Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:06 20.04.24 
Горещи теми
   >> Престъпност
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Трябва ли полицаите да са въоръжени?  
Автор Sargon lll ()
Публикувано23.05.06 22:23



Често се питам дали куките трябва да носят патлаци. Все повече се убеждавам, че отговорът е "НЕ". Ето основните мотиви за подобна позиция:

1. Те използват изключително рядко пистолет. Тогава улучват или не когото трябва(случаен човек с лош късмет), или в по-добрия случай - прострелват себе си. Каквото и да се случи, не е приятно и е свързано с разходи, които се плащат от нас - наистина работещите.

2. Често пъти полицаите биват бити. Понякога това може би става дори с личния им пистолет. Последният, след побоя, понякога изчезва. И, се използва от хора с престъпни наклонности, далеч не само срещу органите на реда.

Е, как мислите - трябва ли нашите полицайчета да носят огнестрелно оръжие?



Тема Re: Трябва ли полицаите да са въоръжени?нови [re: Sargon lll]  
Автор enerdji_67 (ядосана)
Публикувано28.05.06 11:31



Прав си на 100%.Не им трябва!Ползват си оръжието да се фукат по кръчмите,разпасани като дерибеи,докато си пият ракията.Жалка картинка!Ти да си чул полицай,благодарение на оръжието си да е предотвратил престъпление?!Имат си помощни средства,те им стигат.



Тема Re: Трябва ли полицаите да са въоръжени?нови [re: Sargon lll]  
Авторmvr (Нерегистриран)
Публикувано01.06.06 12:00



май много не ти са ясни нещата
полицаите нямат ли деца?
представи си че някой е насочил пистолет срещу теб кво правиш?
а отгоре на това ако някой те нападне с тояга ти нямаш право да стреляш защото в последствие ти си виновен и повечето полицай предпочитат да ядат бой отколкото да млезат в затвора и да няма кой да им храни децата

запознай се малко с българската нормативна база и после пиши глупости.
толкова заловени престъпници с незаконно оръжие и пуснати на свобода от съдиите



Тема Re: Трябва ли полицаите да са въоръжени?нови [re: Sargon lll]  
АвторЛeни (Нерегистриран)
Публикувано03.06.06 08:35



Аз съм съпруга на полицай.Трябва да носят оръжие.Ето,прочети какво пише в "Иде ли" една друга съпруга на полицай:
Уважаеми Г-н Петканов,

Пиша и почти съм сигурна,че написанато от мен няма да бъде прочетено от никого,но съм длъжна поне да пиша,след като друго не мога да направя.

Казвам се Ели Красимирова Захариева.Съпруга съм на разстреляният на 13.11.2005г. в гр.Перник Николай Тодоров Захариев.Съпругът ми бе убит,след като пет минути преди това ми каза по телефона,че се прибира в къщи.Каква е причината - това трябва да установят компетентните органи.Знам че се изисква време за това.След консултация с адвокати ми бе обяснено,че аз не мога да заведа дело срещу убиецът на съпруга си Идаки Николов.Първо трябвало да бъде обвинен.Аз съм икономист по професия.Работя като данъчен инспектор.Сблъсквала съм се само с данъчните закони в България.Но мисля,че след като е застрелян човек,има свидетели и очевидци,убиецът е избягал и в последствие е заловен,то този човек няма право да се разхожда свободно.А той се разхожда из улиците на гр.Перник. 24 часа след като е задържан е освободен от Окръжен съд в гр.Перник срущу 2000,00лв гаранция.На 23.11.2005г.Апелативен съд гр.София е потвърдил гаранцията и Идаки Николов на практика е свободен.

Нито го знам този човек,нито го познавам. Много пари казват имал,свързан с Васил Божков бил и т.н.Не ме интересува нищо от това.Питам само: Това ли означава правова държава,или аз съвсем нищо не проумявам?Да тръгна по инстанциите и аз да предлагам пари ли?На следователката,на прокурора,на съдиите?Така ли работи съдебната система в България?Съпругът ми работеше като надзирател в Централния софийски затвор.За първи път съжалявам,че никога не ходеше с оръжие,освен когато служебните му ангажименти налагаха това.И във въпросната вечер не е бил с оръжие.Беше добър човек,не е сторил никому нищо лошо.И какво стана на практика?Убит е от някакъв /не знам с каква дума да го нарека,все ще е неподходяща/ от упор.Убиецът бяга,крие се,залавят го и го пускат срещу 2000,00лв.гаранция.Това ли е съдебната система в България?Едва ли ще получа отговор на всичките тези въпроси.Но съм длъжна да ги задам поне.Ще го направя и в публичното пространство.Съпругът ми заслужава поне това,след като не може да получи справедливост заради пошлата и корумпирана съдебна система.

С уважение:Е.Захариева



Тема това е от сайта на МВРнови [re: Лeни]  
Авторoh (Нерегистриран)
Публикувано07.06.06 11:39



За по-малко от денонощие в гр.Перник е задържан 41-годишен мъж, извършител на убийство

В резултат на бързите и професионални действия на служителите от региналната дирекция извършителят е задържан

Сигнал за убийство е подаден в дежурната част на РДВР - Перник на 13 ноември около 22 часа. Съобщено, е че в кафе-аперитив “Тропикана”, намиращо се на ул. “Софийско шосе” в града има прострелян човек.
Пристигналата на място следствено-оперативна група е установила, че е прострелян и починал Н.Т /41/ от гр. Перник, работещ като охранител към Съдебна полиция в Софийския централен затвор. Извършителят на деянието И.Н. /39/ от гр. Перник напуснал местопроизшествието със собствения си автомобил “Фиат типо” и се укрил. Установено е, че двамата са се познавали отдавна и са седяли на една маса в заведението, черпейки се с алкохол. Около 22,00 ч. са се скарали, при което е бил произведен изстрел и Н.Т. е починал на място.
Служителите на регионалната дирекция са предприели незабавни оперативно-издирвателни действия за издирването на извършителя и автомобила му, като са ги обявили за общодържавно издирване.
В резултат на професионалните и координирани действия на полицаи от сектор “Криминална полиция” при РДВР- Перник и сформираната група за задържане, в която пряко са участвали гл.серж.Захари Василев, ст.л-т Славчо Станиславов и мл.л-т Мартин Христов са установили, че И.Н. се намира в гр. София, в района на “Софияленд” и около 14 часа на 14 ноември същият е склонен да се предаде заедно с автомобила си.
Намерено е и оръжието на престъплението – законно притежаван пистолет “Берета”, който е иззет от органите на реда. Извършени са необходимите процесуално-следствени действия и 39-годишният мъж е задържан в ареста на регионалната дирекция с полицейска мярка за 24 часа.
Работата по образуваното следствено дело продължава.

съчувствам на жената, наистина не може да направи много, всичко е в ръцете на прокуратурата - дали те искат да си свършат работата...

ужас



Тема Re: това е от сайта на МВРнови [re: oh]  
АвторCpaм (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 17:15



Условна присъда за убиец на полицай
16.05.2007 16:31


Три години условно лишаване от свобода с 5-годишен изпитателен срок постанови Пернишкият окръжен съд на Идаки Николов /41 г./ за убийството на полицая от Софийския затвор Николай Захариев.

Трагичният инцидент станал на 13 ноември 2005 г. в кафене "Тропикана" на ул. "Софийско шосе" в Перник.

Идаки и Николай пиели бира на две съседни маси в заведението. Между Николов и негов приятел възникнал скандал. Николай се намесил, за да предотврати разпрата. В същия момент Идаки извадил пистолет и стрелял срещу полицая. Изстрелът бил фатален, улучил полицая в корема и Николай починал на място.

Извършителят избягал от местопрестъплението и бил задържан ден по-късно в столицата.



Тема Re: Трябва ли полицаите да са въоръжени?нови [re: Sargon lll]  
АвторEx (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 22:41



И аз съм за не.



Тема offtopicнови [re: Sargon lll]  
Авторlamar (Нерегистриран)
Публикувано01.07.07 00:26



хей лайно, преди време те питах, ама ти се ската - баща ти още ли го чукат за пари? или остаре и ти го замести? или бърза, та замести човекот преди да са му хептен разпрали дирникот магалете?





Тема Re: това е от сайта на МВРнови [re: Cpaм]  
Авторinkognito (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 20:44



bulgarskite milicioneri zaduljitelno trea imat orujie,inache nema da ima s kakvo da ubivat decata i starcite v bulgatria,ako sprat da go praviat poslednite niama da izbiagat ot bulgaria,i taka ste namliat shansovete si za oceliavane,a tuk gi debnata mnogo opasnosti cigani,chengeta narkomani ....




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.