Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:57 18.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Изненадващият триумф на мултикултурализманови [re: Exaybachay]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано26.01.18 22:14



Да бе да, верно е, прав си, всичко ти е наред. Няма адекватни примери, даже изобщо няма примери, успокой се че е вредно иначе.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Тема Re: Изненадващият триумф на мултикултурализманови [re: Герисъм]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано26.01.18 22:54



Погледни се що жлъч изписа преди да ми говориш за успокояване. Ни факти признаваш, ни нищо - с рогите напред и това е. Да се беше заинтересувал от линковете, които се дадоха в темата, къде, кои, какво и как са приели, къде, какви резултати има след приемането и т.н. - ма не би, бързаш да сваляш гащите в опит да се покажеш пръв европеец и модерен човек.

Бахти смешника си станал Гери и преди си беше дърво, ма вече си се скапал съвсем и грам не ставаш за дискусия, никак не може да се разговаря с теб, а чак пък толкова да ненавиждаш християнството, че да се застъпваш и подкрепяш всичко, което е против него, го намирам за болестно състояние, а не за трезво и отговорно отношение. Не те знам какво толкова лошо лично ти си видял от тази религия, че да таиш тази омраза и злорадство, но не си добре човече.

Още преди години ти обяснявах, че историята не търпи дълго време религиозния вакуум и ако не е християнството, ще дойде друго - ти се кикотеше тогава и само обиждаше. Ала го сега се види вече, какво ще запълни тази дупка - надявам се да ти хареса поредната идеология и социален инженеринг за нов човек, и ново човечество, дано ти помогне за окаяното състояние, в което се намираш, но имам достатъчно основания да смятам, че ще съжаляваш много ..... ако въобще успееш да запазиш разсъдъка си.

п.п. и не само Абсинта - ако помниш имаше и други психолози участващи в тези два клуба, и тогава пак се опитваха да ти намекнат нещо, ала ти все си знаеш твоето и никога не се вглеждаш в чуждото мнение. Жалко!!!



Тема Колко си преживял на Западнови [re: Герисъм]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано27.01.18 00:05



Какъв ти е опита там където работят закони и държавна машина в духа на конвенцията.Моят е десетилетен , многогодищен , три деца и едно на близо 3 годинки, а как е при теб. Не ми говори глупости, социалните да са ровили около родата ти, да си имал нееднократни проблеми със собствените си деца, да са питали жена ти нееднократно дали не е търпяла насилие, айде вземи се в ръце , за да не те вземе Бай Мемед!



Редактирано от laplandetza на 27.01.18 00:06.



Тема Re: Колко си преживял на Западнови [re: laplandetza]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано27.01.18 00:36



"Какъв ти е опита там където работят закони и държавна машина в духа на конвенцията.Моят е десетилетен , многогодищен , три деца и едно на близо 3 годинки"

Що си мислиш, че проблемите ти са свързани с конвенцията? Щото тя е съвсем прясна, в Англия не е ратифицирана, в Германия не е влязла в сила, само във Франция действа от две години. С нещо друго си си заслужил проблемите. И опитахй да подреждаш завършена мисъл...

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Тема даже само чл.3нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано27.01.18 01:39



Малкия келеш ми се ерчи. Майка му ми скача като квачка. Респектът вече го няма. Не мога да взема отрезвяващи мерки, въпреки че знам какво предсавлява нашата полиция. Това при сегашната толерастия. Ами ако конвенцията се приеме? Ще ми се изсипят купчина НПОта, европейски комисии и ще ме окошарят доживот, че съм пляснал келеша по дупето. Останалите, тъй наречени мъже, ще започнат да препикват от страх и ще абдикират от възпитателния процес.

Мъжът тотално е загубил уважението, което е било ключово за да станем от маймуни хора. Малките слушат големите и не им се налага да измислят колелото отново. Ще измислят нещо ново и т.н. От майките идва глезотията и отказът от слушане. Майките връщат назад, ако се оставят нещата втехни ръце.
Разбрахте ли великият смисъл на отрезвяващия шамар през вековете до днес?
Той може да е като ракетите Ц400 в Сирия - въобще не се употребиха, но промениха хода на войната, както каза тов. Путин:)



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Колко си преживял на Западнови [re: Герисъм]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано27.01.18 01:40



Ааа, не тъй, тази конвенция не в повече от политиките в тези страни, за последното десетилетие, или 15 години. Изобщо не знаеш за какво говориш, всеки българин отглеждащ деца Там от дълго време ще ти тегли майните.Подреди си купената мисъл и продължи лазейки напред.



Тема Re: Колко си преживял на Западнови [re: laplandetza]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано27.01.18 02:52



Там му е късогледството на Гери - мисли си, че духа на конвенцията носещ ни светлото бъдеще за един нов човек и едно ново човечество, ще дойде след приемането й, и ич не се досеща, че духа пуснат от бутилката носи конвенцията. Човека е или уникален наивник, който вярва в поредната утопия, или платена писарушка, която изпитва оргазъм виждайки как християнството губи позиции.



Тема Re: даже само чл.3нови [re: Exhemus]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано27.01.18 10:08



"Мъжът тотално е загубил уважението, което е било ключово за да станем от маймуни хора."

Айде, с по-малко плам. В матриархата палачинката е била обърната. Ма щом се разчита на постигане на уважение чрез насилие, хак да им е сега на мъжете



Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Тема Re: даже само чл.3нови [re: Герисъм]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано27.01.18 15:19



Гери!
Като си декларираЛ тук определен джендър, бъди поне малко солидареН с представителите му. Инак, ще те моля без насилие да се преопределиш



Сега,
матриархатът е мъгляво понятие на база оскъдни археологични артефакти. По-добре въобще не го споменавай.

Ма щом се разчита на постигане на уважение чрез насилие, хак да им е сега на мъжете
Хак им е!- значи ти ги гледаш отстрани?
Но има големи държави, където, слава богу, всичко си е на място. Интересно, че точно тези държави са много стабилни и много бързо се оправят от всякакви неблагоприятни ситуации със външен произход.

Уважение чрез насилие не може. Тогава чрез какво, когато законово си натикан в ролята на омега мъжкар? Авторитетът ти зависи само от благоволението и културата на жената, която е известно колко е крехка и как могат да я формират чрез облъчване.
Освен това децата, също законово, са в сферата на майката и бащата всячески се изолира от тях.

Разрушен е моделът на обществото, на елементарната му клетка. Мъжете са в безизходица и не знаейки какво да правят, прибягват до насилие.
..И по план идва следващия ход - Конвенцията. Последният пирон в ковчега на обществото.

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: даже само чл.3нови [re: Exhemus]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано27.01.18 15:55



"Уважение чрез насилие не може. Тогава чрез какво, когато законово си натикан в ролята на омега мъжкар? Авторитетът ти зависи само от благоволението и културата на жената, която е известно колко е крехка и как могат да я формират чрез облъчване. "

Мъжът освен мускули има и глава. Крайно време е да я използва за решаването на проблемите си, а не да използва само мускулите си. Насилието декларира безсилие при решаването на проблема. Ама тая работа няма как да стане от днес за утре, ползването на ума не се активира със заповеди и конвенции. Конвенцията казва, че за намаляване на насилието трябва да се променят нагласи и стереотипи, за това е нужна смяна на поколение поне, не да очакваме да стане като с махване на магическа пръчка. А без да се опита няма как да се разбере дали работи.

Колкото до това, " как могат да я формират чрез облъчване", кои са тези дето формират? Тези дето пускат студа и снега през зимата? Те си имат конкретни въплъщения, и са част от същата държава и народ, от който сме и ние. И не са независими от нас, нали?

Исус е казал "Обичайте се", не "Насилвайте". Решавайте проблемите с любов, не с насилие. Не е лесно, когато отсрещната страна не ще, ама на, човекът се е справял навремето. Нищо по-различно не ни казва и конвенцията сега.


"Разрушен е моделът на обществото, на елементарната му клетка"

Обществото е в промяна винаги. Семейството от типа на времето на дедо Либен и хаджи Генчо е било от прединдустрианата епоха. Нашите бащи и майки живяха в индустриалната, ние вече навлизаме в постиндустриалната. Условията са други, възможностите са други. Обществото трябва да се "стръска" до най-устойчивото си състояние при тези условия, и много от старите стереотипи едно че стават излишни, друго че стават вредни - например очакванията на мъжа жената да му се подчинява безпрекословно, да не му е социално равна по възможности. Колкото и да не се иска на отделни индивиди, обществото се самоформира в най-изгодните за него състояния. Индивидите трябва да се адаптираме към промените, елементарната му клетка също не може да остане константна. На времето са чупели машините, защото животът им е щял да се промени, сега виждаме че не са имали избор да запазят старият си начин на живот.

Това което е смущаващо за някои е, че вече промените се усещат в рамките на едно поколение, докато преди са били постепенни и са засягали много поколения. Сега е нужна по-активна адаптация. Но такъв е животът.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш



Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.