Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:44 26.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Из притчи Тимотееви чтениенови [re: zimbra]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано08.05.16 03:10



Не е ли

?

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: Из притчи Тимотееви чтениенови [re: Герисъм]  
Автор zimbra (мюх)
Публикувано08.05.16 10:49



Не, не е тази.

Имам спомен, че онази едва ли не бе посветена на Майстора и Маргарита и още от заглавния постинг започваше критика към "положителния" Сатана. Книгата бе определена като вредна и антихристиянска. Което по спомен за мен показва, че или образът при четене е бил възприет така или вирусната теза за положителния Сатана е била възприета от нечии литературни анализи.

Примерно имаше призиви от типа на "не четете тази книга" и т.н. За да ми направи впечатление и да помня, че е ставало дума за нея, значи е била представена много драматично.



Тема Re: Из притчи Тимотееви чтениенови [re: zimbra]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано08.05.16 13:29



В дира няма друга тема (в Православие и Християнство) в която Майстора и Маргарита да се обсъждат по-подробно от тук. Гаранция. Има теми, дето се споменава по веднъж или два пъти.

Търсиш чрез Гугъл. Първо му задаваш да търси в конкретен сайт а не по цялата мрежа, и после добавяш критерия за търсене, например

site:clubs.dir.bg майстора маргарита православие
или
site:clubs.dir.bg "майстора и маргарита" православие

Двете са леко различни, в първата ще ти излизат и "Майсторът и Маргарита" например. Аз ги прерових, и това излезе.

Имай пред вид, че понякога ДИР-а крашва, и съм го хващал че губи теми. Особено голямото крашване през 2006 г. е доста осезаемо към състоянието на архивните теми - има на места и само парчета от теми, например има първа страница ама няма втората и подобни. И в по-ново време се срещат подобни неща.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Из притчи Тимотееви чтениенови [re: Герисъм]  
Автор zimbra (мюх)
Публикувано08.05.16 14:57



Благодаря за съдействието и старанието, Гери! Много мило от твоя страна.

Аз рових само в сърча на дира, търсих и в съседния клуб, но...
Може да съм с напълно объркани спомени...

Нищо де. В края на краищата не е толкова важно какво е казвано тук, а какво бих си извела аз от казуса, особено след материалите по въпроса дадени от Прокимен.

"Отивам" да се ровичкам.



Тема Re: Из притчи Тимотееви чтениенови [re: zimbra]  
Автор Prokimen ()
Публикувано08.05.16 15:30



Моите материали са едно нищо. Ти започни от клиповете на Кураев и после всичко ще си дойде на мястото. Предлагам ти да отвориш една нова тема по въпроса и да замоля модераторите да изтрият тази тема за да не стане причина за гръмване на слаби сърца, че този път няма да издържа на евентуалните некрологични панегирици.

От пощада към себе си, моля модераторите да изтрият тази тема



Тема Re: Из притчи Тимотееви чтениенови [re: Prokimen]  
Автор zimbra (мюх)
Публикувано08.05.16 20:29



ок
и аз ги моля



Тема Re: Из притчи Тимотееви чтениенови [re: Exaybachay]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано09.05.16 21:59



Бе то и аз се моля ,да се не мъчите с Булгаков и особено въпросния роман, ала ........




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.