Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:46 19.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Старостилно обединение в Гърциянови  
Автор Ioannis_ (грешен)
Публикувано20.03.14 12:41



Главният "флоринейски" синод и синодът на противостоящите постигнаха съгласие и влезнаха в евхаристийно общение, обединявайки двата синода в един.

За англочетящите -



За момента са се споразумяли да приемат схизмо-еретиците от официалните "православни църкви" по следния начин:

"10. As a general rule, monastics and laity from these Churches, who have definitely been baptized according to the Orthodox rite, are received into communion through anointing (Xρῖσμα) by means of a special order, in conjunction, to be sure, with the Mystery of sacred Confession, while clergy submit a written petition and, as long as this is approved, are received into communion through a special brief Order of the Imposition of Hands (Xειροθεσία), specifically compiled for such cases."

Източник -

В БПСЦ ще им се наложи да миропомазват вече.
Как обаче ще се справят с хората, пристигнали от икуменическите "църкви", които вече са при тях, не е ясно.



Тема Re: Старостилно обединение в Гърциянови [re: Ioannis_]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано26.09.14 16:56



Eхо, гръцките зилоти, лицето герой на този материал

?

...защото буквата убива, а духът животвори. ап Павел

Редактирано от Metropolis на 26.09.14 16:58.



Тема Re: Старостилно обединение в Гърциянови [re: Metropolis]  
Автор Prokimen ()
Публикувано26.09.14 18:20



А какво е писал Главев против бесноватия Силуан? Ще вземе да ми стане симпатичен този Главев, макар и да избълвах толкова много негативна енергия срещу него! Ако е писал нещичко срещу Силуан и неговия ад, това ще е същинска Революция в световното Православието.

Боже, на дядо Евгений ще му секне бизнеса и тщеславната гордост да е построил първия православен Диснейланд в чест на бесноватия Силуан.

Сега ще се види доколко приятелят му Никанор има богословска грамотност или си е професионален бизнесмен.



Тема Re: Старостилно обединение в Гърциянови [re: Prokimen]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано26.09.14 19:07



Ми да ви кажа право не знам, но веднаж дваж прочетох някакви шеметни глупости в сайта му и от тоgава го изягвам, като крастава жаба. Може би публикува и стойностни работи, но не знам.
Чакам брат Тими да излезе от нелегалност за да ни осведоми.



...защото буквата убива, а духът животвори. ап Павел

Редактирано от Metropolis на 26.09.14 19:57.



Тема Re: Старостилно обединение в Гърциянови [re: Metropolis]  
Автор Prokimen ()
Публикувано27.09.14 10:52



Знаете от тукашните ми постинги колко критично съм настроен към о. Главев.

Любопитно ми е да узная какво точно е написал за Силуан, че е подлютил виртуалното братство на реалните бизнесмени в Черногорския манастир.

Отвореното писмо е коварство с лукава цел да бъде ликвидиран Главев като свещеник.

Несъществуващото братство и неживеещ в манастира игумен Евгений с финанстита и бизнесмен са натиснали много сериозно педала на газта и те няма да се успокоят докато не падне главата на Главев.

Ако са почтени хора и добросъвестни монаси, да биха писали на митрополит Йоаникий, но забележете коварството им, те пишат отворено писмо в нарушение на всякаква евангелска принципност, а за монашеска и схимонашеска да не говорим. Ако Евангелието беше тяхното ръководство за душеспасение, да биха първом написали на Главев, после на правещия му архиерей, ако нещо е в противоречие с вярата, но не би! Мощен изстрел - отворено писмо! Очевадно е, че се цели освирепяване на тълпата и открита война срещу свещеника Главев. Съмнение в това не може да има!!!

С тази си писмена гадория те целят да се разправят по бесовски с Главев, а никак не ги е грижа за духовното здраве на Църква и народ. Най-вече бизнесът им може да се позадържи.

Много шум за едно голямо нищо. Уж критикуват Главев, а споменали и монахиня Касиния. Захванали се да обрват м. Касиния, а нито дума за сатанинската преобърната пирамида. Оплакват се на дядо Йоаникий от неговия клирик, а не споменават какво е написал Главев, което противоречи на Евангелие и канони. Ето, това е професионално лукавство и явен сатанизъм в действие.

Какво братство може да пише писмото, след като такова де факто не съществува в манастира. Евгений и Никанор си живеят в някаква си частна тяхна къща в София и от дъжд на вятър се появяват да анимират панаирджилъка в туристическия обект, в който не се служи на Бога ежедневно.

Ако Главев е писал нещо против Силуан, това ще рече, че гадаринският легион бесове ще връхлети върху него и това идиотско писмо точно това прави - гъделичка бесовете под опашката и ги насъсква срещу Главев.

Не било техен "обичай". Частично е верно, защото обичаят им е да търчат по министерства и телевизионни студиа.

Уж не било техен "обичай", а най-интригантски употребяват израза "поп" и от голямо монашеско благочестие и братолюбие пежоративно. Нима е схимонашеско дело да се развива бизнес и да се занемари ежедневното принасяне на безкръвна жертва в този манастир, в който са избити толкова много християни?! Само този факт е предостатъчен за онези, които имат добросъвестност.

Не се изявявам като адвокат на Главев, защото не съм чел какво е писал за Силуан, но когато едно писмо не указва какво точно е смущаващото у Главев, то писмото е преднамерена клевета.

В текста на писмото са спрегнати много пикантни изрази, всеки от който може да отприщи отделна дискусия. Спрегнато е и Вселенското Православие и в контекста на попа, стравнен с поп Богомил, изпъква кръпката на Евгениевото старостилие. Защо не е новостилен след като митрополит Йоаникий е новостилен? А като си играе с календара, защо не напише писмо и против икуменизма и против тамплиерите, които им помагат в бизнеса? Може ли да тече от един извор и сладка и горчива вода? Може ли да се бере грозде от този укореняващ се дълбоко трънак?

Редактирано от Prokimen на 27.09.14 11:08.



Тема Re: Старостилно обединение в Гърциянови [re: Metropolis]  
Автор Eliana 21 ()
Публикувано27.09.14 11:51



В сайта на о. Божидар има много хубави статии--и авторски и Светоотечески преводи.



Тема Re: Старостилно обединение в Гърциянови [re: Eliana 21]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано27.09.14 16:32



Ми хубаво щом намираш интерсни неща там. Аз няколко пъти попаднах на изключитлно плоски неща там и загубих всякакъв интерес към сайта в който се трие всяко мнение което не венцеслави сурите на "пророка" Божи дар.

...защото буквата убива, а духът животвори. ап Павел


Тема Re: Старостилно обединение в Гърциянови [re: Prokimen]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано27.09.14 16:38



Ми не знам в конкретния случай как е възникнал проблема не посещавам саита на свещеник Божидар. Явно Илиана е фен на сайта и може би ще ви информира.
Този човек не ми е хич интересен и не следя отблизо изявите му.
Сега като има проблем със св.Силуан нека се разбере с руския светогорски манастир.



...защото буквата убива, а духът животвори. ап Павел

Редактирано от Metropolis на 27.09.14 16:39.



Тема Re: Старостилно обединение в Гърциянови [re: Metropolis]  
Автор Prokimen ()
Публикувано27.09.14 18:48



Изкуших се да хвърля поглед в сайта на семейство Главеви. Открих само една статийка, свързана с датата на Силуановото честване в Гигинския манастир. Не видях нещо кой знае какво лошо да е писано, което да оправдае шумотевицата с екстравагантното "Отворено писмо".

Историята става смешна, вземайки се предвид, че двете страни са от един дол дренки.

Така или иначе, в писмото е концентрирана свръх доза лукавство и ако митрополит Йоаникий е благочестив християнин, би трябвало първом да вразуми бизнес братството да не пише пежоративно за поповете, отъждествявайки ги с историческия еретик поп Богомил, защото пък в заслужен отговор поповете могат да отъждествят монашеството с професионалната содомия и повече!.

Навремето дядо Евгений беше позорно изгонен с целия си отбор послушници от Германския манастир и педерастките клевети в пресата се раздухваха от Софийска митрополия по времето на същия този дядо Максим, упоменат в т.н. "ОТВОРЕНО ПИСМО".

Несправедливата кампания срещу дядо Евгений тогава беше ужасна гадост и съблазън за народа, в която нямаха пръст поповете - "богомили". Това го принуди да се засели в Кладнишкия манастир, а после в Гигинския манастир, преминавайки под омофора на митрополит Инокентий. Тези два немаловажни факта са игнорирани в дързостта на отвореното писмо, а трябваше да се имат предвид и да не се излиза от рамките на еписоларната вежливост, обиждайки всички български попове по един непристоен начин.


Редактирано от Prokimen на 27.09.14 18:55.



Тема Re: Старостилно обединение в Гърциянови [re: Prokimen]  
Автор gloriana (член)
Публикувано27.09.14 22:00



Не видях нещо кой знае какво лошо да е писано...
Без да вземам страна, аз пък не видях нещо особено в писмото на монасите, нито пък пейоративно отношение към свещениците (освен ако не сме чели различни писма). Основната цел, както става ясно, е да се даде наставление на о.Главев да уважава каноничните решения - не се призовава към действия за църковно наказание или пък по-сериозни стъпки. Почувствали са се нападнати (и реално погледнато са) от статията на Главев и са реагирали. След три дни никой освен участниците няма да помни нищо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.