Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 26.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Президентски избори
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Законопроектнови  
АвторSkalata (Нерегистриран)
Публикувано19.11.01 20:52



Абе гледах новините по телевизията и като видях разпределението на гласовете по възрастови групи ми хрумна идеята да се внесе в парламента законопроект за забрана на гласуването на хора над 60 години. Не може така онази част от населението, лежаща на гърба на хората, които по цял ден се блъскат за жълти стотинки и плащат шибаните им пенсии да определя съдбата на цялата страна...
Така де... Това нашто никаде го нема...Цар - премиер, Президент - комунист.
Предполагам че като ако гледам от позицията на живеещ в нормална страна и печелещ нормални пари (най-добре на друг континент, но може и някъде в Западна Европа) би ми изглеждало дори и смешно...
Bye bye



Тема Re: Законопроектнови [re: Skalata]  
Авторshaza (Нерегистриран)
Публикувано19.11.01 21:18



Ако живеех на друг континент или поне в Западна Европа щеше да ми е смешно, но понеже живея тук ми се плаче. Трагично е, че не само възрастни и неграмотни са гласували за другаря Първанов ами и млади и образовани. Ето това не мога да го разбера - от възпитанието ли е или е вродено?



Тема Re: Законопроектнови [re: Skalata]  
АвторEфpeйтopa (Нерегистриран)
Публикувано19.11.01 21:32



Абре талибанче неграмотно.../или така ти отърва да говориш/....това е върха на глупоста ти.
Че ти ли плащаш на тези хора пенсиите бре?????????Хората по 25-30-40 години са работили и са си плащали осигуровките,парите от които отидоха за твоето учене/макар, че май са отишли на вятъра/...за твоето здравеопазване и какво ли не още.Ако тези хора останат такива като теб да ги хранят...по добре да ходят направо в гробищата.
Аман от малоумници и талибани!



Тема Re: Законопроектнови [re: Eфpeйтopa]  
Автор ToViDebne (spy N1)
Публикувано19.11.01 21:36



ефрейотре,тука нещо си с грешка.
социалната осигуровка не отива за образование,а за въпросната социална осигуровка,която ти споменаваш,комунистите я изнесоха



Тема Re: Законопроектнови [re: Skalata]  
Автор3лoдeй (Нерегистриран)
Публикувано19.11.01 21:43



Какви ги приказваш бе, забрана за гласуване на пенсионерите, които и без това получават пенсиите си от от теб?!! Пълни глупости са това - разстрел за тия пенсионери, особено за гласувалите за Първанов - хем ще си спестиш разходите по пенсиите им, хем правилният избор на политиците не е застрашен!
А после да се изправят на стената, или бутнат от Skalata всички останали дето не са съгласни с теб - цигани, евреи, необразовани, както и интелектуалци, които са сгрешили бюлетината.
Но какво да се прави? Сам си виновен, ако се беше сетил малко преди изборите досега да ги бяха разстреляли радетелите на чистите изборни победи и противниците на "монархо-комунизма", "простия български народ" и т.н.



Тема Re: Законопроектнови [re: ToViDebne]  
АвторEфpeйтopa (Нерегистриран)
Публикувано19.11.01 21:46



Не съм в грешка...не си мисли ,че светът на осигуровките е от 12 години...А тези хора тогава са работили.Ако не си твърде млад,ще си спомниш,че при затруднения се правеха какви ли не корекции,с укази,постановление и промени на бюджета...та да има пари за всичко.За тези пари говоря.....А че изнесоха...изнесоха,но други пари...тези просто ние всички си ги изпапкахме,а после ни помогна и инфлацията.



Тема Re: ToViDebne e върхът!нови [re: ToViDebne]  
АвторПълeн Глyпak (Нерегистриран)
Публикувано19.11.01 21:58



Благодаря ти, драги! Ти най-сетне разкри една от големите загадки на историята - какво е станало със социалните осигуровки на българите?
Знаех си аз, че комунягите нещо са направили с тях, ама не бях сигурен дали са ги профукали по курви или са ги скрили в буркани в градинката около Паметника на съветската армия.
Но не можех да си представя, че са ги изнесли - как ще им стигне акълът на тия прости комунисти, да ги натоварят социалните осигуровки по коли, куфари и денкове и да ги изнесат. А ако ми кажеш къде са ги изнесли - в Америка или Западне Европа, поне да отида да си потърся моята - белким ме припознае!!



Тема Re: ToViDebne e върхът!нови [re: Пълeн Глyпak]  
Автор ToViDebne (spy N1)
Публикувано19.11.01 22:06



без да мислиш,че се заяждам
специално за теб,можеш да ми казваш и другарю,не драги,че така си мисля,че ме сваляш
само от това ти изказване не мога да разбера дали се правиш на проЗ,или наистина си такъв
--------------
поздрави
btw:ника ти е напълно в тон с изказването

Редактирано от ToViDebne на 19.11.01 22:07.



Тема Re: Законопроектнови [re: Eфpeйтopa]  
Автор ГPAOBEЦA ((надничащ))
Публикувано19.11.01 22:37



Ефрейторе,знам че най-малко тук е мястото да се откриваш,но все пак!
Въпросът ми е следният,ти като производител от 13 години кажи ни ,ама честно,през кои от тези години ти бе най-спокойно за работа...

И второ,не ми изглеждаш наивен - мислиш ли че при Симеончо и сие бизнеса ти ще има развитие...,ще издържиш ли на официалните данъци и контролът от страна на властоимеещите?

...Или ти по природа си оптимист



Тема Re: Законопроектнови [re: ГPAOBEЦA]  
АвторEфpeйтopa (Нерегистриран)
Публикувано19.11.01 22:53



Е с тебе ми е драго да си говоря.
Сега първо....Честно казано...най добре беше през 89 -91....ерата на дефицита.
Куц кон на цената на арабски жребец можеше да продадеш...щото примерно беше само той на пазара....После тръгна добре в периода 92-93...и най-интересното....работниците ми и аз самият бяхме най добре през периода на хиперинфлацията....защото изнасях...и влизаха в сметката ми долари и марки. Вътрешния пазар в този период беше супер,защото в такъв период народа бърза да похарчи левчетата които днес е получил,за да не станат те стотинки утре.
След това тръгна за кратко и в периода...97 пролетта...та до 98...И от там нататък...пълен срив на пазара...и продължава, въпреки обещанията на лъжливото царче.Добре ,че си имах партньори и пазар на запад...90 % е за там.Иначе ,както много други фирми да бях пуснал кепенците.
А за наивноста...може някои и да изкараме зимата...ама други????
Някъде другаде вече дадох прогнози...скоро / до година-година и половина/...нови парламентарни избори...СДС и БСП по около 30%...останалите между ДПС,Евролеви,Гергьовден-ВМРО...и евентуално НДСВ..ако влязат изобщо.
И чак тогава можем да говорим за корективи....никой да не може да налага абсолютна власт в тази ошушкана държава.
А си имам и собствена теория ,за това дали ни трябва повече от това което сме сега...и закъде сме се забързали,за Евросъюза става дума.
Ако имаш още питания...за един граовец...винаги съм на линия!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.