Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:25 25.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Пророк Иеремия  
Автор Prokimen ()
Публикувано23.12.21 11:17




Глава 1:

"13. И биде слово Господне към мене втори път: що виждаш? Отговорих: виждам раздухван от вятъра котел, който ври, и лицето му е към север.
14. И рече ми Господ: от север ще нахлуе нещастието върху всички жители на тая земя.
15. Защото ето, Аз ще свикам всички племена на северните царства, говори Господ, и те ще дойдат, и ще тури всяко престола си при входа на иерусалимските порти, около всичките му стени и във всички иудейски градове.
16. И ще произнеса върху тях Моите присъди за всички техни беззакония, задето Ме оставиха и кадиха тамян на другоземни богове и се покланяха на изделия от свои ръце."

Кой как интерпретира пророчеството?

Някои рускиговорещи евреи, приели Христа за Месия, смятат, че е указана Украйна с нейните събития от 2013 г.

Така или иначе, политическата обстановка в Украйна може да разгори световен военен сблъсък.

От църковна гледна точка, Украйна стана малкото камъче, което преобърна църковната кола и обезсмисли, за да не кажа ликвидира Православието като Едната Църква Христова.

Очаквам да прочета мнения по двата въпроса и дали някой вижда есхатологичния реален старт да е свързан с Украйна.

Не на последно място, украински олигарх поръча златната менора за бъдещия храм.

Редактирано от Prokimen на 23.12.21 11:22.



Тема Re: Пророк Иеремиянови [re: Prokimen]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано25.12.21 13:48



Пророчеството на Иеремия дали не е свързано с Даниил 11 глава и северния цар?

Мисля че се отнася за война срещу Русия, в която обаче Русия ще победи, стигайки до Йерусалим.

Да, Украйна и Беларус са ключови за Русия, намирайки се само на няколкостотин км от Москва. Ако се разположат ракети там, ще стигат за минути до Русия. Повторение на Кубинската криза от 60-те.

Малка война може би ще започне в Украйна. Но по-вероятно е само да има напрежение до пролетта. Никой не воюва с Русия през зимата. И Щатите няма да нападнат преди да подсигурят гърба си с Турция за сьюзник.

До пролетта вероятно ще падне Ердоган, на негово място сигурно ще дойдат светски проамерикански политици.

* * *

Но не ми се вярва Украйна да е преобърнала църковната кола. Ако имате предвид Украинската Православна Църква, струва ми се че е временен проблем. Църковната история познава и много по-сериозни.

* * *

Разбира се, традиционното тълкувание е свързано със северното халдейско царство, и различните народи във войските на Навуходонасор, както е казано в Иеремия 25:9

[25:9] ето, Аз ще пратя и ще взема всички северни племена, казва Господ, и ще пратя до вавилонския цар Навуходоносора, Моя раб, и ще ги доведа против тая земя и против жителите й и против всички околни народи; и съвсем ще ги изтребя и ще ги направя за ужас, за присмех и вечно запустение.

Редактирано от nabludatell42 на 25.12.21 16:09.



Тема Източник ?нови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано07.04.23 22:24



"украински олигарх поръча златната менора за бъдещия храм."

Може ли източник




Тема Знаменателно - 2 месеца преди войнатанови [re: Prokimen]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано07.04.23 22:47



Знаменателно - 2 месеца преди войната. Благодаря.


Редактирано от tri-9084 на 07.04.23 22:52.



Тема Re: Източник ?нови [re: tri-9084]  
Автор Prokimen ()
Публикувано18.04.23 23:17





"...Депутат имеет орден Андрея Первозванного УПЦ КП (золотой, с драгоценными камнями), полученный в 2013 году, и орден Николая Чудотворца – "за приумножение добра на земле" УПЦ МП (золотой, с драгоценными камнями), полученный в 1999 году..." -



Тема Re: Знаменателно - 2 месеца преди войнатанови [re: tri-9084]  
Автор Prokimen ()
Публикувано18.04.23 23:19



Френският политик Филип дьо Вилие за "архитектите" на Европейския съюз



Един фантастичен клип на ребе Даниел Булочник каква ще е съдбата на народите след въдворяването на имащия да се яви Машиах. Препоръчвам да се изгледа особено от богословстващите, които не вярват в християнския догмат за края на света или в християнската есхатология. Коментарите са напълно излишни.



Редактирано от Prokimen на 19.04.23 00:53.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.