Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:55 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Да, но не това е Тематанови [re: nabludatell42]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано29.06.17 22:38



Да, но не това е Темата. Темата е за гордостта - да се вживяваш в ролята на виждащ. Ето тук - и в този форум - а и повсеместно, всички играем точно тази лицемерна роля.



Редактирано от tri-9084 на 29.06.17 22:44.



Тема Re: Тази Тема нали е обсъждананови [re: tri-9084]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано02.07.17 17:51



Колкото до другото, това е суетно заиграване от което следва, че не бива да му се отдава внимание.
А това, дето вярваш в единосъщната и неразделна троица, не е суетно разиграване - изобще даже. :Д



Тема Re: Тази Тема нали е обсъждананови [re: Exaybachay]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано02.07.17 21:52



Любопитен ми е рационализма, с който човек подхожда към избора в какво да вярва...

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Тема Re: Тази Тема нали е обсъждананови [re: Prokimen]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано04.07.17 16:29



А, от руските ТВ сензации всичко може да се чуе. Темата е интересна де, има някакви изследвания за влияния между фараона Ехнатон и Моисей ( кой на кого ли е повлиял? ). Но да се появи текстът хиляда и триста години по-късно, което си е цяла вечност, и то на друг език, пък и с доста разлики... Излиза че всички сме жертва на древноегипетска конспирация



А за Йоан 10:30 - струва ми се това са въпроси, на които жив човек не може да отговори. Разбира се, имаме богословското обяснение, което никак не претендира за пълнота и изчерпателност - ЕДНО по същност и природа, т.е. с една и съща същност, Божествена. Различни по ипостас, както и в различни отношения помежду Си.

Четейки Писанието, на едно място Христос казва "Аз и Отец едно сме". На друго "Отец е повече от мен"... Изобщо, тук християнството говори за тайна, която не ни е открита. Или може би не сме способни да я разберем и осмислим.

Догматът за троичността вероятно е най-сложният, и много богослови си признават, че просто не знаем отговора. Знаем само толкова, колкото ни е открито.

Само за референция, Проф Тотю Коев, ""



Тема Не помниш линови [re: Exaybachay]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано04.07.17 23:26



Не помниш ли,






Тема Re: Защото казвате, че виждате, затова грехът ви оставнови [re: tri-9084]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано04.07.17 23:36



39. А Иисус рече: за съд дойдох Аз на тоя свят, за да виждат невиждащите, а виждащите да станат слепи.
40. Чуха това някои от фарисеите, които бяха с Него, и Му рекоха: нима и ние сме слепи?
41. Иисус им рече: да бяхте били слепи, не щяхте да имате грях; но сега казвате, че виждате, затова грехът ви остава.

Тона се отнася най-първом за мен






Тема Не, че не съм същиянови [re: tri-9084]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано19.07.17 20:51



Не, че не се виждам повече от другите, не,че не се смятам и аз






Тема Re: А Иисус рече:нови [re: tri-9084]  
Автор Stephanus ()
Публикувано26.07.17 16:48



Защо си зациклил на тези стихове ?????

Не ги проумяваш ?

Кой е повярвал на известието ни? И на кого се е открила мишцата ГОСПОДНА?


Тема Напротивнови [re: Stephanus]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано26.07.17 22:50



Това е

ни, Стефчо.


Редактирано от tri-9084 на 26.07.17 23:03.



Тема Re: Защото казвате, че виждате, затова грехът ви оставнови [re: tri-9084]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано26.08.17 13:19



От Матея свето евангелие, глава 13

10. И като се приближиха до Него учениците, рекоха Му: защо с притчи им говориш?
11. А Той им отговори и рече: защото вам е дадено да узнаете тайните на царството небесно, а тям не е дадено;
12. защото, който има, нему ще се даде и ще му се преумножи; а който няма, и това, що има, ще му се отнеме;
13. затова им говоря с притчи, понеже те гледат, а не виждат, и слушат, а не чуват, нито разбират;
14. и над тях се сбъдва пророчеството на Исаия, което казва: "с уши ще чуете, и няма да разберете; с очи ще гледате, и няма да видите;
15. защото сърцето на тия човеци е закоравяло, и с уши тежко слушат, и затворили са очите си, за да не би някога с очи да видят и с уши да чуят, и със сърце да разберат, та да се обърнат, и ги изцеря".
16. Вашите пък очи са блажени, задето виждат, и ушите ви - задето чуват;
17. защото, истина ви казвам, мнозина пророци и праведници са много желали да видят, каквото вие виждате, и не видяха, и да чуят, каквото вие чувате, и не чуха.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.