Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:05 26.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Президентски избори
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Смахнати са всички а ДРУГИТЕ ги няма...нови  
АвторMilena-Heller (Нерегистриран)
Публикувано19.11.01 22:04



Този откъс от песента на Милена доста добре подхожда за обстановката в страната. В случай че не харесвате БГ рок ще ви предложа друга аналогия - Параграф 22. Пенсионерите + безработните искат (с право) по-високи социални разходи от държата и си избраха Симеончо, а след това и Първанчо. Респективно държавата увеличава преките и още по-вече непреките данъци, което предполага по-голяма тежест за активната част от нацията. Голям процент от тези хора (предимно млади) си стягат куфара или се подготвят за това и поемат към границата. Тези които по-една или друга причина са останали се опитват да избегнат голяма част от данъците чрез преминаване към сенчестата икономика. Големия дял на мафиотите в икономиката предполага процъфтяваща корупция във всяка една държавна институция. Като цяло бюджетните приходи спадат, за пенсионерите и безработните няма пари. За тези които не са избягали и не са мафиоти става още по-тежко. И хората вече не верват. И Симеончо хваща пътя за Мадрид, неговите министри за западна европа, Първанчо започва да пише книга за най-новата история на България, а хората които остават започват от същото положение както беше 1997 год. Само че ДРУГИТЕ ги няма те са .... далеч напред.



Тема Re: Смахнати са всички а ДРУГИТЕ ги няма...нови [re: Milena-Heller]  
АвторKurt Engle (Нерегистриран)
Публикувано19.11.01 22:24



Така си е ... така си е...



Тема Re: Смахнати са всички а ДРУГИТЕ ги няма...нови [re: Milena-Heller]  
Авторnickolay (Нерегистриран)
Публикувано19.11.01 22:27



Аз съм един от тия дето съм все още тука и вероятно тук ще си остана,
защото вече съм на 40.

При все това работя от 1988 досега, без да съм бил безработен или да съм
използувал връзки за да си намеря работа.

Няма как да не съм в сенчестата икономика, защото ако легализирам заплатата си, ще ми вземат половината под формата на данъци и социални осигуровки !

Съгласен съм с Вас и не искам да издържам тази паплач от комунисти и тъпанари !



Тема Re: Смахнати са всички а ДРУГИТЕ ги няма... [re: Milena-Heller]  
Автор ГPAOBEЦA ((надничащ))
Публикувано19.11.01 22:27



...А в България ще останат само вЕрващите....




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.