Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:13 30.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Третият храм  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано29.11.16 16:13







“Политическая ситуация сегодня, когда два президента двух сверхдержав поддерживают право евреев на Иерусалим как их духовное наследие, является исторически беспрецедентной”, – сказал профессор Рабби Хиллел Уейс в интервью для “Israel National News”.






Тема и още по тематанови [re: nabludatell42]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано29.11.16 16:21





"В этом году было уже проведено много мероприятий, имеющих отношении к храму. Храмовый Институт создал регистрационный учет коханим (прямых потомков Аарона), основал школу для мужчин священнического клана, где обучают тонкостям храмового богослужения; и также проводил во время всех религиозных праздников обряды жертвоприношений (мероприятия по их восстановлению) – особенно пасхальные обряды. "

"Равви Кахане не слишком охотно комментировал решение синедриона. “Возможно, еще не время выбирать первосвященника; жертвоприношения пока не требуются, – сказал он в интервью для “Breaking Israel News”. – Однако все может измениться за одну ночь. В любом случае, ясно, что мы должны быть готовы. Священники должны быть готовы. Все должно быть готово"





Тема Re: Третият храмнови [re: nabludatell42]  
Автор Aulus Vitellius CelsusМодератор (semper spamens)
Публикувано29.11.16 17:50



мяза на някаква партенка.



Тема Re: партенканови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано29.11.16 18:29



- колко да е партенка.

"Breaking Israeli News":




"Israel Today":


Редактирано от nabludatell42 на 29.11.16 18:29.



Тема Re: Третият храмнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Prokimen ()
Публикувано29.11.16 19:35






Всичко е възможно. Дъщерята на Тръмп се е отказала от християнството си и е приела юдаизма, както и дъщерята на Клинтън. Двете се молят в една и съща частна синагога. С една дума казано, някои юдаистични течения искаха отдавна от равината да обявят появята на техния месия. Сега момоентът е най-удобен ако не за друго, то поне за възстановяването на храма. В Бразилия има вече точно копие на храма и отдавна действа като музей, но кой знае дали не е обект за генерална репетиция.

[image]http://cdn.storage.tsargrad.tv/cache/5/c/3418_jpg.jpeg/w925.jpeg[/image]

Редактирано от Prokimen на 29.11.16 19:38.



Тема Re: партенканови [re: nabludatell42]  
Автор Aulus Vitellius CelsusМодератор (semper spamens)
Публикувано01.12.16 13:38



тези сайтове подобни на Блиц ли са?



Тема Re: партенканови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано01.12.16 18:44



Възможно е наистина. Не намирам по-сериозни сайтове.



Тема Re: и от един блогнови [re: nabludatell42]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано05.12.16 01:49



към "Times of Israel"



В резюме - г-н Тръмп, вие сте изключителен строител; Третият храм ще бъде най-амбициозният ви проект. Строежът ще върне морала и светостта в този свят. Да, има лек проблем с джамията на хълма, но модерните ни технологии могат да я пренесат непокътната в Мека, което ще я направи още по-популярна. Ако ислямистите се възпротивят, сигурен съм, г-н Путин ще ви подкрепи. Мнозина ви се присмиваха, когато се кандидатирахте. Вече не се смеят. С Третия храм ще оставите истинска следа в историята. И като бонус може да дойде Мошиах.

Редактирано от nabludatell42 на 05.12.16 02:23.



Тема Re: и от един блогнови [re: nabludatell42]  
Автор Aulus Vitellius CelsusМодератор (semper spamens)
Публикувано07.12.16 11:20



мяза на лека подигравка ;)



Тема Re: Третият храм и нашите старши братянови [re: nabludatell42]  
Автор Prokimen ()
Публикувано07.12.16 19:16







Ако правилно разбирам, Православието ще е задължено да преработи богослужебните си текстове особено за Велики петък.

Доколкото и в Новия Завет се спряга въпросната дума, която ще занимае вниманието на външните министри и пристъпването към нов подход, то и свещеното писание трябва да се преработи. От това ще последва, че и Писанието не е никак боговдъхновено, а писано от антисемити. Само по себе си християнството става антисемитизъм доколкото не чака равинския месия. Тогава няма причини да не се забрани.



Тема Re: Третият храм и нашите старши братянови [re: Prokimen]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано07.12.16 22:58



Никой който мисли лошото на християнството, няма да му направи тази услуга да го забранява. Напротив, ако го остави да продължава както досега, ще постигне по-бързо целите си.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Третият храм и нашите старши братянови [re: Prokimen]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано07.12.16 23:25



Четох, четох, но тъй като слабо разбирам руски - каква тогава е версията за убийството на Исус т.е. кой го е убил?



Тема Re: Третият храм и нашите старши братянови [re: Герисъм]  
Автор Prokimen ()
Публикувано07.12.16 23:26



Никак не сте далече от истината, особено когато цяла Русия се вълнува тези дни, че повече от 305 милиона лични пари на патриарх Алексий са завещани на една престаряла игуменка, която си иска парите по съдебен път.



Тема Re: и от един блогнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано08.12.16 04:40



Да, явно така е прозвучало докато го резюмирам :) В оригиналната статия обаче, не се вижда ирония. Още по-малко авторът би вложил такава - уважаван равин, преподавател по Талмуд в Иерусалим, и очевидно радетел за строежа. А Тръмп с напомпаното си его, ако случайно попадне на статията, със сигурност би я възприел като комплимент.



Тема Re: Третият храм и нашите старши братянови [re: Prokimen]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано08.12.16 04:50



На снимката се вижда патриарх Кирил, но доколкото прочетох - той не е присъствал, нито е бил канен на тази конференция в Букурещ?



Тема Re: Третият храм и нашите старши братянови [re: Exaybachay]  
Автор Prokimen ()
Публикувано08.12.16 14:57



Ииус е убит от римския управител Пилат.



Тема Re: Третият храм и нашите старши братянови [re: nabludatell42]  
Автор Prokimen ()
Публикувано08.12.16 15:08



Поместих снимката от статията за декорация :) Иначе, оригиналните автори ще да са я поместили с друга цел. Несъмнено са искали да укажат с кого седи и се прегръща патриархът. За мен лично, снимката няма значение. Патриарх Алексий беше отишъл къде по-далеч от Кирил, а за папата да не говорим.

Преди повече от 16 години въпросът за скандалните богослужебни изрази беше повдигнат най-сериозно на свещеническа конференция на клириците от Руската Архиепископия в Париж под омофора на Цариградския патриарх. Иеромонах Николай Молиние (чистокръвен французин) постави много емоционално въпроса с искане богослужебните текстове да се променят поне за епархията.

Българите и другите славянски народи може би не обръщат внимание какво се чете и пее. Определено мисля, че никой българин не разпалва в себе си антисемитски настроения или антиюдейски настроения по време на великопостното богослужение на Велики петък. Българският народ е бил все пак единственият, който не е устройвал погроми над съгражданите си от еврейски произход. Французите имат несравнимо по-чувствително ухо, макар на френски език да звучи ужасно кощунствено "Богородица", което за православните французи е: "Майка на Бога".

От онази конференция доживяхме до днешния ден да се повдигне въпросът в друга светлина, но със същия нюанс и във формата на закон.

Най-голямата загадка е какво ще правят християнските богослови с израза върху кого да падне кръвта Му (на Христа). Ако сме променили в тропара за св. Кръст "цар" с "народ", то и в останалите богослужебни текстове поправката не би била проблем. Проблемът се изправя с Писанието. Ако се промени нещо от него, тогава трябва да се каже, че то не е нито свято, нито боговдъхновено и както човеци са го писали, така и човеци ще могат да го променят. Кой може да предвиди с какво ще свършат евентуалните корекции?

Редактирано от Prokimen на 08.12.16 15:16.



Тема Re: Третият храм и нашите старши братянови [re: Prokimen]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано08.12.16 19:19



Ок, но в такъв случай се оказва, че евангелията са пълни с лъжи - да речем, че е така наистина, НО на каква база? Щом господата твърдят, че текстовете лъжат, то значи имат друг източник на информация - а той е ..?

Някак много плитки ми стоят тези техни съждения - нямат основа, нямат покритие, нямат фактология, нищо нямат, само някакви пристрастия. Не, че нещо, ала могат да бъдат оборени и от един най- посредствен, провалил се в кариерата си адвокат.

И не на последно - ако това подтикне християнските богослови да променят каквото и да е било по текстовете (не само библейските), значи това ще стане най- големия резил в историята на християнството.



Тема Re: Третият храм и нашите старши братянови [re: Prokimen]  
Автор Aulus Vitellius CelsusМодератор (semper spamens)
Публикувано08.12.16 20:43



Ама пропускаш, че е осъден на смърт от Синедриона.





Тема Re: Третият храм и нашите старши братянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Prokimen ()
Публикувано08.12.16 21:09



Не го пропускам, но се опитах да отговоря политкоректно в духа на нашето време или как следва да се говори отсега нататък. Нека сме пионери в новото учение



Тема Re: Третият храм и нашите старши братянови [re: Prokimen]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано09.12.16 13:29



Обаче изоставате безнадежно в разяснаване евангелито на

.

...защото буквата убива, а духът животвори. ап Павел

Тема Re: Третият храм и нашите старши братянови [re: Metropolis]  
Автор Prokimen ()
Публикувано09.12.16 13:55



:) Това е църковно есперанто и не всички го владеят. Боя се, че Вашият герой допринася по подетия въпрос. Но доколкото темата е за Третия храм, който пък е свързан с догматическото ни вярване за Второто Христово пришествие, на мен ми се струва, че краят на света се ускорява най-вече от самата Църква. Звучи богоборчески, но фактите са ужасяващи. За каква вяра можем да говорим, когато Църквата става най-разложената организация в съвременния свят?

Тези дни Русия е разтърсена от скандала с 300-те милиона на покойния патриарх. Този немаловажен детайл би се сторил отклонение от темата, но той хвърля светлина защо Христос няма да намери вяра при Второто пришествие и кои са причините да се построи най-сетне Третият Иерусалимски храм. Лично на мен ми допадна постинга на архимандрит Авакум Давиденко





"Оголенный, окровавленный пульсирующий нерв богословия вскрыт сегодня не на каких то там замшелых исследованиях далекой древности, житийных сказаниях-преданиях, мертвых артефактах прошлых эпох, но в злободневшнейшей, острейшей и молниеискрящейся полемике: – Церковь и богатство! С каким лицом Церковь входит в будущее? Каковой, она предстает и уже предстоит перед всезнающей интернет-молодежью? Как будет выживать Церковь в прозрачном неукрытном интернет пространстве? Будут ли люди верить словам духовенства завтра? Вот где пролегает животрепещущий нерв мысли, главные темы богословия, интерес настоящей полемики, реальной пульсирующей духовной жизни, читабельной литературы, нового миссионерства, если хотите..."



Тема Re: Третият храм и нашите старши братянови [re: Prokimen]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано09.12.16 14:32



Ми аз имам само бегъл поглед за църковният живот в храма който аз посещавам. За Църквата като цяло не мога да говоря поради липса на нужното инфо. Лично за мен са по-страшни опитите на разни сиви кардинали да изпозват Христовата Църква за изграждането на земни царства и империи.
Да не забравяме защо зилотите са се озлобили срещу Христос - когато ясно им показал че НЕГО не го вълнуват земните царства, а иска да ни помогне да влезем в НЕБЕСНОТО ЦАРСТВО.
Мисля си че БОГ е бил склонен да помилва, по молбите на патриарх Авраам, Содом ако се намерят десетина праведници. Христос ни е казъл че където има събрани двама или трима в НЕГОВО ИМЕ там е и ТОЙ. Казва ни още, че края на времето, (точното време на второто пришествие) знае само ОТЕЦ. Каквото трябва да стане ще стане. Така че аз и да го мисля и да не го мисля все тая.
Та така.



...защото буквата убива, а духът животвори. ап Павел

Редактирано от Metropolis на 09.12.16 14:37.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.