Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:07 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Може ли малко сведения относнонови  
Автор zimbra (мюх)
Публикувано18.07.16 07:51



Отец Дионисий (Мишев)

Не следя казуси като този, но вчера имаше интервю с него и се загледах.

За светското:
Съвсем странично от църковните дела ми направи впечатление нездравото любопитство към жилището му където явно често стават репортажите с него. Когато потърсих информация за случая в мрежата в сайт с насоченост "лайфстайл"

се натъкнах на видяното от екрана. Журналисти се разхождат из апартамента и предават детайлни репортажи за съдържанието му. В същото това жилище той живее с майка си.

Видно е, че семейството е с някакви възможности и се е постарало да създаде "обител" по свой вкус. Като човек разбиращ доста добре от цените на обзавеждането съм в унисон с твърденията на Отеца, че жилището може да изглежда луксозно, но фактически е правено с логични средства. Съвсем не е единственият инвестирал около 20000 лв. за подобен ремонт. Резултатът/ефектът се дължи на правилния подбор на вещите и старателната им подредба. Което прави някак си унизителна тази показност неясно от чия страна.

По повод лукса, отецът е завил следното:
„Луксът е нещо, което го обичат други хора. Към лукса нямам никакви щения, защото смятам, че той би трябвало да бъде само в тази част, която да даде на някого нужната представителност”. С последното няма как да не се съглася. Както и съм наясно, че на този ранг подаръци се правят и то ценни. Съответно може да се съдържа стойностни вещи и църковно облекло събирани именно чрез жеста на подаряването и спонсорството.

За църковните му дела - питам вас.



Тема Re: Може ли малко сведения относнонови [re: zimbra]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано19.07.16 14:46



Да, 20000 лв са съвсем нормална сума за ремонт в днешно време. Mоже да не е показност. а перфекционизъм... но това са дълбоки психологически дебри.

За църковните му дела нямам преки впечатления, освен тия нарушения които обявиха от Синода. Ето мнение на Венци Каравълчев, познат ни тук с ник ARMAGEDON



Редактирано от nabludatell42 на 20.07.16 07:58.



Тема Re: Може ли малко сведения относнонови [re: nabludatell42]  
Автор zimbra (мюх)
Публикувано19.07.16 17:45



благодаря

светът се руши,
а те (и двете страни в скандалите) ...

жалка им работа



Тема Re: Може ли малко сведения относнонови [re: zimbra]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано25.07.16 14:34



Журналисти се разхождат из апартамента и предават детайлни репортажи за съдържанието му.
И за всяко едно око, което се е занимавало поне с обзавеждането и ремонта на собственото си жилище - т.е. не е и нужно да е професионално - е видно. че тука няма нищо кой знае какво луксозно. Само, като прочетох, че е около 70 квадрата и ми стана смешно - нали, най- напред няма как 70 квадрата жилищно пространство да се брои за лукс ..... просто нелепо е. Сетне от малкото снимки, виждам едно съвсем обичайно и съвсем не по моя вкус обзавеждане. Тъй като съм работил в сферата нека поясна малко.

Първо да започнем от вратата - всички, които са си сменили вратите от комузнизма, са със такива "столевови" врати, работил съм ги една година, нищо особено не са, фактически не знам как може да бъде по- опростена и евтина една врата, а тази даже няма и "шпионка". :Д

Сетне - стените: тапети. Плсссссс - тапети. Не можеш да ми говориш за тапети и лукс - тапетите е липса на лукс. Бога ми не понасям тапети.

Пода - струва ми се, че е ламинат с шарки на добре познатите ни "паркетинки": кажете ми как да не е безвкусица това. А ламинат и лукс е пак поредния нонсенс - за съжаление тази година и аз ще си слагам ламинат, няма пари за повече, и по дяволите, никак не ми е лесно .... така да се каже образно, моята религия е анатемосала ламината за вечни времена без абсолютно никаква възможност за опрощение. И тези лайсни в кухнята, след време ще се разлопат - винаги става така.

Като казахме кухнята - като гледам шкафа, дизайна и изработката, то е от ценовия клас 1000-1500лв, а имайки се предвид, че най- евтините са поне 600-700лв, то никак, ама никак не е скъп. Това си е шкафа на средностатистическите домакинства в България.

По таваните не виждам нищо особено - осветлението най- обикновенно, на стая излиза около 200-300лв.

Завесите най- вероятно са вече скъпи, но това е поради пазара - сега си търся завеси, харесах си едни дантелени, семпли и не са някакъв специален модел, значи излизат ми 1400лв ....... о.О .... честно ....... не мога да повярвам, какви са тези завеси, какви са тези цени. А пък щори така и не харесах - карах няколко години на щори, ала нещо ми внасят дискомфорт.

Мебелите - като ги гледам тези кичозни дивани, то наистина няма да са от най- евтините, но само толкова: просто няма да са от най- евтините, но изобщо не са дори близо до висок клас. Неудобни, непрактични, големи и .... бабешки. Но предполагам, че е дал към 3000лв - със сигурност не са повече, ала като идеш в магазина, диван под 1000лв, зор работа да намериш, те приличат вече хептем на ...... гаражаджийски. Кухненската маса и столове също не изглеждат да са от скъпите.

Огледалото ще е пари - ето ви безвкусица: това огледало гарантирам, че струва повече от вратата, повече дори от тапетите, с тази натруфена рамка, като нищо може да е ударил хилядарка.

За съдовете не знам - вази ли са какво са, те вероятно може и да имат някаква стойност.

Но като цяло - ако според някого това е лукс, то как да кажа ....... такъв човек въобще и не знае какво е лукс.



Тема Re: Може ли малко сведения относно [re: Exaybachay]  
Автор zimbra (мюх)
Публикувано26.07.16 09:34



Луксът в това жилище се състои в друго - в чистотата и подредбата му. Ако някои непременно държат да вземат пример от Отеца, то да се вледат в мерака на домакините и реда, който са си създали.

Този тип търсене на медийни сензации е обиден за цялото общество, защото изкривява представите за лукс и изобщо за икономическите възможности и източниците им. Да не говорим, че тенденциозно се правят намеци - икономическите възможности на Отеца трябва да се свържат непременно с църковните му дела и заемания до скоро пост.

Не е за първи път подклаждане на завистничеството чрез медийните недоразумения за "лукс" и "източник на средства". За това се хванах за жилището - хората ще съдят за Отеца по делата му или по тапетите му? Освен това не разбирам защо той изобщо ги кани у дома си и позволява това, което виждаме от статиите и екрана като е ясно какви ще са ефектите - още по-големи недоразумения за църковността изобщо. Не ставя ясно какво демонстрира той, но може би си има някаква предистория това канене уж на гости ...



Тема Re: Може ли малко сведения относнонови [re: zimbra]  
Автор oldfrog (старо куче)
Публикувано21.08.16 14:40



Мисля, че не е толкова важно каква е домашната подредба на един човек, защото тя може да е много изящна, но по-важното е каква е неговата богословска подредба, защото тя е в голяма степен отражение на духовната същност на човека.



Тема Re: Може ли малко сведения относнонови [re: oldfrog]  
Автор zimbra (мюх)
Публикувано22.08.16 10:18



Така мисля и аз, за това смятам, че е проява на наивност от негова страна да допусне лешоядите в дома си, позволявайки златната, чисто светска тема да вземе превес над духовната.
Млад е. Надявам се вече да си е извел поуката от тази си тактическа грешка, защото резултатите са красноречиви.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.