Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:42 24.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Президентски избори
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Защо Царят подкрепи Петър Стоянов  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано03.11.01 15:56



Живея в България и ще продължавам да живея тук. Гласувам винаги, когато според мен има поне малка надежда изборът ми да има значение. Гласувах за НДСВ. Преди това за СДС - няколко пъти. Защо царят подкрепи ПС. Мисля, че не от симпатия. Струва ми се, че единствената цел на тази подкрепа е ПЕТЪР СТОЯНОВ ДА НЕ СПЕЧЕЛИ ИЗБОРИТЕ. Може би изглежда абсурдно. На мен ми се струва интелигентно. Издигането на катдидат на НДСВ би обрал всички негативи на невъзможността за три месеца да се ПОЧУВСТВА резултата от работата на правителството, би консолидирало недоволните и най-вече парамафиотските структури и купените от тях медии. Не си спомням правителство през последните 12 години, страдащо от толкова масиран медиен дискомфорт като настоящето. Просто наблюдавам. Мисля че подкрепата на НДСВ за Стоянов реално отне възможността за втори мандат на все още президента. И даде старт на Богомил Бонев. Не знам дали за добро. Но все се надявам, че е за по-добро.



Тема Re: Защо Царят подкрепи Петър Стояновнови [re: Haблюдaтeл]  
Авторarste (Нерегистриран)
Публикувано03.11.01 17:02



Царския ход е доста по-хитър....
Колкото и да не ми се нрави,Петър Стоянов е с най-големи шансове а от друга страна след стоте дни управление и провеждане на непопулярни мерки на политическа реформа се забелязва спад в рейтинга на НДСВ и на самият премиер.Така че една самостоятелня кандидатура издигната и пряко подкрепена от царя и противопоставена на Стоянов на първо място щеше да стегне сините редици,Костов и сие щяха да изкарат отново сините талибани и да търсят някакъв реванш за парламентарните избори и резултатът от подобен двубой е трудно предсказуем.Царят много добре разбира че загуба на президенски избори само сто дни след парламентарните щеше да се изтълкува многозначно на запад.Избирайки този ход,а именно подкрепа на Стоянов без пряко да се ангажира с предизборната му кампания царя просто изигра един много силен ход



Тема Съгласен съм и с двама ви, но имам добавканови [re: arste]  
Авторkyky (Нерегистриран)
Публикувано03.11.01 17:35



Както във всеки алгоритъм, и в политиката има възможност за два изхода. Единият е PS да спечели, а другият е да загуби (което не е невъзможно). Ако PS загуби въпреки царската подкрепа, негативите ще се прехвърлят върху СДС - хората ще си кажат: "Въпреки царската подкрепа се осраха и този път... Това е, защото злонамерено, в ущърб на България, минираха пътя на царското правителство, като му изпразниха резерва и не вдигнаха напращелите по тяхно време цени. А царят постъпи по християнски - обикна враговете си и се помоли за тях!". И в този случай НВ е без загуба, както и в анализирания от вас.



Тема Re: Съгласен съм и с двама ви, но имам добавканови [re: kyky]  
АвторOчeвидeц (Нерегистриран)
Публикувано03.11.01 19:25



Царският ход може и да е много хитър, но не е плод само на умела дипломация. Не забравяйте,че България не е самостоятелна държава, а европейски опашкар, на когото непрекъснато му проверяват бележника и му определят оздравителни процедури и наставници. Нима омаловажавате посещението в Европа на училата за даскалица по литература, а станала външен министър Безнадеждна Митарстваща и арогантния й тон при завръщането заради подкрепата на Европейската народна партия? Ами кисело-примиреният тон, с който царят огласи решението на НДСВ за подкрепа на Послушник Американов? Е, ако той спечели, България още веднъж ще загуби.



Тема Re: Съгласен съм и с двама ви, но имам добавканови [re: Oчeвидeц]  
Авторarste (Нерегистриран)
Публикувано03.11.01 23:04



Става дума за това ,че с хода си царя демонстрира висш урок по дипломация..
Той вече вкара в изпълнителната власт ДПС и БСП,а сега с подкрепата си към обявилият се в недалечното минало за седесар,пловдивски адвокат,царят се превръща в един момент на обединител на нацията,демек изпълнява предизборното си обещание за протягане на ръка към всички политически сили,а от друга страна си осигури четири години спокойствие. Какво имам предвид? Бонев е непредвидим и трудно контролируем,Първанов е неподходящ,Жорж Ганчев е луд,за останалите просотняма смисъл да говориме.
Значи остана само един...Безхарактерния Стоянов....простичко е!!!!!!
А що се касае за външно политическия план за който говориш скоро четох анализ на един немски политолог(забележете...в момента на италианската завера на НИС),който междудругото на въпроса за разширяване наЕС,отговаря визирайки конкретно България и Румъния,че нямат шанс за място в разширена Европа държави в които средната заплата е 200 марки....Това е...всичко друго което говорят сините болшевики от НИС е само прах в очите...!!!!!!!!!



Тема Що за хора пишат в тоя форум...нови [re: arste]  
Автор Opлaндo (Непукист)
Публикувано04.11.01 13:40



Абе каква е тая прокомунистическа сган в тоя форум? Не ви ли омръзна вече 12 години да мрънкате, като малък Петърчо, след като майка му е подминала поредната сергия за сладолед. Като мразите Стоянов и го наричате Американски гъзоблизец, или европейски лизач, защо не станете, не направите по една фирма в Русия, не плащате данъди, пък вдигнете държавата на крака? Откъде ви дойде това самочувствие, да се биете в гърдите и да се изправяте срещу цивилизования свят? Не виждате ли, че сме по голи задници. Партизанска истерия...
В тоя форум се води една открита война срещу няколко президентски двойки и открита подкрепа за Бонев. Странно как гейзерите на цялата помия не са регистрирани, не дават никаква информация за себе си, а стилът на писане, пунктуацията и политическите клишета са еднакви?! Дори някой писал от името на поета Недялко Йорданов, пък и дори телоохранител на Стоянов и Костов.
ОБРЪЩАМ СЕ КЪМ ТОЯ АГИТАТОР: Г-Н АГИТАТОР, НЕ ЗНАМ КОЙ СЕ ОПИТВАТЕ ДА ЗАБЛУДИТЕ, НО ВЕЧЕ ВСЕКИ Е ВЗЕЛ СВОЕТО РЕШЕНИЕ И ЕДВА ЛИ ВИЕ ЩЕ МУ ГО ПРОМЕНИТЕ. МИНА ВРЕМЕТО НА КОНЕТЕ С КАПАЦИ, КОИТО ГЛАСУВАХА ЗА ТОЯ, КОЙТО НАЙ-МАЛКО ГО РУГАЯТ.
Относно подкрепата на царя моето мнение е следното: Симеон е хитър човек, но не и политик. Той разбра, че с това псевдо обкръжение няма да доживее края мандата си, защото няма да може да ни "оправи" за 800 дни, та Борисов реши да заложи на печелившата карта - За никой не беше тайна, че Стоянов ще спечели. ...само 2 дни по-късно, той му се отблагодари, засипвайки правителството с комплименти.

Какъвто си го направиш, такъв ще го ползваш!


Тема Re: Що за хора пишат в тоя форум...нови [re: Opлaндo]  
АвторStone (Нерегистриран)
Публикувано04.11.01 17:02



Suglasen sum napulno s kazanoto ot teb! Simpati4en ili ne, Stoyanov e nai uspe6niat politik ot 12 godini nasam. Realno toi ne moje da ima seriozen protivnik v liceto na zatanalia do gusha v mafiotski strukturi Bonev ili na iz4erpania Parvanov. I koito ne razbira tova e ili njakoe nadahano bivsho komsomol4e ili maloumen prostak. Izvinjavam se za izrazite-no mi omrazna pensioneri i prostaci da re6avat koi ste me upravliava. V tazi darjava triabva da si ili aroganten selianin ili fanatiziran 6izofrenik ili pederast za da ti teji domata!
A kakvo da pravim nie normalnite?????????????



Тема Re: Orlando&Coнови [re: Haблюдaтeл]  
АвторMoriarti (Нерегистриран)
Публикувано04.11.01 18:22



Защо като толкова ви се ругае не си отворите аналогична тема в клуба? Извинете, но номера с регистрацията е просто много плосък. Не е ясно с какво сте по-добри от политическите фенове на Бонев - с това, че ругаете по-яко ли?
Още веднъж извинете, но личи, че не сте живели на запад, а смятате да отваряте другите към него. Е, холан!Да ви даде господ да поживеете там и то по към центъра и по-високо по социалните страти. Тогава е 100% сигурно, че цялото родно политическо производство по калъп на 80-те и 90-те години на миналия век, воглаве с Петър Стоянов ще ви изглежда мно-о-ого по-различно.



Тема Re: Arste/ Nabludatelнови [re: Haблюдaтeл]  
АвторOчeвидeц (Нерегистриран)
Публикувано04.11.01 19:25



Четири години вътрешно спокойствие са, струва ми се, химера или в най-добрия случай тактическа наивност. Защото послушните политици са много чувствителни към посоката, от която духа вятърът, а ако той нахлуе от запад или изток и е по-буреносен, тогава... просто ще отговаря правителството, а не президентът, който и да е той. Същото ще е и при разместване на вътрешните пластове / то тече със силна скорост: Бонев легитимира партията си, ще го последва Софиянски, НДСВ,меко казано, е количествена величина, без никаква вътрешна спойка, СДС със сигурност ще остане една маргинална партия, БСП няма да се социалдемократизира, другите десни и леви партии са просто по един файтон хора/. Икономиката няма да тръгне - няма материален и човешки ресурс. Ох, стана много мрачно! Накратко: зарът е хвърлен, но числото не е печелившо. Ние да сме здрави!



Тема Re: Orlando&Coнови [re: Moriarti]  
Автор Opлaндo (Непукист)
Публикувано05.11.01 23:07



Здрасти бе, симпатяго... Та кой не е живял и не живее на запад???????????? Можеше поне профила да ми видиш.
Относно коментарът ти имам 2 забележки:
1. Никой не съм ругал
2. Клубът се казва Президентски избори и едва ли трябва да си отварям свой

Какъвто си го направиш, такъв ще го ползваш!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.