Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:08 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Защото казвате, че виждате, затова грехът ви оставнови  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано04.11.16 22:36



Йоан 9:1-41
1. И като минаваше, видя един човек, сляп от рождение.
2. Учениците Му Го попитаха и казваха: Рави, кой е съгрешил, тоя или родителите му, за да се роди сляп?
3. Иисус отговори: нито тоя е съгрешил, нито родителите му, но това биде, за да се явят делата Божии върху му.
4. Аз трябва да върша делата на Тогова, Който Ме е пратил, докле е ден; настъпва нощ, когато никой не може да работи.
5. Докле съм в света, светлина съм на света.
6. Това като каза, плюна на земята, направи калчица от плюнката и намаза с нея очите на слепия,
7. и му рече: иди се умий в къпалнята Силоам (което значи: пратен). Той отиде, уми се и се върна прогледал.
8. А съседите и ония, които го бяха виждали по-преди, че беше сляп, думаха: не е ли този, който седеше и просеше?
9. Едни думаха: този е, а други: прилича на него; той пък казваше: аз съм.
10. Тогава го питаха: как ти се отвориха очите?
11. Той отговори и рече: един Човек, Който се нарича Иисус, направи калчица, намаза очите ми и ми рече: иди в къпалнята Силоам и се умий. Отидох, умих се, и прогледах.
12. Те пък му рекоха: де е Той? Отговори: не зная.
13. Тогава заведоха при фарисеите човека, който беше по-преди сляп.
14. А беше събота, когато Иисус направи калчицата и му отвори очите.
15. Питаха го също и фарисеите, как е прогледал. Той им рече: тури ми калчица на очите, и се умих, и гледам.
16. Тогава някои от фарисеите думаха: Тоя Човек не е от Бога, защото не пази събота. Други думаха: как може грешен човек да върши такива чудеса? И произлезе помежду им разпра.
17. Казват пак на прогледалия слепец: ти какво казваш за Него, задето ти отвори очите? А той рече: пророк е.
18. Но иудеите не повярваха за него, че е бил сляп и прогледал, докато не повикаха родителите на самия прогледал
19. и ги попитаха, думайки: този ли е вашият син, за когото вие казвате, че се родил сляп? А как сега вижда?
20. Родителите му отговориха и им рекоха: знаем, че този е нашият син и че се роди сляп;
21. а как сега вижда, не знаем, или кой му е отворил очите, ние не знаем. Той сам е пълнолетен; него попитайте; нека сам говори за себе си.
22. Това казаха родителите му, понеже се бояха от иудеите; защото иудеите се бяха вече сдумали да отлъчат от синагогата оногова, който Го признае за Христа.
23. Затова и родителите му казаха: той е пълнолетен; него попитайте.
24. Тогава повикаха повторно човека, който преди беше сляп, и му казаха: въздай Богу слава; ние знаем, че Тоя Човек е грешник.
25. Той отговори и рече: дали е грешник, не зная; едно зная, че бях сляп, а сега виждам.
26. Пак го попитаха: какво ти направи? Как ти отвори очите?
27. Отговори им: казах ви вече, и не чухте; какво пак искате да чуете? да не би и вие да искате да Му станете ученици?
28. А те го изхокаха и рекоха: ти си Негов ученик; а ние сме Моисееви ученици.
29. Ние знаем, че на Моисея е говорил Бог; а Тогова не знаем откъде е.
30. Отговори човекът и им рече: това е и чудното, че вие не знаете, откъде е, а ми отвори очите.
31. Ние пък знаем, че Бог не слуша грешници; но, който почита Бога и върши волята Му, тогова слуша.
32. Открай век не се е чуло, някой да е отворил очи на слепороден.
33. Ако Той не беше от Бога, не можеше да направи нищо.
34. Отговориха му и рекоха: ти цял в грехове си роден, и ти ли нас учиш? И го изпъдиха вън.
35. Иисус чу, че го изпъдили вън и, като го намери, рече му: ти вярваш ли в Сина Божий?
36. Той отговори и рече: кой е, господине, та да повярвам в Него?
37. Иисус му рече: и видял си Го, и, Който говори с тебе, Той е.
38. А той рече: вярвам, Господи! И Му се поклони.
39. А Иисус рече: за съд дойдох Аз на тоя свят, за да виждат невиждащите, а виждащите да станат слепи.
40. Чуха това някои от фарисеите, които бяха с Него, и Му рекоха: нима и ние сме слепи?
41. Иисус им рече: да бяхте били слепи, не щяхте да имате грях; но сега казвате, че виждате, затова грехът ви остава.




Тема Re: Защото казвате, че виждате, затова грехът ви оставнови [re: tri-9084]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано05.11.16 02:41



Освен всичко, е и много въздействащо като разказ. Благодарности за припомнянето

И колко много значение е скрито в "за да виждат невиждащите, а виждащите да станат слепи"...



Тема Re: Защото казвате, че виждате, затова грехът ви оставнови [re: nabludatell42]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано05.11.16 23:31



Това ми е любимото. Мога да го чета стотици пъти. . .






Тема Re: Защото казвате, че виждате, затова грехът ви оставнови [re: tri-9084]  
Автор zimbra ()
Публикувано06.11.16 00:43



А какво те провокира да го цитираш?



Тема Re: Защото казвате, че виждате, затова грехът ви оставнови [re: zimbra]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано06.11.16 23:29



Тайна






Тема Re: Защото казвате, че виждате, затова грехът ви оставнови [re: tri-9084]  
Автор zimbra ()
Публикувано07.11.16 01:16



Парижки потайности или да пускаме съгледвачите по дирите на тайната?





Тема Re: Защото казвате, че виждате, затова грехът ви оставнови [re: tri-9084]  
Автор petarst (член)
Публикувано07.11.16 20:48



Здравейте..
аз съм от виждащите станали слепи сигурно.. Стигнах до извода че не мога да ползвам интернет без да си навредя, но не мога да се откажа. Ако пиша пълни глупости, трябва да го разбера, затова казвайте
Имах днес горе долу следните мисли
-идеите какво са - мисли, които могат да излезнат от чисто сърце, т.е. бог, светия дух,
може да са от себе си- т.е. просто човешки глупости, а може и да са външни влияния.
и човек ако види в миналото - коя идея е била от коя от тези групи - и добрите идеи реализира а другите се опита да осъзнае че не са хубави и т.н. това има смисъл (?)
- не може от нечисто сърце да излезнат добри мисли - те ще си бъдат мислите излизащи от това сърце, което е пълно с други неща, не са от бога тези мисли
- понеже съдбата ме свърза с хора, които много обичат всичко индийско - а и аз се увличам от това по някаква причина.. искам да си изясня разликите между ученията. Последно прочетох за Месалианството - обявено за ерес, което смятало, че само молитвата очиства човека - молитвата на христос преди да бъде разпнат - "да бъде твоята воля"...
И всъщност това месалианство може би е започнало още от времето на апостолите, така пишеше на едно място май. Че тези хора още тогава са се отделили от апостолите и може би заради тях е написал Йоан богослов - че не могат да обичат бога без да обичат човеците - ние имаме общение с бога, а вие - с нас. И който казва, че няма грях лъже себе си. Може би това е разликата - Месалианите казват, че молитвата очиства греховете и да се предадеш на божията воля, докато апостолите казват не е достатъчно - а да общувате с нас - които общуваме с Изкупителя.
В моя случай -много усложнен, сигурно сам съм си го усложнил, но в крайна сметка - хората с които съм общувал са хората, с които имам отношения и които са ми в сърцето.. За да не съм еретик и да не ме осъжда съвестта, трябва да знам истината и да не лицемеря с никого.. А първо да извадя гредата. И да бъда човек.
Някой разбира ли тези тайни - за които е написал Св. Йоан - духа, водата и кръвта?
Молитвата на Исус Христос - "твоята воля да бъде" си помислих - това е "голямата любов" - това е избора на Исус Христос защото обича приятелите си.. Обичта му е Духа. Очевидно неговите ученици не са имали "голяма любов", защото заспиват, докато той е буден. Т.е. той ги обича истински, те него не чак толкова. Защото той е роден от Духа. И където "голямата любов" го заведе там отива - в случая на смърт - а защо за тях - защото ? ето слепота. не знам даже това - защо исус христос от любов към тях отива на кръста - това не е любов като познатата ми, или поне сега съм я изгубил, ако някога така съм живял с нещо в сърцето, сега - камък.
"Дава живота си за приятелите си" Явно не го разбирам. Спомням си за такъв случай - една руска монахиня, която отива в газовата камера вместо друга затворничка в концлагера, това го разбирам, но какво е заплашвало приятелите на Исус, че той дава живота си за тях - това не чаткам май.
Е къв хрстиянин съм, заеби


---
а ето и едни други мисли които имах преди време.
Понеже доста време ме беше страх (сега не знам) от дявола, дори не само страх - имал съм "неволни мисли" "дяволе вземи ме, помогни ми) и тем подобни - развиха се от както се опитах веднъж да се предам на бога без да си взема никаква храна и останах гладен и на студено и от тогава май нещо ми стана - обвиних го че не се погрижил за мене, което всъщност не беше истина...

Но от известно време почнах да разсъждавам - защо ме е страх толкова. И имах такива мисли - бог обича ли дявола? Смисъл не скърби ли за всичко зло, както за неприятелите си.. И още нещо - щом дявола някога е бил божие творение- ангел, не си ли спомня за него бог с любов.
Моля за прошка
Сигурно не виждам на интересен ли съм се правил - много е усложнено вече.

Редактирано от petarst на 07.11.16 21:31.



Тема Re: Защото казвате, че виждате, затова грехът ви оставнови [re: petarst]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано07.11.16 22:41



Казано е: всичко, което поискате в молитва с_Вяра, ще получите.

Това е

.




Тема Re: Защото казвате, че виждате, затова грехът ви оставнови [re: tri-9084]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано08.11.16 01:12



Някой получил ли е числата от тотото? Ама два поредни пъти, за доказателство? :)

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Защото казвате, че виждате, затова грехът ви оставнови [re: Герисъм]  
Автор zimbra ()
Публикувано08.11.16 01:41



Ех ти с това тото!



Накрая ще ме амбицираш изборно.

Два пъти.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.