Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:16 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема След края на светанови  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано30.11.21 18:17



Тъй като Prokimen повдигна темата, споделям синтезирани виждания от православни сайтове.

* * *

Последните времена вероятно ще са след втората половина на века. Преди тях ще има голяма война, и след нея епоха на световно благоденствие.

Първо ще падне Ердоган. На негово място ще дойдат прозападно настроени кемалисти. Те ще развалят отношенията с Русия. Ще нападнат Гърция, но тогава Русия ще ги удари в гръб, и ще започне голямата война. Тогава Русия ще има силен православен цар. Но вероятно няма да е Путин.

Половин България ще бъде унищожена от армиите на НАТО, които ще минат оттук на път за бойните действия с Русия. Гърция ще остане незасегната.

Междувременно катаклизъм ще сполети Щатите (супервулканът в Йелистоун, или астероид ще предизвика цунами, нещо подобно е писано в Откровение). Америка ще престане да е световна сила, ще остане само Русия.

След тази война ще дойдат 33 години богат и мирен живот, какъвто не е имало досега. Православието ще се проповядва по целия свят.

Но когато руският цар почине, ще настъпи отстъплението. Хората ще са преситени от земни блага и ще забравят Бога.

Тогава ще дойдат и последните седем години.

* * *

В Гърция сега казвали - потрайте до март догодина, пандемията ще свърши, и ще почне голямата война...

Редактирано от nabludatell42 на 01.12.21 12:21.



Тема Re: След края на светанови [re: nabludatell42]  
Автор Prokimen ()
Публикувано20.12.21 05:47



Не разбирам заглавието.

Защо "след" края на света, а не е озаглавено "за края на света" или "християнската есхатология" с подвъпрос кой как си представя въпросния край и вярва ли въобще в него?

По какъв начин ще си продължим дискусиите "СЛЕД" края?

Срещал съм мнения, че няма да има край на света. Въпросът за края е сериозна препънка за мнозина. За по-голямата част от християните този край на света не представлява никакъв интерес.

Забелязвам, че в другата тема за вярата с основание е засегната публикацията на уважавания от мен архимандрит Никанор, съчинявана в контекста на преживяваните събития под предлог на буквите от гръцката азбука. Някои християни съзряха нюанси на исконното очакване на края на физическия свят след печата от Апокалипсиса и че санитарните мерки ускоряват времето с евентуалността да сме свидетели и участници в предсказаните ужасии.

Някои начетени в библейските текстове огласиха мнение, че сме навлезли в последните 7 години (3,5 подготвително за възцаряването на Антихрист + 3,5 реално господство)

Основание за тази "аритметика" намират в огласеното от Клаус Шваб.

Други, изживяващи се като "църковна интелигенция", се борят ожесточено срещу имагинерните си т.н. "конспиративни теории".

Публикацията на отец Никанор е в приемлива форма и не позволява да бъде уловен на дума, но за себе си я интерпретирам в светлината на евангелските думи: "...ще кажа на душата си: душо, имаш много блага, приготвени за много години: почивай, яж, пий, весели се" (Лука 12:19).

Истина е, че докато се препираме за края на света, може неочаквано да ни споходи личната ни смърт и да се окажем неподготвени. Това обаче не оправдава тенденциозното приспиване на съвести.

Въпросът за личната християнска смърт не е по-маловажен от този за печата и предсказаното от св. Йоан Богослов. Остава недоумението защо каноничните герои не скъпят човесшката душа на който и да било. Поповете се радват на погребенията, че им носят доходи, но реално душегрижие не съществува в сапунения мехур на претенциозната каноничност.

Цели 30 години безделници с богословски дипломи проглушават и умрелите с тяхното възраждане на духовността без Христа и се оказаха некадърни да ограмотят свещопалците в енорийския си храм, а претендират за държавни заплати на "учители по религия". Поповете като получиха държавните пари към църковната си заплата за да имат към 1200 лв. месечно да не би да са запретнали ръкави да ограмотяват някой или да скъпят душата му?

Като доказателство за тотално отсъствие на душегрижие ще приведа само един очеваден пример, който изобличава всички "канонични" в дяволско лицемерие.

Мастити иерарси посрещат и награждават бившия премиер, а той горкият пред тях не умее дори да се осени прилично с кръстно знамение. Това не смути нито една владишка, попска или богословска "канонична" съвест. Струва ли си да говорим за други "възвишени" неща при очевадната долнопробна игра на шикалки?

Колкото до края на света, определено мисля, че е излишно надприказването. Сериозната обмяна на мисли изисква добро познаване на Св. Писание.

Аз не съм добър познавач на Писанието и затова не възнамерявам да влизам в съревнование по надприказване.

За себе си констатирам, че всички си играем на християнство и не искаме да проумеем знаменията, които Бог ни указва, нито да прочетем плановете на синовете човешки.

Вече е късно.

Нямаме време да мислим дори за катакомбна църковност или домашна църква. Плановете се изпълняват, а около вируса всеки ден може да е последен за някой от нас.

Не съдя никой. За себе си осъзнавам, че живея последните си дни, които едва ли ще наброят една социалистическа петилетка, а нямам волята и енергията за лични плодове на покаяние.

Спасявайте се в Господа който както знае и може. Настъпва времето на мълчание в очакване на непредвидимото.



Тема Re: След края на света [re: Prokimen]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано25.12.21 06:59



Не се отчайвайте! Имайте вяра в Бога. Той промисля.

Влиятелни хора като Клаус Шваб си правят планове. Но Бог също има план. И знаем че иска да спаси всички ни.

* * *

Имате право, въпросът за личната християнска смърт не е по-маловажен.

Питали преп. Порфирий Кавсокаливит за края на света, за антихриста, и настоявали за отговор. Старецът отговорил "Какво да кажа? Не казвам, че съм видял Божията майка, че ще има война и други подобни. Знам, че Антихристът ще дойде, че ще има Второ пришествие на Христос, но не знам кога. Утре? След хиляда години? Не знам. Това обаче не ме притеснява. Защото знам, че в часа на смъртта Второто пришествие на Господ ще дойде за всеки от нас. И този час вече е съвсем близо."

В тази връзка заглавието на темата "след края" беше леко шеговито, заради хипнотизирането ни в апокалиптичните времена. Може би неуместно, извинете.

* * *

Един запис на старец Ефрем Аризонски, в който сам той разказва какво предстои. Преди кончината си в края на 2019 казвал "Ще си отида малко преди началото на всичко".



(Субтитрите могат да се превключат на български)


* * *

Вероятно ни чака ни първо голяма война. Вече виждаме как се подготвя. Америка огради Русия с пояс - от Полша до България и Македония. След падането на Ердоган ще присъединят и Турция. Русия няма излаз на море и това е фатално за икономиката й. Притисната е в ъгъла. Единственият й надежден път е през Босфора.

Новото българско правителство обяви пълна подкрепа на НАТО, като ще строи четири моста над Дунав за да преминава натовска военна техника.

* * *

След войната може би ще има десетилетия мир, тържество на православието по целия свят, за да се изпълни Писанието: "И ще бъде проповядвано това Евангелие на царството по цяла вселена, за свидетелство на всички народи; и тогава ще дойде краят." (Мат 24:14)

* * *

Пандемията вероятно ще свърши до пролетта с Omicron. Този вариант се понасял леко, но е изключително заразен. Ще измести Делта и предишните варианти и ще донесе колективен имунитет.



Тема Re: След края на светанови [re: nabludatell42]  
Автор Prokimen ()
Публикувано25.12.21 11:36



Честито Рождество Христово!

В тези странни времена, остава да преживяваме духовно всеки празник като последен в земния ни живот.





Тема Re: След края на светанови [re: Prokimen]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано25.12.21 12:55



Честито Рождество Христово!

А тази статуя пред ООН не е нещо особено. Мексиканско фолклорно изкуство. Те обичат шарении, пернати змии и т.н. Ако видите

, имат и други шарени хамелeончета, броненосчета, бухалчета и и т.н.

По-скоро бих внимавал за хора като Джаред Къшнър, зет на Тръмп, който си купи небостъргач точно с числото от Откровение, премести посолството на Щатите в Йерусалим, и изобщо разви бурна дейност в Близкия Изток.

Сещам се за друг запис на старец ЕФрем Аризонски. Когато разказва защо е построил 18 манастири в Америка, казва - сега ги строим, за да може след сто години, когато дойдат последните времена, от тях да просияят последните християнски мъченици, които ще се борят с антихриста установил се в Ню Йорк, новия Вавилон... Казано е през 1991. Като отброим сто години, можем да го датираме към втората половина на сегашния век.

Редактирано от nabludatell42 на 25.12.21 16:03.



Тема Re: След края на светанови [re: nabludatell42]  
Автор Prokimen ()
Публикувано19.01.22 03:35



Интересно интервю на доктор Боровских, в което засяга много въпроси и не на последно бъдещето на света и човечеството, ролята на Църквата, защо младежта не се интересува от Църквата и т.н.

Вопиющо липсва такъв трезв глас в България.

https://youtu.be/AjgwMyXe8kM



Редактирано от Prokimen на 19.01.22 03:57.



Тема Един от високитенови [re: nabludatell42]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано12.09.22 17:25



.



Тема Познаханови [re: nabludatell42]  
Автор Атанас (Бодлидрешко)
Публикувано21.09.22 23:42



"""В Гърция сега казвали - потрайте до март догодина, пандемията ще свърши, и ще почне голямата война..."""

. . .




Тема Re: След края на светанови [re: nabludatell42]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано23.09.22 20:26



Ежко дай линк да видим какво не си разбрал за да правиш такъв синтез.





Тема Архи статегнови [re: nabludatell42]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано07.11.22 18:07



.

и молитва към ангел ни пазител:
О, кротки и милостиви Ангеле-пазител,
помоли се за мен.
Ти който съзерцаваш лице в лице небесния Отец,
помоли се за мен.
Ти който вкусваш от Извора на небесните наслади,
извиращи от глъбините на Божественото,
помоли се за мен.
Ти който се наслаждаваш на вечното блаженство,
покланяйки се на Пресветата троица: на Отца и Сина, и Светия Дух, помоли се за мен.
Ти, озареният от светлината на Христовата слава,
помоли се за мен.
Ти който възпяваш величието на Трисвятия Бог и на Неговия Христос, помоли се за мен.
Ти, който обитаваш в безкраен океан от светлина, любов и слава, помоли се за мен.
Ти който съзерцаваш лице в лице Благодатната Дева Мария,
Майката на Иисуса Христа,
помоли се за мен.
Ти който виждаш в Божията обител подготвените за
мен престол и венец,
помоли се за мен.
Ти, с когото аз някога ще пея вечната песен за слава Божия,
помоли се за мен.
Ти, който виждаш враговете, надигнали се срещу мен,
помоли се за мен.
Ти, който знаеш слепотата на моя ум, непостоянството на
моето сърце и разтлението на моята плът,
помоли се за мен.
Заради любовта на достопокланяемата Троица,
Която ме е сътворила по Свое подобие,
те моля: спаси ме.
Заради любовта на Преìстата Дева Мария, която е съпровождала Своя Божествен Син до лобното място, Сина Си, който пренесе в жертва Себе си заради моето спасение,
те моля: чуй моята молитва и ме спаси;
въведи ме в дома на моя Отец,
удостой ме с небесната слава и вечното блаженство.
Амин.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.