Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:06 16.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема До г-н Пламен Сивовнови  
Автор Prokimen ()
Публикувано09.02.15 18:53



Господин Сивов,

Понеже съм изгонен от форума на Вашия портал "Православие.бг" и нямайки друга възможност да запитам за причините, позволявам си да го сторя от този клуб, който не е частно православие и за момента е единственият, който не партизанства по въпроса.

Изненадан съм, че без никакво предупреждение ми е забранено да участвам в дискусиите.

В последните дни се размениха обвинения, но с какво съм съгрешил против Православието? Откога старостилни еретици могат да управляват форума Ви, макар и православието им да е увредено и еретично. С други думи казано, възможно ли е Православието Ви да се отъждествява с явно еретичество?

Хронологията беше, че по повод писмото на модераторката Аурелия до Патриарх Неофит, намерих за свой богословски дълг да й укажа смисъла на канона, който тя неправилно интерпретираше в готовността си да напуска БПЦ-БП заради молитвата на патриарха за убитите френски карикатуристи.

При това ми указание старостилен еретик от псевдоправославната секта на Росен Сиромахов, наричащ се епископ Триадицки, дръзна да ми възрази, че патриаршеските нарушения не са само канонични, но и догматични, споменавайки някакви детайли.

В този контекст на старостилно крещене със запенени уста против икуменизма и в някаква си илюзорна самоизмама на сектата на Фотий - Росен Сиромахов да са борци за чистотата на православието, дръзнах да укажа несъсътоятелността на техните претенции защото никога Православието не е смятало, че еретик може да предава благодат. Всеизвестен факт е, че Росен Сиромахов приема хиротония от еретици и по силата на православната догматика и канонично право, заради евхаристийното общение, Росен оглавява еретическа секта, която няма нищо общо с Православието, а доколкото Вашият частен форум дава власт на отявлени еретици, вашата вяра се поставя под съмнение. Случаят е опит да се подмени Православието с еретическото сектанство.

Въпросът ми към Вас юриста е дали точно това Ви е била целта - да се потрудите да подмените исконното Православие с еретическа сектанщина?

В друга тема пак еретиците от сектата на Фотий пишат за старостилно обединение, което аз изобличавам като старостилен икуменизъм защото обединението си е между групировки киприанити, които макар и да не пропагандират еретическите тезиси на еретика Киприан, осъден от всички старостилни юрисдикции и някогашната РПЦЗ, де факто са си еретици по силата на напълно съзнателата хиротония на Росен Сиромахов не от някой благодатен иерарх, а от изявения еретик Киприян, учещ, че Църквата се е разделила на болна и здрава част.

Откога и защо православни форуми като Вашия се срамуват от православната догматика и църковни канони?

Доколкото частният Ви форум става арена за съзнателна клевета по мой адрес, за Ваше сведение, аз не съм нито Юда, нито съм се отказвал публично от каноничния си сан. Ако не съм официален клирик на БПЦ-БП, то имам надлежащо канонично отпустително писмо, свидетелствуващо, че не съм нито санкциониран, нито под запрещение. Отправеното обвинение е публична клевета и е някак странно, че Вие, бидейки дипломиран юрист, сте толерантен към съзнателни лъжи.

Доказвам еретичността на сектата и определено мисля, че никак не прави чест на форума, присвоил си наименованито "Православие бг" да става еретическа трибуна и да подкопава по един безпринципен начин устоите на Църквата Христова.

Нека грехът на еретическото благовестие на Вашия частен форум лежи на съвестта на Сливенския митрополит Йоаникий, който е благословил еретически форум под формата на православно благовестие.

Оставам с уважение и доброжелателност в Христа Иисуса

Климент

Редактирано от Prokimen на 09.02.15 19:33.



Тема Re: До г-н Пламен Сивовнови [re: Prokimen]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано09.02.15 19:49



хахаххахахахаххаха Прокимен, дали подозираш, че съвременния вярващ е по- тъп и от овца - всъщност обиждам овцата. Да гонят без предупреждение е запазена марка на форумите на духовна тематика - падението е тотално, след като това действие е единствения им възможен аргумент срещу опонента.

Та не се изненадвай - това е обичайна практика ...... нали разбираш, как съжаляват някои хора, че не живеем в средновековието, тъй де, друго си е да резнеш главицата на онзи, който не ти изнася, пък сега някакво никакво гонене от форум, пу да му се не види, колко жалко, как да си отстоим възгледите.



Тема Re: До г-н Пламен Сивовнови [re: Exaybachay]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано10.02.15 13:55



Прокимен, и мен ме разкара от там едно пишлеме - компютърен специалист, за което имам прилог да му.................., но нали не трябва да влизаме в съгласие с прилозите. А Вие с отричането и хулите спрямо св. Силуан Атонски и архим. Софроний поне в някаква степен навлизате в еретизма, според мен. Не знам степента и вида на тези Ви хули в "Православие БГ". Заради тях ли са Ви изгонили или за някакъв друг конкретен конфликт? Не знам и дали онова пишлеме работи още там, но той е долнопробен гнусник и постъпва така - гони без достатъчно основания и без предупреждение.

Редактирано от _maycal на 10.02.15 14:12.



Тема Re: До г-н Пламен Сивовнови [re: _maycal]  
Автор Prokimen ()
Публикувано10.02.15 19:01



В отговор на:

Заради тях ли са Ви изгонили или за някакъв друг конкретен конфликт?




Не е заради Вашите герои. За подчертаване е, че Пламен Сивов не отреагира на писмото ми до Дядо Йоаникий.

Предполагам, че един от модераторите ще да е ме е баннал, защото е уличен в ерес заради принадлежността си към сектата на Росен Сиромахов.

Не толкова самото банване ме смущава, колкото липсата на почтеност и откровеност в частния форум на господин юриста. Никакво предупреждение или открита информация, че поради нарушение на това или онова правило на форума, ми се забранява за толкова време участие в него.

Излиза, че всеки модератор може да банва и в случая Православието се обезсмисля. Еретици държат в ръцете си българското православие. Кошмар и ужас! Възможно е някой да плаща точно за това.

Редактирано от Prokimen на 10.02.15 19:15.



Тема Re: До г-н Пламен Сивовнови [re: Prokimen]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано10.02.15 19:31



На изкукуригалия мозък, няма нужда някой да му плаща, та да кукурига.



Тема "частния"?нови [re: Prokimen]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано10.02.15 22:36



"в частния форум на господин юриста." ??

Цялата история около тази фондация "Покров Богородичен", съответно и сайта(?), не е ли платена - най-напред от някаква протестатска(?) организация, а сега от кого? Нещо, се беше споменало, май, че...има една БСП-русофилка Шаренкова, та тя ли давала пари..., но всъщност нищо определено не знам по въпроса!?



Тема Re: До г-н Пламен Сивовнови [re: Prokimen]  
Автор grg (ентусиаст)
Публикувано11.02.15 12:39



"Еретици държат в ръцете си българското православие"

Що, то форума православие.бг ли е православието?



Тема Re: До г-н Пламен Сивовнови [re: Exaybachay]  
Автор Prokimen ()
Публикувано11.02.15 13:30



@Exaybachay

В отговор на:

...дали подозираш, че съвременния вярващ е по- тъп и от овца - всъщност обиждам овцата...




И аз започвам да си мисля, че една овца в пъти е по-интелигентно същество от един фанатизиран вярващ, който вместо да става съсъд на благодатта, започва да изпразва главата си от здрав разум. Все съм си мислил, че вярата би трябвало да се гради в контекста на Христовите думи: "и ще познаете истината, и истината ще ви направи свободни" (Иоан 8,32) От скромните си наблюдения констатирам, че в областта на религията най-често се изпълват думите на Маркс и религията в повечето случаи става реален опиум, нещо като наркотик за мнозина. Констатирал съм за себе си, че колкото човек повече парадира със своята лична вярност на истината или в случая на истинското православие, толкова по-непочтен е и от най-върлия атеист.

Като доказателство в контекста на наложената ми забрана във форума ще цитирам два идиотски примера, че една овца е по-интелигентно същество от сектантите на сергианите на Фотий.

1) Те критикуват официалната църковност за отстъпления, а самите те хукнали да си фабрикуват епископ от най-еретическата старостилна гръцка групировка. Нито страх от Бога, нито срам от хората. Погледнете как увъртът и усукват. Никой от сектантите на Фотий не иска да се съобрази с канона за молитва с ернетик им т.н. Религиозността им е долнопробно качество опиум!

2) В темата за обединението са цитирали като точка нещо против сергианството. Фотиевото обкръжение трябва да са или пословично непочтени или съвършено откачени за да употребяват израза "сергианство". За непосветените в тази духовна шарлатания ще спомена, че изразът води началото си от името на първия сталински патриарх на Московската патриаршия - Сергий Страгородски, който излиза с прословутата си декларация, че радостите на съветската държава са и радости за църквата, че нямало гонения и т.н.

Ако имаше поне един нормален или почтен човек в тази долнопробна еретическа секта, би трябвало да се срамува от спрягането на израза "сергианство" защото техният кумир Архиепископ Серафим Соболев, наричан "Софийски чудотворец" е бил най-големият сергианин в България. Ако въпросът за неговото ченгеджийство е спорен, то за сергианството му няма и не може да има две мнения. защото той умира като иерарх на т.н. "сергианска" Московска патриаршия.

Какво безочие и пословична наглост трябва да имат всички тези духовни изроди за да говорят за сергианство!

Защо са канонизирали сергианин и ако имат съвест да осъзнаят, че архиепископ Серафим е сергианин, защо не го деканонизират. След като признават че има святост в сергианството, къде са хукнали да се обединяват с хора от техния дол дренки - еретици киприанити и сергиани.

Самият старостилен Покровски манастир е бил за известно време сергианскии.

Фотий ще се обединява с другите киприанити срещу сергианството. Та украинският евреин Агатангел, който си въобразява да е продължител на историческата РПЦЗ е ръкополаган за свещеник в сергианството и никой от прословутите "истински християни" не е поставил под съмнение благодатта на сана му.

Една овца не би пасла такава отровна трева. Само човекоподобните еретици са способни на такова нещо - да се хранят от собствената си бълвотина!

========
@ _maykal

В отговор на:

...Цялата история около тази фондация "Покров Богородичен", съответно и сайта(?), не е ли платена - най-напред от...




Откровено казано, нямам представа и никога не съм искал да се ровичкам по въпроса. Имам основание да уважавам г-н Пламен Сивов като добросъвестен християнин. Оценявам толерантността му и предоставената възможност за обмяна на мнениия. Възможно е да съм нарушил някакви правила на форума му, които са ми неизвестни. Така или иначе, огорчението ми е продиктувано не толкова от самата забрана, а от начина да се наложи без да бъдат уведомени другите, че нямам достъп до форума и без никакво лично предупреждение. Ето това намрам за крайно непочтено от страна на модератора, който се е вживял в Господ Саваот. Достойно за съжаление е, че в своята толерантност, г-н Сивов ще превърне най-неволно форума си в трибуна на сектанщината и всяко изобличение на православната уродливост, в която сектата на Фотий са шампиони, ще бъде санкционирано по шарлатано-талибански.


@ grg

В отговор на:

Що, то форума православие.бг ли е православието?




Заглавието задължава!



Тема Re: До г-н Пламен Сивовнови [re: Prokimen]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано11.02.15 15:44



По- идиотски пример от това да се аргументираш, "изтривайки" неудобното, няма. Да отстъпи от собствените си правила, да ги наруши в доказване на своята си правота, е достатъчно показателно за нивото на събеседника. Всеки може и да прав, може и да не е съвсем прав, а може и да греши, но всякакъв род насилствени аргументи, са доказателство за липсата на правота от прилагащия ги. При открита дискусия, какво ще направи, как ще те накара да млъкнеш - с нож ли, със заплаха ли, как?! Жалки и смешни, ма инак вярващи били - тъпа работа, минали покрай религията, че и отатък. Не може една мижитурка, която приказва едно, пък прави обратното, да ми се пише на религиозен - преднамереното лицемерие е предостатъчно издайническо, за личната вярност към истината.



Тема Re: До г-н Пламен Сивовнови [re: Prokimen]  
Автор todor_25-207414 (непознат)
Публикувано11.02.15 18:30



Православие бг с право може да се замени с протестантство бг, а форумът отдавна е превзет от разколници-еретици, които си развяват байрака под одобрителното мълчание на "православните" собственици на сайта.
Разколниците еретици отделили се от Църквата са служители, но не на Църквата Христова и Христос.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.