоплатци - никаква!
Всичко това е поредния фарс и опит да измъкнат парите Ви и да спечелят на Ваш гръб. В случай, че не знаете защо ще Ви разкажа от опит, но първо едно уточнение относно понятието "Енергийна ефективност": това е процес при който се постига не само оптимизиране на разходите, но се щади и околната среда и се ползват алтернативни източници на енергия.
Уви, това не е действителността в България! За щастие повечето хора са благоразумни и изобщо не се занимават с модерните предложения на кмета на община Красно село (това съм го написал във връзка със статията от горната препратка към интернет страница с негово интервю), и с право!

Цялата схема е една огромна измама. Защо ли? - биха попитали някои... Значи одисеята ми започна миналата година - като млад и активен българин, който щади природата и е загрижен за подобряването на имотното си състояние и намаляването на разходите, реших да санирам апартамента си с програмата Енергийна ефективност. Направих проучване, посетих сума ти фирми и банки докато намеря подходящите изпълнители и инвестирах в дългоочакваното саниране на моя апартамент. Каква беше изненадата ми обаче, след кратката наслада на така добре изолирания ми апартамент с два нови климатика клас А, нова ал. дограма и т.н. след приключването на проекта .... ами сметките ми се покачиха.... познайте защо :)
В блока в който живея имаме парно, следователно сме обвързани с Топлофикация - София АД и няма отърване от този държавно-попечителски рекет. Значи спрях си парното и се оказа, че докато съм жив и докато живея в този апартамент трябва да плащам за "сградна инсталация" - загубите на топлоенергия на блока се разпределят "равномерно" между живущите, само че тия дето сас с включено парно и дебели сметки плащат минимална сг. инсталация, а аз с новия саниран и енергоефективен апартамент не ползващ парно плащам месечно над 40 лева за това, че не ползвам услугата на Топлофикация и за това, че съм инвестирал над 8000лв. в проект за саниране по програмата за Енергийна ефективност! Няма измъкване, Параграф 22. Дори не мога да се откажа от договора си с Топлофиклация, не мога да изместя и инсталацията им, въпреки че им предложих да изкарам тръбите им извън имота си. Хора, мислете преди да ви убедят в извънземната полза от Енергийна ефективност!



Тема Re: Енергийна ефективност - ефективна измама!нови [re: Raymen]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано25.11.10 21:04



Независимо,че темата ти е отдавна сега попаднах на нея.
Живея в панелен блок.Направих топлоизолация на външните стени(25 мм.стиропор) и към стълбището (4 мм. стиропор).Сложих на радиаторите(смених панелните с алуминиеви) термовентили.Зад радиаторите сложих изолиращо фолио с допълнителна топлоизолация.Купих си климатик за стаята където съм обикновенно.
Сложих PVC дограма.Подовете са с ламиниран паркет(първи етаж) с топлоизолираща подложка.Смених входната врата с метална с пълнеж от стиропор.Уплътних я към касата със силикон.
Като резултат разходите ми за отоплениеза спаднаха с около 25%.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.