Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:53 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Синодът забрани участието във "Вяра и общество"нови  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано31.03.16 15:51



Що за глупост?! Някой да знае повече по въпроса?

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Re: Синодът забрани участието във "Вяра и общество"нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано31.03.16 22:38



Горан Благоев пред Faktor.bg: "

"

Да не говорим за правната страна на въпроса - как може да забраниш на български гражданин конституционното му право...

Редактирано от nabludatell42 на 01.04.16 08:01.



Тема ...но явно Синодът създаде прецедентнови [re: nabludatell42]  
Автор nabludatell42Модератор ()
Публикувано01.04.16 19:25







Тема Re: Синодът забрани участието във "Вяра и общество"нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано01.04.16 23:00



Непрестанното усилие да се внушава това, че всички са маскари, довежда до Съблазън на най-малките. Ето, това е главното. И страшното (Матей 18:6). Кой може да каже, че дядо Максим не e в Царството Христово. Но и той беше наклеветен като доносник. Клеветенето на св. Серафим Софийски "просто" преля през масата и отвъд, защото чашата отдавна преливаше.

Такова усилие се положи и в този форум, и когато се нарушават Правилата от самите модератори, следва този форум да се закрие:



Заключването на Темата, без да ми да се даде право на отговор, се нарича авторитаризъм




Тема Re: Синодът забрани участието във "Вяра и общество"нови [re: tri-9084]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано01.04.16 23:29



А на онези, които хулят светостта - нещо, което не познават, няма как да им имам доверие. Дядо Максим бе - и е, такъв човек. Който сипе хулни думи срещу светостта, която не е познал, говори "дъра дъра, сто чадъра" - сиреч, празнослови, само и само да оправдае статуквото си на онеправдан.



Жалко и тъжно е, че не намерихте сили да ми простите

. Всичките Ви думи не струват нищо в сравнение с онова, което Ви молих няколко пъти през всичките тези години: да ми простите не формално, а искрено. А и честно казано, отдавна не вярвам на искреността Ви - за мен лично, всеки Ваш постинг приемам като Вашите поредни предубедености, "щото видите ли, само и аз единствен съм прав".





Редактирано от tri-9084 на 01.04.16 23:41.



Тема Re: Синодът забрани участието във "Вяра и общество"нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Prokimen ()
Публикувано02.04.16 22:08






Въпреки карикатурата в контекста на темата, лично аз не храня никакви симпатии към водещия въпросното предаване. Струва ми се, че той тенденциозно гледа как да уязви Църквата, макар освен журналист той е и претенциозен богослов.

Любопитно ми е какво е подразнило Синода да се осмели да вземе такова рисковано смело решение. Лично аз се радвам на синодалното решение Сега с какво ще се прави на интересен господин журналистът. Без да имам пророчески дарования, смея да предвидя, че предаването му ще замре, а и ще бъде добър урок за провокаторите журналисти, които могат да бъдат големи професионалисти единствено когато взимат Църквата на гаргара.

Редактирано от Prokimen на 02.04.16 22:13.



Тема Re: Синодът забрани участието във "Вяра и общество"нови [re: Prokimen]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано02.04.16 22:48



Е - ако този журналист и богослов, или какъвто е там, не съм запознат, е способен да уязви църквата, то ....... тя няма друг избор, освен да се покрие някъде. Гледал съм го няколко пъти ей така - нищо кой знае какво, впрочем поне не съм и попадал на тези предавания, в които се гаргари с църквата, но аз съм и гледал едва 3-4, даже не целите, но като цяло нищо особено и като речник, и като осведоменост, и като знания, а дори и, като телевизонен водещ: най- посредствен, банален и скучен "журналист- за- едната- заплата", който за един наистина вярващ човек не би представлявал никакъв проблем и никаква заплаха за открита, пред камерите дискусия.



Тема Re: Синодът забрани участието във "Вяра и общество"нови [re: Exaybachay]  
Автор Prokimen ()
Публикувано02.04.16 23:00



Не съм гледал негови предвания, освен един или два записа. Моя близка боготвори водещия. Аз останах крайно разочарован и макар да не ме касаеше лично, бях подразнен от негова критичност преди години, когато София беше скована от студ. Тогава неуважаемият от мен журналист дръзна да критикува Църквата, че не била отворила храмовете и да приюти на топло клошарите.

Един сериозен богослов или нормален човек, без да е християнин дори, би трябвало да осъзнае, че храмовете не са предназначени за приюти на нещастни бездомници, макар в древност да са имали право да дават азил в изключителни случаи.

Бих уважил евентуалния му критичен глас, ако беше указал на липса на официална църковна социална дейност, но точно тази му изява ме подразни поради лукавостта.

Тогава си казах, че журналистът по всяка вероятност търси повод за да се прави на интересен. Възможно е да се лъжа, след като болшинството българи благоговеят пред него.

Редактирано от Prokimen на 02.04.16 23:01.



Тема Re: Синодът забрани участието във "Вяра и общество"нови [re: Prokimen]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано03.04.16 01:20



Значи пак казвам - конкретно за християнството, като цяло и православието, в частност БПЦ, не съм чул какви ги е коментирал. В едното предаване, което гледах, участваше един историк - не помня името му - и темата бе историческа, за нашето минало. Госта беше видимо грамотен и с доста познания, та водещия т.е. въпросния журналист, в обща сметка зададе два въпроса, просто нямаше нужда да се обажда. Друго предаване, което откъслечно помня, се бяхя оляли с някакъв човек - не разбрах какъв и що е - в разни астрални светове, телепатии, духове, извънземни и изобщо .... одисея. Помня и един път му гостува доста интересен човек - но .... а е Прокимен, аз имена, дати и заглавия не помня :Д та и неговото име не помня, професор беше социолог, а темата бе за събитията свързани с исляма, и на изток, и в Европа, и този човек имаше доста интересни гледни точки, в които мисълта на водещия някак нещо не можеше да се впише. И като почне с онези гримаси, да върти дълбоко замислено очи - а е палячо, дори за третокласен актьор не ставаш, нали всичко ти написано на хартия и го четеш бре, ама тей, щото по сценарий пише "тука се правиш, че импровизираш".

Духовната зрялост на ниво рекламни- брошурки, е съвсем очаквано да се котира успешно сред болшинство благоговеещо пред къде, къде по- отявлени простототии - такива критици са лесни, е тези две изречения, които си написал тука, ще му свият претенциите, само да го карам да си обосновава въпросите и гледай цирк, защото съм сигурен, че това не е предвидено в сценария. Само, че църквата е изгубила всякаква класа - тя е неспособна да реагира адекватно, дори на най- долнопробни журналя.



Тема Re: Синодът забрани участието във "Вяра и общество"нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Prokimen ()
Публикувано05.04.16 00:12



Понеже от време на време се поразвеселявам с пикантния стил на блога на Светльо Ангелов, ето че днес откривам нещо, което е възможно да е причината на Вашето недоумение.

Някой гледал ли е предаването на неуважаемия от мен журналист, в което той убеждавал цяла България в любовните връзки на Богучарския архиепископ Серафим?

Откъде пък е узнал толкова много детайли за да подложи не само на съмнение светостта, но и да омаскари паметта на Светителя по-коварно и от някогашните комунистически агитатори.

Ако този журналист беше християнин и по някакви причини християнската му съвест го е задължавала да сподели свое възражение, защо не го е адресирал до комисията по канонизацията, а прави цяло съблазнително предаване.

След такъв скандал вхзможно ли е Синодът да остане безучастен?

Ето я статията, която ми даде отговор по темата тук



Редактирано от Prokimen на 05.04.16 00:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.